ataköy a plus avm metro

Ataköy A Plus AVM’ye metro müjdesi!

AVM Uğurcan Tokay 19.03.2015
Ataköy İkitelli metrosunun başlangıç durağı A Plus AVM olacak. Bu sayede AVM'ye binlerce yeni ziyaretçinin gitmesi bekleniyor.
Ataköy bölgesinin en çok ziyaret edilen AVM'si A Plus'a metro piyangosu vurdu. Yapımı için düğmeye basılan İkitelli Ataköy metrosunun ilk durağı APlus AVM olacak. Bu sayede alışveriş merkezine gelen ziyaretçi sayısıyla birlikte mağazaların cirosu da artmış olacak.

Kiralar artacak mı?

Ataköy 6. Kısım'da yer alan ve dünyaca ünlü mağazalara ev sahipliği yapan A Plus AVM'de toplam 140 dükkan bulunuyor. Metroyla birlikte değerlenecek olan A Plus'ta dükkan kiralarının artıp artmayacağı ise merak konusu.

Bölgeye değer katacak

Başta Ataköy 6. Kısım olmak üzere tüm bölgenin değerini arttıracak olan metroyla birlikte kiralık ve satılık evlerin de fiyatı yükselecek. 650 metrekarelik teras alanına sahip olan A Plus AVM'de açık ve kapalı olmak üzere toplam 1750 araç kapasiteli otopark alanı bulunmakta.

Fiyatlar nereden nereye geldi?

Bakırköy'e bağlı Ataköy ilçesinin 7-8-9-10.kısımlarında fiyatlar yükselmeye devam ediyor. 2010 yılında 425 bin lira olan 100 metrekarelik 2+1 dairenin fiyatı bugün 635 bin lira seviyelerine yükseldi. Kiralar ise yine 2010 senesinde aynı daire için 1500 lira bandındayken 2014 itibariyle 2 bin 100 seviyesine ulaşmış durumda. Yeni gelecek metro projesiyle birlikte Ataköy bölgesindeki emlak değerlerinin çok daha artması bekleniyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

a plus avm metro ataköy ikitelli metrosu ataköy ikitelli metrosu a plus avm ataköy ikitelli metrosu durakları güzergahı

AVM