Yingli Solar ve Tekno Ray Solar güneş paneli anlaşması imzaladı

Yingli Solar ve Tekno Ray Solar güneş paneli anlaşması imzaladı

Yingli Solar Türkiye ve Tekno Ray Solar 2014 yılında gerçekleştirilecek güneş enerjisi projeleri için imza attı

Yingli Solar Türkiye ve Tekno Ray Solar 2014 yılında gerçekleştirilecek güneş enerjisi projeleri için toplamda 30 MW büyüklüğünde bir satış protokolüne imza attı. Protokol, ICCI 2014 Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek ilk güneş enerjisi paneli satış anlaşması oldu. 

Yingli Solar Türkiye ve Tekno Ray Solar, ICCI 2014 – 20'nci Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında 30 MW büyüklüğünde bir güneş paneli satış protokolüne imza attı. Türkiye'de güneş enerjisi sektörünün en önemli oyuncusu haline gelen Tekno Ray Solar ile dünya güneş paneli pazar lideri konumunu iki yıldır sürdüren Yingli Solar Türkiye arasında imzalanan protokol, 2014 yılı içerisinde gerçekleşecek lisanssız elektrik üretimi projeleri için bir ön satış anlaşması olma özelliğini taşıyor.

ICCI 2014 Fuarı kapsamında güneş enerjisi alanında imzalanacak ilk anlaşmada iki şirketin üst düzey yöneticileri hazır bulundu. Protokol imza toplantısı 25 Nisan Cuma günü, saat 11.00'de Yingli Solar Türkiye'nin ICCI 2014'teki Hall 9, I–104 numaralı standında gerçekleştirildi. 

Üst düzey yöneticiler hazır bulundu

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç ve Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğlu'nun yer aldığı imza törenine, Tekno Ray Solar Yönetim Kurulu Üyesi (CFO) Berna Meriç  ve Yingli Solar Güneydoğu Avrupa Direktörü Dimitrios Bachadakis de katıldı. 

Protokol, liderlik konumumuzu güçlendirecek

Yingli Solar Güneydoğu Avrupa Direktörü Dimitrios Bachadakis: “Son iki yılı dünya pazar lideri olarak kapatmayı başardık ve 2014'te de liderliğimizi korumak için rekabetçi bir marka olarak pazarlama ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bilindiği gibi Yingli Solar Türkiye olarak direkt projeleri hayata geçirmek yerine, projeler için yatırım yapmaya karar veren büyük yatırımcılara tedarikçi olarak hizmet vermeyi ve Yingli Solar'ın uluslararası deneyimini aktarmayı tercih ediyoruz. Tekno Ray Solar ile imzaladığımız bu protokolle dünya kalitesindeki yüksek performanslı güneş panellerimizin Tekno Ray Solar projelerinde yer almasını sağlarken, liderlik pozisyonumuzu da güçlendireceğiz” dedi ve Yingli Solar'ın bulunduğu ülkelerde her zaman pazar lideri konumunda olma hedefine sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Hedef 2014 yılında toplam 35 MW'lık güneş enerjisi santrali

Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğlu da: “Avrupa'nın güneş ışınım zenginliği açısından 1 numaralı ülkesi olan Türkiye'de gerek ekonomiye gerekse doğaya fayda sağlayabilmek adına güneşten yararlanmamız gerektiğine inanıyoruz. Tekno Ray Solar olarak çok kısa bir sürede toplam 2,5 MW'lık Güneş Enerjisi Santralini devreye alarak bir ilke imza attık.  2014 yılı hedefimiz ise 35 MW ve bu hedefin 23 MW'lık bölümünün sözleşmesini tamamlamış bulunuyoruz. Bu nedenle global çapta pazar lideri olan, kalitesi ve performansı uluslararası alanda kanıtlanmış Yingli Solar markası ile çalışmaya karar verdik” dedi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Tekno Ray Solar, Solarex fuarında dev bir anlaşmaya imza attı!
  • 18.04.2017 11:06

Tekno Ray Solar, Solarex fuarında dev bir anlaşmaya imza attı!

Türkiye’nin en büyük EPC firması olan Tekno Ray Solar, Suudi/Mısırlı sermaye şir ...

Tekno Ray Solar'dan güneş enerjisi sektöründe yenilik!
  • 14.03.2017 09:43

Tekno Ray Solar'dan güneş enerjisi sektöründe yenilik!

Tekno Ray Solar, güneş enerjisi santrallerinin verimliliğini artıran Bakım & İşl ...

Türkiye’nin en büyük güneş enerji santrali açıldı
  • 09.05.2016 11:12

Türkiye’nin en büyük güneş enerji santrali açıldı

Yingli Solar panellerinin kullanıldığı, Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi sant ...

Türkiye’nin en büyük Güneş Enerjisi Santrali açılıyor
  • 25.04.2016 11:43

Türkiye’nin en büyük Güneş Enerjisi Santrali açılıyor

Türkiye Fotovoltaik Enerji Sektöründe lider konumdaki Tekno Ray Solar, Türkiye’n ...

Yingli Solar öz tüketim modeliyle projelere imzasını atıyor!
  • 17.11.2014 14:54

Yingli Solar öz tüketim modeliyle projelere imzasını atıyor!

Yingli Solar panelleri iki yeni güneş projesine hayat verdi ...

‘Türkiye’nin ekonomik büyümesi göz kamaştırıyor’
  • 16.09.2014 13:19

‘Türkiye’nin ekonomik büyümesi göz kamaştırıyor’

Yingli Green Energy Güney Avrupa CEO’su 5. Enerji Zirvesi’nde konuştu ...