THY çalışanları Ağrı'ya 9 kütüphane ve 1 anaokulu kazandırdı

THY çalışanları Ağrı'ya 9 kütüphane ve 1 anaokulu kazandırdı

Türk Hava Yolları çalışanı, yardım kampanyasıyla 9 köy okulu kütüphanesi ve 1 anaokulu kazandırdı.

Türk Hava Yolları'nın (THY) Ağrı ofisinde satış trafik şefi olarak görev yapan ve Köy Okulları Yardım Projesi Derneği Başkanı da olan Cafer Canşi, Ağrı'nın 9 köy okuluna kütüphane ile bir köyüne de anaokulu kazandırdı.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, Çanşi, yaptığı çalışmalarla köy okullarında okuyan ve kitaplara ulaşmakta zorluk yaşayan binlerce öğrenciye umut oldu. Canşi, "Kütüphaneler" isimli projesiyle Ağrı'nın 9 köy okulunda kütüphane açtı. 

Proje kapsamında, Hamur ilçesi Yukarı Deredibi köyünde atıl durumda olan, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen sağlık ocağı komple tadilattan geçirilerek, anaokuluna dönüştürüldü. 

Tamamı bağışlarla gerçekleştirilen projede, çocukların kitaplarını okurken huzurlu ve rahat olmaları düşünülerek, mekanların tadilat ve dekorasyonu özel olarak yapıldı.

Canşi, kütüphanelerdeki kitapları da sosyal medya hesabı takipçilerinin destekleriyle karşıladı. Canşi'nin sanatçıların ve yardım severlerin destekleriyle farklı illerdeki köy okullarında 4 kütüphane daha kurma çalışmaları devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Köy Okulları Yardım Projesi Derneği Başkanı Canşi, 2014'ten bu yana sürdürdüğü "Köy Okulları Yardım Projesi'yle bugüne kadar 150 binden fazla çocuğa yardım eli uzattıklarını belirtti.

Çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Canşi, "Tek dileğimiz ve uğraşımız gelecek için aydınlık, eğitimli, bilinçli ve sağlam değerler ile kuşanmış nesiller yetişmesine ve onların mutlu yarınlarına katkı sağlamak. 'Çocuklarımızın hem geleceklerine ışık hem de yaşamsal koşullarına benim de bir desteğim olsun' diyorsan, lütfen sen de sosyal medya hesabında bir paylaşımda bulun ve minik kalplere dokun." ifadelerini kullandı. 

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Bayrağımızı sadece uçaklarımız değil her bir çalışma arkadaşımız da taşıyor. Türk Hava Yolları ailesinden Cafer Canşi, Ağrı'da 9 köy okulu kütüphanesi açarak milletimiz için önemli bir projeyi hayata geçirdi. Gelecek, o kütüphanelerde minik kardeşlerimizi bekliyor." değerlendirmesini yaptı.

Okul tamir ediyor, kışlık ihtiyaçları karşılıyorlar

Faaliyetlerine 6 yıldır devam eden dernek ekibi, tüm yardımlarını bağışçılarının desteğiyle gerçekleştiriyor. Nakdi yardım kabul etmeyen ekip, bugüne kadar okulların, ailelerin ve çocukların birçok ihtiyacına yardım eli uzattı. 

Cafer Canşi ve Özlem Bulutoğlu koordinatörlüğünde çalışmalarına devam eden ekiptekiler, sosyal medya hesabı üzerinden başlattığı projelerle, 3 bin 500 okula kırtasiye, bilgisayar, yazıcı ve benzeri malzeme desteği sağladı. Ayrıca, 1300 öğrenciye uzaktan eğitime katılabilmeleri için tablet, 150 binden fazla çocuğa bot ve mont, 4 bin öğrenci için çanta seti ve kırtasiye malzemesi, 65 bisiklet hediye etti. Ekiptekiler, 28 köy okuluna kütüphane yaptırdı, 15 okul, 2 anaokulunun tadilatı gerçekleştirdi. 

Çanşi ve ekibi, 6 binden fazla ihtiyaç sahibi aileye gıda, kira ve giyim desteği, 65 SMA hastası ile 230 sağlık problemi olan çocuğa tedavi desteği sağladı. Ekiptekiler, 85 akülü sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. 

Derneğin çalışmaları hakkında detaylı bilgilere "www.koyokullariyardimprojesi.com" veya derneğin sosyal medya hesaplarından ulaşılıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Türk Hava Yolları 89'uncu yılını kutluyor!
  • 21.05.2022 09:47

Türk Hava Yolları 89'uncu yılını kutluyor!

Devlet Hava Yolları İşletmesi adıyla 1933 yılında 5 uçaklık filosuyla kurulan ve ...

THY, filosundaki uçak sayısını 372'ye çıkardı!
  • 20.05.2022 10:27

THY, filosundaki uçak sayısını 372'ye çıkardı!

Uçuş ağını ağını 128 ülkeye, 331 şehre ve 336 havalimanına ulaştıran Türk Hava Y ...

THY, 4 ayrı finansman ödülüne layık görüldü
  • 18.05.2022 17:02

THY, 4 ayrı finansman ödülüne layık görüldü

Türk Hava Yolları (THY) Airline Economics ve Airfinance Journal tarafından dört ...

THY, yolcularına verdiği seyahat setlerini yeniledi
  • 10.05.2022 15:41

THY, yolcularına verdiği seyahat setlerini yeniledi

THY, 8 saat ve üzerindeki uzun menzilli business uçuşlarında yolcularına sunduğu ...

THY yurt dışı uçuş ağına 4 yeni hat ekledi
  • 09.05.2022 17:21

THY yurt dışı uçuş ağına 4 yeni hat ekledi

Türk Hava Yolları (THY), Kovid-19 salgınının etkisinin azalmasıyla uçuş ağına ye ...

THY, Ramazan Bayramı dolayısıyla 259 ek sefer düzenleyecek
  • 29.04.2022 11:47

THY, Ramazan Bayramı dolayısıyla 259 ek sefer düzenleyecek

Türk Hava Yolları (THY), Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 30 Nisan-8 Mayıs tar ...