Tabanlıoğlu, Cityscape Global 2017’de 3 projesiyle finalde!

Tabanlıoğlu, Cityscape Global 2017’de 3 projesiyle finalde!

Tabanlıoğlu Mimarlık, gayrimenkul ve mimarlık dünyasının en önemli küresel arenası Cityscape Global 2017’ye yine damga vurmaya hazırlanıyor.

Gayrimenkul alanında uluslararası yatırımcıları ve mimarları bir araya getiren en önemli buluşma olan Cityscape Global 2017'de verilecek mimarlık ödülleri merakla bekleniyor. Daha önce birçok defa bu ödülü kazanan Tabanlıoğlu Mimarlık, Cityscape Global 2017 Awards'ta da 3 ayrı kategoride 3 projesiyle finale kaldı. Tabanlıoğlu Mimarlık, “Kamu, Kültür, Turizm Projesi Kategorisi”nde Bodrum Loft, “Orta-Yüksek Ölçekli Konut Projesi Kategorisi”nde TOBB Zeytinburnu (Yedi Mavi), “Ticari Yapı Projesi Kategorisi”nde Ataköy Marina ile yarışacak.

Dünyada çok önemli projelere imza atmış mimarlık ofislerinin projeleri ile katıldığı Cityscape Global 2017 Mimarlık Ödülleri, Büyük Jüri'nin değerlendirmesinin ardından 11 Eylül akşamı Conrad Dubai'de düzenlenecek görkemli törenle sahiplerini bulacak.

Kıyıya paralel konumdaki TOBB Zeytinburnu (Yedi Mavi) projesi tüm seviyelerde geniş bir ufuk ve deniz manzarasına hakim olmanın avantajıyla İstanbul Boğazı'nın Marmara Denizine açıldığı noktada yer alan en değerli konut alanlarından biri.Katların birbirleri üzerinde küçük açılarda dönerek değişen perspektiflerde yerleştirilmesi her bir konut birimine bakış ferahlığı, farklı ve kesintisiz manzara kazandırıyor. Rüzgar kontrolü ve dolayısıyla enerji sakınımında yarar sağlayacak bu uygulama mimari estetikle sonuçlanıyor. Aynı “ailenin” üyeleri olmakla birlikte, kulelerin tasarımları farkedilir biçimde özgünleşen bloklarda 5+1'den 1+1'e farklı büyüklük ve nitelikte geniş bir konut yelpazesinde alternatifler sunan komplekste, teras ve balkonlar konutların metrekarelerine göre doğru oranda farklılaşıyor.

Bodrum Loft

Ege'nin kıyısında, Torbada,% 50'den fazla eğimli bir topografyada, 38konut ünitesi, 2, 3 veya 4 yatak odalı, çoğunlukla esnek ve bölünebilir hacimler olarak düzenlendi. Arazinin izin verdiği noktalarda topografyadan faydalanılarak bazı birimler araziye gömüldüğü iki katlı villaların tasarımında, yaşandıkça özelleşen mekanlar oluştırmak amaçlandı. Avluların çevresinde “açık havada keyifli yaşama” fikrini odak alan projede, tüm yapı birimleri gibi, insanların da birimler arasında yer alan avlularda buluşması öngörülüyor.

Ataköy Marina

Denize yönlenme, saydamlık ve sadeliğin mimari dil olarak benimsendiği Ataköy Marina Bakırköy bölgesinin önemli kamusal merkezlerinden bir olduğu kadar alternatif bir konut ve ofis anlayışı sunuyor. Projede marina, ulaşım rotaları,yeme içme, alışveriş, ofis ve konut alanları ile zengileşen bir ortam, yaşam merkezi olarak kentle bütünleşiyor. Kıyıya uyumla kurulan düzen ve sirkülasyonu, alanın tamamına yayılandinamizmi ve kolay erişim imkanlarıyla bu çok katmanlı ve çok katılımlı kent mekanı, sosyal ve ekonomikolarak artı değer kazandırıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Tabanlıoğlu Mimarlık, 'Ortadoğu’nun en etkili 5 mimarı' arasında
  • 13.07.2021 11:28

Tabanlıoğlu Mimarlık, 'Ortadoğu’nun en etkili 5 mimarı' arasında

Tabanlıoğlu Mimarlık, tasarım dünyasının önde gelen yayını The Design Story tara ...

Cityscape Dubai 2017 işte böyle geçti!
  • 14.09.2017 17:03

Cityscape Dubai 2017 işte böyle geçti!

Dubai'de düzenlenen Cityscape Global 2017 Fuarı'ndan çok özel görüntüler emlakta ...

"Tapuda yeni dönem başlıyor"
  • 13.09.2017 10:50

"Tapuda yeni dönem başlıyor"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dubai Cityscape 2017'de tapuda yeni ...

Bakan Özhaseki, yeni deprem yasasının detaylarını anlattı
  • 13.09.2017 10:49

Bakan Özhaseki, yeni deprem yasasının detaylarını anlattı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dubai Cityscape Fuarı'nda yeni depre ...

Özhaseki: Depremle ilgili yeni yasa geliyor
  • 12.09.2017 17:39

Özhaseki: Depremle ilgili yeni yasa geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, olası depremle ilgili hazırladıkları ...

''Türkiye'den 160 bin yabancı gayrimenkul aldı''
  • 12.09.2017 17:38

''Türkiye'den 160 bin yabancı gayrimenkul aldı''

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dubai Cityscape Global 2017'de öneml ...