Trafik gürültüsüne karşı gürültü bariyeri geliştirildi

Trafik gürültüsüne karşı gürültü bariyeri geliştirildi

Türk Ytong, karayolu ve demiryolu kaynaklı trafik gürültüsünün çevrede yaşayanlara etkisinin azaltılması için, Gürültü Bariyeri'ni geliştirdi.

Ytong Gürültü Bariyeri, çevresel gürültü kirliğinin kontrolü ve azaltılması amacıyla başlatılan Avrupa Birliği mevzuatına uyumlaştırma çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla tasarlandı. Ytong Gürültü Bariyerinin yüksek ses yalıtımı performansı, TS EN 1793 standardına göre TSE Laboratuvarlarında yapılan akustik testlerle belgelendirildi. Karayolu, demiryolları, hava alanları ve endüstriyel alanlarda çevresel gürültü kirliğinin kontrolü ve yaşam alanlarına olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla gürültü/ses perdesi olarak kullanılacak bu yeni sistem, sağlamlığı, stabil yapısı, hızlı uygulama olanağı ve ekonomik bir çözüm olmasıyla dikkat çekiyor.

Hava şartlarına dirençli ve bakım gerektirmeyen Ytong Gürültü Bariyeri, Türkiye'de bütün iklim bölgelerinde kullanılabilecek. 

Düşük maliyet yüksek performans

Günümüzde gürültünün insan ve toplum sağlığı üzerinde büyük bir risk oluşturduğuna değinen Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel, “Gürültüden korunmuş bir çevrenin oluşturulması kişilerin beden ve ruh sağlığı açısından önemli. Özellikle ulaşım ağlarına yakın yaşayan veya çalışanların yaşam kalitesi olumsuz etkileniyor. Yerleşimlerin ulaşım ağlarına yakın bölgelerde yoğunlaşması ile bu durum sadece büyük şehirlerin değil, her ölçekteki yerleşim alanlarının sorunu haline geldi. Biz de Ytong olarak yerli hammaddeler kullanarak Türkiye'de üretmeye başladığımız Ytong Gürültü Bariyeri ile bu soruna etkili çözümler sunuyoruz. Hava şartlarından etkilenmeyen ve rüzgar yükleri dahil birçok çevresel etkiye dayanıklı Ytong Gürültü Bariyeri, çürümez, paslanmaz, kesit kaybına ve korozyona uğramaz yapısıyla bu alanda fark yaratan bir sistem. Bu nedenle yatırım ve yaşam döngüsü maliyeti düşük bir alternatif.' dedi.

Hızlı montaj şık tasarım

Fabrikadan bitmiş ürün olarak sevk edilen Ytong Gürültü Bariyeri panelleri, pratik uygulama detayları ve yüksek montaj hızıyla kilometrelerce sürecek uygulamalarda maliyet avantajı ve hız kazandırıyor. Üzerine çeşitli görsel tasarımlar ve doğrudan boya uygulaması yapılabilen panellerle, kent dokusuyla uyumlu, çevre sakinlerini rahatsız etmeyecek bir görsel etki elde edilebiliyor.

Ytong Gürültü Bariyerleri, konutlar ve büyük konut siteleri, eğitim ve sağlık tesisleri, yaşlı bakım evleri, konaklama tesisleri, yurt binaları, kültürel ve dini tesisler gibi gürültüye hassas yapıların çevresinde de tercih ediliyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Ytong Multipor, çatılardaki enerji kayıplarının önüne geçiyor!
  • 22.04.2022 11:06

Ytong Multipor, çatılardaki enerji kayıplarının önüne geçiyor!

Türk Ytong, yapıda ısı kayıplarının en fazla yaşandığı bölümlerin başında gelen ...

Türkiye'nin enerjisinin yüzde 40'ı evleri ısıtmaya harcanıyor
  • 03.02.2022 11:28

Türkiye'nin enerjisinin yüzde 40'ı evleri ısıtmaya harcanıyor

Dünyada hızla artan enerji maliyetleri sonrasında binalarda enerji tasarrufu içi ...

OSB'ler yeşil dönüşümle verimliliği artıracak
  • 25.12.2021 14:48

OSB'ler yeşil dönüşümle verimliliği artıracak

Yapı malzemesi sektörünün öncü kuruluşu Türk Ytong, Dünya Gazetesi iş birliğiyle ...

Yüksek binalarda cephe yangınları 30 yılda 7 kat arttı
  • 13.09.2021 16:02

Yüksek binalarda cephe yangınları 30 yılda 7 kat arttı

Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak, binaların dış cephe kaplamalar ...

Ytong’dan fabrika yangınlarına koruyucu kalkan
  • 04.09.2021 17:38

Ytong’dan fabrika yangınlarına koruyucu kalkan

Fabrika yapılarının inşaatında kullanılan yanmaz Ytong Paneller yangınlara karşı ...

Ytong Gürültü Bariyeri ile evde daha sessiz bir yaşam!
  • 09.08.2021 10:01

Ytong Gürültü Bariyeri ile evde daha sessiz bir yaşam!

Dünyada ve Türkiye’de büyük şehirlerde yaşayan insanlar her geçen gün daha uzun ...