‘Stat Abi’ için sosyal medyadan destek sürüyor

‘Stat Abi’ için sosyal medyadan destek sürüyor

Beşiktaşlı taraftarın, "Babadan oğula Beşiktaş" mottosuyla çocuklarının göbek bağlarını Vodafone Arena'nın temeline gömmek istediği belirtildi

Vodafone, Beşiktaş JK tarafından Vodafone Türkiye sponsorluğunda inşa edilen ve tamamlandığında Türkiye'nin ilk akıllı stadyumu olacak Vodafone Arena'ya taraftar ilgisi ve desteğinin artarak sürdüğünü duyurarak, Vodafone Arena'nın Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarının, birbirinden renkli sohbetlere sahne olduğunu, gönderilen mesaj ve fotoğraflarla eğlenceli bir sosyal medya arşivi oluştuğunu bildirdi.

Vodafone'dan yapılan yazılı açıklamada, Vodafone Türkiye tarafından hazırlanan infografiğe göre, 100'ü aşkın Beşiktaşlı taraftarın, "Babadan oğula Beşiktaş" mottosuyla çocuklarının göbek bağlarını Vodafone Arena'nın temeline gömmek istediği belirtildi.

Açıklamaya göre, Vodafone Arena'ya "Stat Abi" diye hitap etmeyi uygun gören taraftarlar, "Stat Abi" içerikli yaklaşık 2 bin 500 tweet atarak inşaat konusundaki heyecanını dile getirdi. Aynı şekilde, Vodafone Arena inşaatı önünde 400'e yakını kartal pozu ile olmak üzere 6 bini aşkın selfie çektiren taraftarlar bunları sosyal medyada paylaşarak adeta bir "inşaat hatıratı" oluştururken, Vodafone Arena'nın mimarları da bugüne kadar molalarda denize karşı yaklaşık 3 bin 700 demlik çay içerek bu benzersiz "hatırat"a katkıda bulundu.

Öte yandan İstanbul'un yağmurlu havası Vodafone Arena'nın sosyal medya hesaplarına da yansıdı ve 500'e yakın sayıda taraftar "Yağmurlu bir günde görmüştüm seni" içeriğini paylaşırken, "Stat abi, kamerada damla kalmış, siler misin?" diyenlerin sayısı 80'e yaklaştı. İnşaat başladığından bu yana taraftarın coşkulu sesinden mahrum kalan Beşiktaş semti, büyük Beşiktaş taraftarı gibi olmasa da, iş makinalarının çıkardığı 102 desibellik sesle, güçlü "Beşiktaş ruhu"nu hissetmeye devam etti. Vodafone Arena'ya duyulan özlem ise hesaplanamadı.

Açıklamaya göre, Vodafone Arena sosyal medya hesapları, Facebook'ta yaklaşık 920 bin, Twitter'da 91 bin, Instagram'da ise 14 bin hayran sayısına sahip. Hayran sayılarının büyümesinin yanı sıra hesaplardaki paylaşımlar da milyonlara ulaşıyor. Vodafone Arena "Yuvaya Ruh Katmaya Geldik" reklam filmi Facebook'ta 1,2 milyon kişiye, taraftar mesajlarının temele gömüldüğü "Temelinde Aşk Var" belgeseli ise 1,3 milyon kişiye ulaştı. Filmler sadece Facebook'ta 200 binden fazla kez izlendi. Mayıs itibariyle www.vodafonearena.com.tr ve www.izlesene.com/vodafonearena sitelerinden 7/24 canlı yayınlanan Vodafone Arena inşaat çalışmaları, ilk gün itibariyle 80 bin izlenme rakamına ulaşırken, 30 Mayıs'tan bugüne kadar toplam 2,2 milyon izlenme rakamına erişti.
Bu arada "facebook.com/VodafoneArena", "twitter.com/vodafonearena", "instagram.com/VodafoneArena" adreslerinden Vodafone Arena ile ilgili en yeni gelişme, bilgi ve görseller paylaşılıyor.

AA

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İstanbul Havalimanı'nda 5G teknolojisi test edilmeye başlandı
  • 29.07.2022 16:21

İstanbul Havalimanı'nda 5G teknolojisi test edilmeye başlandı

İstanbul Havalimanı'nda Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone Türkiye tarafından 5G ...

Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone'da inşaat sürüyor!
  • 15.04.2015 10:40

Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone'da inşaat sürüyor!

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün inşaatı süren Vodafone Arena Stadı'nda inşaat çalı ...

Beşiktaş Vodafone Arena'ya gökyüzünden bakın!
  • 07.04.2015 12:02

Beşiktaş Vodafone Arena'ya gökyüzünden bakın!

Tamamlandığında 41 bin 903 kişi kapasiteli dev bir stat olacak Vodafone Arena'nı ...

Vodafone Arena'dan 'Sabret' mesajı verildi!
  • 27.01.2015 11:31

Vodafone Arena'dan 'Sabret' mesajı verildi!

Vodafone Türkiye tarafından hayata geçirilen Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Are ...

Vodafone Arena 7 Şubat 2015 fotoğrafları!
  • 07.02.2015 15:55

Vodafone Arena 7 Şubat 2015 fotoğrafları!

Beşiktaş'ın İnönü Stadı yerine inşa edilen yeni mabedi Vodafone Arena'da inşaat ...

İşte Vodafone Arena'dan en son görüntüler!
  • 11.12.2014 11:49

İşte Vodafone Arena'dan en son görüntüler!

Vodafone Arena hızla yükselmeye başladı. İşte özellikle Beşiktaşlıların heyecanl ...