Modoko

Modoko, AVM oluyor! İlk adım atıldı!

AVM Ayşe Özlem Kuruca 13.07.2015
Modoko firması geçtiğimiz günlerde yaptığı olağanüstü genel kurul toplantısıyla AVM olma yolunda ilk adımı attı.
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Modoko Olağanüstü Genel Kurulu'nda, ikinci sosyal tesis binası inşaatının yaptırılması için ihale ve sözleşme yapmak üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi hususundaki görüşmeler tamamlandı. Yapılan oylama neticesinde sosyal tesis binasının yeniden yaptırılması için yönetim kuruluna ihale ve sözleşme yapmak üzere oy çokluğu ile yetki verildi.

AVM olma hedefini gerçekleştirerek firmanın kurumsal itibarını yükseltmek ve ziyaretçi sayısını arttırmayı hedefleyen Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Etem Özçelik, “Modoko bugün AVM olma yolundaki en büyük adımı attı. Hiçbir zaman amacından vazgeçmeyen ve bu amaç uğrunda her zaman birlikte hareket eden tüm Modoko ailesine teşekkür ediyorum. Yapılacak yeni sosyal tesis, AVM'nin ilk adımı niteliğindedir. Bundan sonra da kararlı adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

‘İSTİHDAM ORANLARINDAKİ ARTIŞ EKONOMİYE DE OLUMLU YANSIYACAK'

Etem Özçelik, “Modoko'nun AVM olmasının ne gibi getirileri olacak?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Modoko'nun haftalık mevcut ziyaretçi sayısının 70 bin kişiden 120 bin kişiye yükselmesini hedefliyoruz. Dolayısıyla bunun ekonomiye yansımaları da son derece tatmin edici olacaktır. Bununla birlikte istihdam oranlarında büyük bir artış olacak. Ortalama 5 bin kişilik çalışan sayımızın AVM ile yaklaşık 6 bin 500'e yükselmesini bekliyoruz. Tüm bunların yanı sıra yeni çehresiyle Modoko, dünya standartlarının da üzerinde bir AVM, mobilya ve ev aksesuar alışverişlerinin ilk adreslerinden biri olacak.”

Modoko AVM Modoko AVM binası

AVM