Tom Kitchen İstanbul ilk şubesini Zorlu Center’da açtı

Tom Kitchen İstanbul ilk şubesini Zorlu Center’da açtı

Dünyaca ünlü Michelin yıldızlı İngiliz şef Tom Aikens’ın ‘İngiliz brasserie’ konseptiyle hizmet veren restoranı Tom’s Kitchen, Londra dışındaki ilk şubesini İstanbul’da Zorlu Center’da açtı

Tom's Kitchen, sıcak ve rahat bir ortamda kahvaltıdan akşam yemeğine kadar sunduğu lezzetli ve farklı seçeneklerle, Londra'dan sonra İstanbul'da da seçkin damaklarda yer edinecek.

Dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şef Tom Aikens'ın ilk şubesini 2006 yılında Londra Chelsea'de açtığı Tom's Kitchen'ın Londra dışındaki ilk şubesi, İstanbul Zorlu Center'da açıldı. Modern bir İngiliz brasserie'si olan Tom's Kitchen, sıcak ve rahat bir ortamda sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar hizmet veriyor. Londra'daki 3 şubesiyle ünlü isimlerin uğrak noktası ve şehrin en popüler mekanlarından biri olan Tom's Kitchen menüsünde, sevilen İngiliz tariflerinin yanı sıra klasik Fransız mutfağına modern dokunuşlarla yer veriyor. 

Tom Aikens'ın tüm restoranlarında idealize ettiği mutfak felsefesi, Tom's Kitchen'ın mutfak anlayışına da yansıyor. İyi yemek için formülün çok basit olduğunu düşünen ünlü şef; Tom's Kitchen'ın mutfağında, mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerle en iyi malzemeleri kullanarak hazırladığı tarifleriyle, lezzet kadar sağlığına önem verenlere de hitap ediyor.

Mevsiminde ve yerel üretici tarafından ‘etik anlayış göz önüne alınarak' üretilmiş ürünlere yer açan bir mutfak anlayışına sahip olan Tom's Kitchen, sürdürülebilir tarım ve hayvancılığı destekliyor. İstanbul şubesinde de Londra'da olduğu gibi özenle seçilmiş yerel üreticilerle çalışan Tom's Kitchen'ın Afyon, Balıkesir ve Trakya bölgesinden temin ettiği, burger ve steak'ler için kullandığı tüm etler, 21 gün dinlendiriliyor.  Menüsündeki balıkları da mümkün olduğunca yerel olarak tedarik etmeye özen gösteren Tom's Kitchen, kılıç ve ton balığı gibi soyu tükenme tehlikesi altında bulunan ürünlere menüde yer vermiyor. Kahvaltı menüsünde yer alan yumurtalar ise Afyon, Balıkesir ve Trakya bölgesinin seçkin çiftliklerinden özenle seçiliyor. 

Ev dışındayken evde olma hissi

170 kişi oturma kapasitesine sahip, zengin içecek ve kokteyl menüsüyle dikkat çeken mekan, iş yemeklerinden aile ve arkadaş toplantılarına kadar pek çok buluşmaya ev sahipliği yapacak. 

Ev dışında evde olma hissi veren, Londra'da kısa zamanda kendi müdavim kitlesini yaratan mekan, sıcak ortamı ve içeri girdiğiniz anda sizi saran enerjisiyle İstanbullu'ların yeni buluşma noktası…. Mekan tasarımı ve enerjisiyle, her yaştan ziyaretçisine hareketli bir ortam sunan Tom's Kitchen'da Pazartesi'den Cuma'ya 08.00-11.45, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-11.45 saatleri arasında kahvaltı menüsü servis ediliyor. Mekan haftanın her günü 12.00-23.00 saatleri arasında öğlen-akşam yemeği, çocuk ve  bar menüsüyle misafirlerini ağırlıyor. 

Tüm dünyada son yılların en çok konuşulan ve takip edilen şeflerinin başında gelen Tom Aikens, Tom's Kitchen'ın yanı sıra Londra'nın farklı bölgelerinde yer alan diğer restoranlarıyla şehrin popüler lezzet ve buluşma noktalarının tasarımcısı olarak biliniyor.

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Togg, akıllı otomobilini Zorlu Center'da görücüye çıkardı!
  • 20.07.2022 16:37

Togg, akıllı otomobilini Zorlu Center'da görücüye çıkardı!

Zorlu Center Levazım Girişi’ndeki alanda sergilenmeye başlanan ve Togg’un gelece ...

Zorlu Center, Sıfır Atık Belgesi aldı
  • 14.12.2021 16:44

Zorlu Center, Sıfır Atık Belgesi aldı

Zorlu Center, kurduğu Sıfır Atık Yönetim Sistemi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlı ...

Gülşen, Zorlu Center'dan 1,5 milyon dolara ev aldı!
  • 24.11.2021 09:30

Gülşen, Zorlu Center'dan 1,5 milyon dolara ev aldı!

Gülşen, Zorlu Center’daki iki 1+1’lik dairesini 1,5 milyon dolara satarak, üç ki ...

Nusret Gökçe, Maçka Palas'a taşındı
  • 30.08.2021 09:29

Nusret Gökçe, Maçka Palas'a taşındı

Mekanlarla şöhreti çoktan Türkiye sınırlarını aşan Nusret, Zorlu Center’daki rez ...

Zorlu Center'daki Apple Store açıldı
  • 05.04.2014 15:35

Zorlu Center'daki Apple Store açıldı

Apple'ın Türkiye'deki ilk mağazası Zorlu Center'da açıldı. Açılıştan çok özel ka ...

Zorlu Center'ın helikopter görüntüsü yayında!
  • 19.11.2012 17:08

Zorlu Center'ın helikopter görüntüsü yayında!

Boğaz manzarasına sahip Zorlu Center'ın son durumunu emlaktasondakika.com olarak ...