iş gyo kadıköy arsası

İŞ GYO, Kadıköy’de 39.8 milyon liraya arsa aldı!

Arsa-Arazi (2B) Emine Pile 21.11.2016
İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İstanbul Kadıköy’de bulunan arsanın yüzde 45 hissesini satın aldı.
Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yapan İş GYO, Kadıköy, İbrahimağa Mahallesi, Dinlenç Caddesi'nde satın aldığı arsanın bedelinin 39 milyon 879 bin 630 lira olarak açıkladı. 

Mülkiyeti Tecim Yapı Elemanları İnşaat Servis ve Yönetim Hizmetleri San. ve Tic. Limited Şirketi'ne (TECİM Ltd. Şti.) ait olan 9 bin 43 metrekarelik arsanın yüzde 45 hissesini satın alan şirket, söz konusu alanda hayata geçirilecek projeye de ortak olacak.

Arsa üzerinde imar durumuna göre geliştirilmesi planlanan otel ve ticari alanlardan oluşacak proje geliştirilecek.

Yapılan açıklama şu şekilde; 
Yönetim Kurulumuzun 21 Kasım 2016 tarihinde yapılan toplantısında; mülkiyeti Tecim Yapı Elemanları İnşaat Servis ve Yönetim Hizmetleri San. ve Tic. Limited Şirketi'ne (TECİM Ltd. Şti.) ait İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, İbrahimağa Mahallesi, Dinlenç Caddesi, 296 Pafta, 1421 Ada, 4 no.lu Parselde kayıtlı 9.043 m2 yüzölçümlü arsanın %45 hissesini 39.879.630 TL + KDV bedel üzerinden satın almak üzere TECİM Ltd. Şti. ile gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi imzalanmasına ve söz konusu arsa üzerinde kesinleşecek imar durumuna göre geliştirilmesi planlanan otel ve ticari alanlardan oluşacak projeye %45 oranında ortak olunmasına karar verilmiştir.

iş gyo arsa kadıköy arsa