TOKİ Akgedik Yunuskent Projesi 2. etapta yaşam başladı

TOKİ Akgedik Yunuskent Projesi 2. etapta yaşam başladı

Yunusemre Belediyesi’nin dev toplu konut hamlesi 5 bin 500 konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin bin 500 konuttan oluşan ikinci etabı da tamamlandı.

Yunusemre Belediyesi'nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığı ile hayata geçirdiği dev konut hamlesi Akgedik Yunuskent Projesi'nin 2. etabında hayat başlarken, hak sahiblerini ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi mutluluğa ortak oldu.

Yunusemre Belediyesi'nin dev toplu konut hamlesi 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi'nin bin 500 konuttan oluşan ikinci etabı da tamamlandı. İlk kısmında yaşam başlayan projenin 2. kısmında da teslim süresi 21 Eylül Pazartesi günü sona eriyor. Hak sahipleri evlerine taşınırken, bölgenin ihtiyaçları da hızla gideriliyor. Evlerini teslim almaya gelen vatandaşlara anahtarlarını veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ev sahibi olan vatandaşlara "hayırlı olsun" dedi. Ziyaretlerde Başkan Çerçi'ye Başkan Yardımcısı Musa Dirik, Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürü Hakan Yılmazbaş, müdürlük ve firma yetkilileri ile site yöneticileri katıldı. Ailelerin mutluluklarına ortak olan Belediye Başkanı Çerçi, alanda da incelemede bulundu.
2 bin 600 konutun tamamlandığını belirten Başkan Çerçi, “2015 yılında Akgedik'te yoğun emek sarf ederek başladığımız toplu konut projemizde 2 bin 600 konut tamamlandı. Bin 100 konuttan oluşan ilk etabı 2 yıl önce hak sahiplerimize teslim etmiştik. Bin 500 konuttan oluşan ikinci etabımızın da teslimini ay sonuna kadar yapıyoruz. Vatandaşlarımız evlerine taşınıyor. Bizler de alanı gezerek bugün evlerini teslim alan vatandaşlarımıza anahtarlarını teslim ettik. Taşınan hak sahiplerimizi de evlerinde ziyaret ederek hayırlı olsun dedik. Vatandaşlarımız memnuniyetini her şekilde ifade ediyorlar. Onların mutluluklarını paylaştık. Bu mutluluğa ortak olmak gurur verici elbette. Burada 2 bin 600 konut, 2 okul, 3 cami, çarşıları, oyun alanları, otoparkları, yeşil alanları ve altyapısıyla çok güzel bir şehir inşa edildi. Hak sahiplerimize hayırlı olsun, mutlulukla, sağlıkla huzur ile yaşasınlar. Dev bir proje, devamı da gelecek. Bu projede emeği geçenlere başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ve TOKİ yetkililerine şükranlarımı arz ediyorum. Yine bu konuda yoğun mesai harcayan Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü personelimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtarını Belediye Başkan Çerçi'den teslim alan hak sahipleri, Yunusemre Belediyesi'ne böylesine güzel bir projeye öncülük ettiği için teşekkür etti. Evini ailesi ile birlikte teslim almaya gelen hak sahiplerinden Armağan Topaloğlu duygularını, “TOKİ'den ev sahibi olmak bizim için çok kıymetli. Mutluyuz ev sahibi olduk. Bu imkanı tanıyan herkese çok teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın. Burada mutlu bir şekilde hayatımıza devam etmek istiyoruz” sözleriyle anlatırken; evini kızıyla birlikte teslim alan Sadi Altınay da “Çok mutluyuz. Birkaç kez başvurduk. Sonunda ev sahibi olabildik. Bu projede emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

TOKİ İlk Evim sosyal konut projeleri yatay mimarisiyle dikkat çekiyor!
  • 30.09.2022 11:39

TOKİ İlk Evim sosyal konut projeleri yatay mimarisiyle dikkat çekiyor!

TOKİ İlk Evim, İlk İş Yerim projesinde mimari ve örnek daire detayları belli old ...

Orta gelir için yapılacak kampanyanın ödeme koşulları nasıl olacak?
  • 29.09.2022 10:29

Orta gelir için yapılacak kampanyanın ödeme koşulları nasıl olacak?

Dar gelirliler için yapılan ucuz ve uygun taksitli TOKİ konutlarının ardından ye ...

TOKİ, 5 bin konutun temelini hangi illerde atacak?
  • 29.09.2022 09:33

TOKİ, 5 bin konutun temelini hangi illerde atacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 25 Ekim'de temeli atı ...

Bakanlıktan TOKİ sosyal konut projesine başvurulan için 'iptal' uyarısı!
  • 28.09.2022 15:13

Bakanlıktan TOKİ sosyal konut projesine başvurulan için 'iptal' uyarısı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Cumhuriyet tarihinin en büyük ...

TOKİ, 26 ilde 365 arsayı açık artırmayla satacak
  • 27.09.2022 15:41

TOKİ, 26 ilde 365 arsayı açık artırmayla satacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ...

Orta gelir grubuna yeni konut kampanyası geliyor!
  • 27.09.2022 10:05

Orta gelir grubuna yeni konut kampanyası geliyor!

Cumhuriyet tarihinin en büyük TOKİ Sosyal Konut Projesi sonrası bu kez orta geli ...