Sonae Sierra yöneticileri

Portekizli AVM işletmecisi Sonae Sierra Türkiye pazarında

AVM Hüseyin Belibağlı 16.02.2015
Dünya genelinde 12 ülkede 73 AVM’nin işletmeciliği üstlenen Sonae Sierra, Reval ile ortaklık yaparak Türkiye pazarına giriş yaptı.
Dünyada alışveriş merkezi (AVM) konusundaki uzmanlık, yatırım, yönetim, geliştirme ve danışmanlık hizmetleriyle bilinen Sonae Sierra, Reval geniş birikimini kullanmak için Türkiye'yi de portföyüne katarak Reval ile birlikte çalışma kararı aldı. 

Pazar değeri 5.8 milyar euro

Gayrimenkul geliştiriciliği ve AVM yönetieciliği anlamında Portekiz'de 1989 yılında ticarete atılan Sonae Sierra, 5.8 milyar euro'luk pazar değerine sahip. AVM portföyünda ise toplamda 2.3 milyon metrekare kiralık alanı ve 8 bin 500 kiracıyı yönetiyor. Sonae Sierra, AVM'ler için geliştirdiği inovatif ürünlerle tanınıyor.

AVM'ler yaşayan ürünlerdir

Alışveriş merkezinin sürdürülebilir bir yatırım olduğuna dikkat çeken Sonae Sierra yetkilileri, bir AVM'nin hitap ettiği kesimin ticari, kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını en güvenli ve en konforlu bir şekilde cevap verebilmesi gerektiğini söylüyor. Yetkililer bunun için özel bir planlama, tasarım, geliştirme, kiralama ve yönetim gerektirdiğine inanıyor. Tüm bunların sürekliliği olmasına dikkat eden şirket yönetimi AVM'leri ‘yaşayan bir ürün' olarak tanımlıyor.

Türkiye'de adı Sierra Reval 

Dünyada haklı bir yere sahip olan AVM yönetim danışmanlığı devi Sonae Sierra, uzun zamandır takip ettiği Türkiye'ye Reval'in eşliğinde girdi. Türkiye pazarının saygın AVM danışmanlık şirketlerinden Reval ile güç birliği yapan Sonae Sierra, "Global tecrübesini yerel deneyimle birleştirerek" Türkiye'deki AVM'lere  “Sierra Reval” ile farklı bir nefes getirdi.

Sonae Sierra Reval Türkiye pazarı

AVM