Panora AVM

Panora AVM'de kur sabitlendi!

AVM Zeynep Karabağ 19.09.2015
Panora GYO, Ankara'da bulunan Panora Alışveriş Merkezi'nde döviz kurunu sabitledi.
Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), döviz kurlarının yükselişinden kiracı markaların olumsuz etkilenmemesi adına Ankara Çankaya'da yer alan Panora AVM'de döviz kurunu sabitledi. 

Alışveriş merkezinde euro kuru 2,500 TL, dolar kuru ise 2,200 TL oldu. Euro ve doların bu rakamların altına düştüğü günlerde ise o güne ait Merkez Bankası Döviz Satış kurlarının esas alınmasına karar verildi. 

Panora GYO'nun Kamuya Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama şu şekilde;

Son dönemde döviz kurlarında meydana gelen yukarı yönlü hareketliliğin kiracılar üzerinde yaratacağı olumsuz etkileri bertaraf etmek amacıyla; Sözleşme ve tavan kur uygulama koşullarını yerine getiren kiracılarımıza, Aylık Asgari ve Hasılat Kirası bedellerine ilişkin olarak, tavan kur uygulamasının 2015 yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarında da   devam ettirilmesine, Kira ödemelerinin yapılması gerektiği her ayın 1'i ile 5'inci günleri arasında EURO kurunun 2,5500/TL'sı ve  USD kurunun 2,2000/TL'sının,  altına düştüğü günlerde ise o güne ait Merkez Bankası Döviz Satış kurlarının esas alınmasına, karar verilmiştir.

Panora AVM Panora Gayrimenkul

AVM