avm güvenliğini sağlayan sarışın kadın

Alışveriş merkezlerinde güvenlik üst seviyede!

AVM Zeynep Karabağ 27.07.2015
Suruç patlamasından sonra terör eylemlerinin artmasından endişe duyulurken, gözler alışveriş merkezlerine çevrildi.
Son dönemde yaşanan terör olayları sebebiyle insanların özellikle haftasonları akın ettiği alışveriş merkezlerinde güvenlik üst seviyeye çıkartıldı. 

Türkiye çapında tedbirlerin yukarıya çekildiği alışveriş merkezleri, sıkı bir denetime sokuldu. 

2. ve 3. Ordu ile batı illerinde terörle mücadele eden tüm birliklerde izinlerin kaldırılması işin ciddiyetini bir kez daha gözler önüne serdi. 

Nasıl önlemlerin alındığı tam olarak açıklanmazken, alışveriş merkezinde güvenlik hizmeti veren şirketlerin bu önlemleri açıklamalarının da yasak olduğu belirtildi.

Güvenlik şirketleri, AVM yönetimini yönlendiriyor

AVM'lerin güvenliğini sağlayan şirketlerin olası bir tehdit meydana gelmeden önce AVM yönetimini uyarıyor. Kadroların arttırılması veya güvenlik noktalarının fazlalaştırılması konusunda istekte bulunuyor. Bu istekler sonucunda güvenlik personelinin sayısı artırılıyor, kamera ve alarm çoğaltılıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden alarm yazısı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne ait olduğu iddia edilen ve sosyal medyada yoğun olarak paylaşılan 'uyarı' belgesi doğru çıktı. İstanbul Polisi, halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde ve bazı metro istasyonlarında gelebilecek bombalı saldırılara karşı önlemlerini arttırdı. İzinlerin kaldırıldığı İstanbul Polisi'nin tüm birimleri uyarıldı, şüpheli durumların acilen Terörle Mücadele Şubesi'ne iletilmesi istendi.

istanbul emniyet müdürlüğü alarm yazısı

Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan imzasıyla tüm birimlere gönderilen yazıda, Suruç'taki olayın ardından yaşanan saldırılar ve geçen cuma günü eş zamanlı olarak bir çok ilde yasadışı örgütlere yönelik gerçekleştirilen operasyondan bahsedildi. Operasyon sırasında yasadışı DHKP-C örgütü üyesi olduğu belirtilen Günay Özarslan'ın ölü ele geçirildiği, buna paralel polise yönelik saldırılar yapıldığı ifade edildi.

alışveriş merkezleri

AVM