TAV İnşaat, Abu Dabi’de en iyi havalimanı müteahhidi seçildi

TAV İnşaat, Abu Dabi’de en iyi havalimanı müteahhidi seçildi

Havacılık sektörünün en iyilerinin belirlendiği Emerging Markets Airporst Awards, TAV İnşaat’ı “Yılın En İyi Havalimanı Müteahhidi” seçti

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dabi'de gerçekleştirilen ödül töreninde, bölgede kontrat bedeli 11 milyar dolara varan projelerdeki imzasıyla TAV İnşaat, havacılık profesyonellerinin ilk tercihi oldu. Uluslararası havacılık sektörü otoritelerini bir araya getiren Birleşik Arap Emirlikleri'nden Abu Dabi'deki Emerging Markets Airports Awards - Gelişen Piyasalar Havalimanı Ödülleri kapsamında TAV İnşaat, “Yılın En İyi Havalimanı Müteahhidi” seçildi. Abu Dabi'de düzenlenen törende, TAV İnşaat “Yılın En İyi Havalimanı Müteahhidi” ödülünü kazanarak bu bölgedeki başarısını bir kez daha belgeledi.

TAV İnşaat Ortadoğu Direktörü Yusuf Akçayoğlu, “Dünyada havalimanı yatırımlarının en yoğun olarak gerçekleştiği bir bölgede yılın en iyi havalimanı müteahhidi olarak seçilmek bizi gururlandırdı. Havalimanı inşaatlarındaki uzmanlığımızı ve işlerimizin kalitesini bir kere daha gösterdiğimizi düşünüyoruz. Katar'da tamamladığımız Hamad Uluslararası Havalimanı Yolcu Terminali Kompleksi ve inşaatına devam ettiğimiz Abu Dabi Uluslararası Havalimanı Midfield Terminal Binası projeleri başta olmak üzere Körfez Bölgesi'nde kontrat bedeli 11 milyar dolara varan projelerimiz ile en başarılı Türk müteahhitleri arasında bulunuyoruz. Bu bölgedeki havalimanı projelerinin her birinde en seçkin mimarlık ofisleri ve mühendislik firmaları çalışıyor. Umman'da, Suudi Arabistan, Katar, Mısır, Tunus ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde her biri mühendislik harikası olan bu prestijli projelerin tamamında değişmeyen tek isim TAV İnşaat; tüm bu işverenler tarafından tercih edilmenin gururunu yaşıyoruz. TAV İnşaat olarak bölgede iz bırakan projeler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Arabian Reach tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen 2014 Emerging Markets Airports Awards 23 kategoride sahiplerini buldu. Havacılık, Uzay, Kargo ve Lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren havalimanı profesyonellerini bir araya getiren organizasyonda geçen yıl TAV Grubu CEO'su M. Sani Şener “Yılın Havalimanı Profesyoneli” olarak gösterilmiş, TAV İnşaat tarafından yapılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı da “Ekolojik Yenilik Açısından En İyi Havalimanı” seçilmişti. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

TAV İnşaat’ın Bahreyn Havalimanı projesine iki ödül!
  • 15.12.2021 12:47

TAV İnşaat’ın Bahreyn Havalimanı projesine iki ödül!

TAV İnşaat, Bahreyn Havalimanı projesiyle “Yılın Mega Projesi” ve “Yılın Ulaştır ...

Sani Şener, inşaat sektörünün en güçlü 5'inci lideri!
  • 02.07.2018 15:24

Sani Şener, inşaat sektörünün en güçlü 5'inci lideri!

TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, inşaat sektöründe Körfez bölgesinin e ...

TAV, Riyad Havalimanı projesiyle ödül kazandı
  • 25.10.2017 11:13

TAV, Riyad Havalimanı projesiyle ödül kazandı

TAV-Al Arrab Contracting Ortak Girişimi’nin yapımını gerçekleştirdiği Riyad King ...

TAV İnşaat'a MEED Quality Awards for Projects ödülü
  • 08.05.2017 15:52

TAV İnşaat'a MEED Quality Awards for Projects ödülü

Havalimanı inşaatında dünyada ilk sırada yer alan TAV İnşaat, King Khaled Havali ...

TAV İnşaat, dünyada ilk sıradaki yerini korudu
  • 16.12.2016 09:51

TAV İnşaat, dünyada ilk sıradaki yerini korudu

Engineering News Record (ENR) listesinde üç yıldır ilk sıradaki yerimizi koruyan ...

TAV İnşaat, çalışanları için seminer düzenledi
  • 28.06.2016 13:42

TAV İnşaat, çalışanları için seminer düzenledi

TAV İnşaat, çalışanlarının bireysel gelişimlerini desteklemek için İstanbul, Riy ...