çanakkale 17 burda avm esas gayrimenkul

Esas 17 Burda Çanakkale tanıtıldı, sırada 5 tane var!

AVM Uğurcan Tokay 07.04.2015
Esas Gayrimenkul, Çanakkale 17 Burda AVM'yi görücüye çıkardı. Şirket, 2016 yılına kadar 5 yeni AVM için düğmeye bastı.
Esas Gayrimenkul, Çanakkale'de hayata geçirdiği 17 Burda AVM'yi görücüye çıkardı. 85 milyon dolarlık yatırım değerine sahip olan AVM, kentin çehresini değiştirecek. 45 bine yakın öğrencinin yer aldığı şehir 17 Burda AVM binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak.

Yüzde 80'i ilk kez Çanakkale'de

17 Burda ile Çanakkale'ye ilk kez giren mağazaların yüzde 80 seviyelerinde olduğu öğrenilirken şu ana kadar 130 mağazanın kiralama süreci tamamlandı. Toplam kiralanabilir alanı 34 bin metrekare olan AVM'de 1000 araç kapasiteli otopark, 700 metrekarelik kafe ve restoran alanı, 2 bin metrekarelik food court alanı, 1750 metrekarelik eğlence alanı gibi seçenekler bulunmakta.

5 yeni AVM geliyor

Sadece AVM içerisinde 800 kişinin istihdam edileceği yatırımın altında imzası bulunan Esas Gayrimenkul, hız kesmeden yoluna devam edecek. 2015 yılı Eylül ayında 14 Burda Bolu AVM ve 41 Burda Kocaeli AVM'nin startını vereceklerini açıklayan Esas Gayrimenkul CEO'su Kazım Köseoğlu ‘2016 yılında da 3 yeni AVM için düğmeye basmış olacağız. Toplam 500 milyon dolarlık yatırım yapacağız' ifadelerini kullandı.

Kuzey Avrupa sırada, ilk hedef Almanya

İstanbul'da hiçbir şekilde AVM üretmeyi düşünmediklerini belirten Esas Gayrimenkul, diğer kentlerde ofis ve AVM yatırımlarını sürdürecek. Öte yandan 6 ay içerisinde Kuzey Avrupa'da yatırım yapacak olan firma, özellikle Almanya'ya yoğun ilgi gösteriyor. New York'ta arsadan proje geliştirmeye devam eden Esas, kriz nedeniyle büyük fırsatlar doğuran Rusya'da yatırım yapmayacağını ve GYO olmak için bir girişimlerinin olmadığını belirtti.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

esas 17 burda avm çanakkale 17 burda avm esas gayrimenkul avm projeleri

AVM