AKBATI

Akbatı AVYM'ye yatırım yapacak yatırım fonu için talep toplanıyor

AVM 07.12.2017 17:47

Logos Portföy, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ne yatırım yapacak 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu için talep toplamaya başladı.

Logos Portföy kurucu ortağı Berrin Önder, Logos Portföy 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu ile Akbatı AVYM'ye yatırım yapacak nitelikli yatırımcıların AVM'nin topladığı net kiraları yılda iki defa, temmuz ve ocak aylarında, nakit temettü olarak hesaplarında göreceklerini, bu özelliği ile de fonun benzerlerine göre önemli bir fark yarattığının altını çizdi. Temettü özelliği olan fon ile yatırımcılar yıllık yüzde 7 ila yüzde 10 dolar bazında getiriyi nakit olarak kazanacaklar. 

Gayrimenkul yatırım fonlarının vergi avantajlarına dikkat çeken Berrin Önder, bireysel yatırımcılar için vergi yükümlülüğünün sadece yüzde 10 stopaj olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

“Fon gayrimenkul ile ilgili tüm vergi ve diğer yükümlülükleri yerine getireceği için bireysel ve kurumsal yatırımcıların stopaj dışında hiçbir başka masrafı yoktur. Yabancı yatırımcılar için ise vergi oranı sıfırdır.”
Logos Portföy 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu, talep toplama döneminin sonunda alışveriş merkezinin tapusunu alacak ve bütün fon payları diğer gayrimenkul yatırım fonlarında olduğu gibi Takasbank'ta yatırımcılar adına saklanacak.