Polimeks'in desteğiyle 'Katı olan her şey' İstanbul Modern'de!

Polimeks'in desteğiyle 'Katı olan her şey' İstanbul Modern'de!

Polimeks Holding'in eş sponsoru olduğu Yeni Mimarlık Programı'nda 'Katı olan her şey' ziyaretçilerle buluştu.

Polimeks Holding'in sanata ve tasarıma verdiği destek her yıl hız kesmeden sürüyor. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Polimeks Holding'in eş sponsor olduğu “YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı”nın açılış ve basın toplantısı 9 Haziran Salı günü gerçekleştirildi. Açılışın ardından İstanbul Modern'in içinde bulunduğu tarihi bölgeden esinlenerek oluşturulan “KATI OLAN HER ŞEY” isimli proje ziyaretçileriyle buluştu. 

“KATI OLAN HER ŞEY” İstanbul Modern'in bahçesine geldi!

Polimeks Holding'in sanata ve tasarıma verdiği destek hız kesmeden sürüyor. İstanbul Modern'in The Museum of Modern Art (MoMA) ve MoMA PS1 işbirliğiyle yürüttüğü ve 2013'de ilki gerçekleştirilen “YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı”nın ikinci geçici yapısı belirlendi. PATTU (Cem Kozar, Işıl Ünal) tarafından tasarlanan “KATI OLAN HER ŞEY” başlıklı proje, haziran ayının başında İstanbul Modern'in bahçesinde uygulanacak ve 2015 yazı boyunca her yaştan müze ziyaretçisi tarafından, müzenin özellikle gençlere yönelik düzenleyeceği etkinlikler için kullanılacak.

Polimeks Holding'in eş sponsorluğunu ikinci kez üstlendiği YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı'nın açılışı ve basın toplantısı 9 Haziran Salı günü gerçekleştirildi. 2 yıl önce; 2013 yazında YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı'nın ilk geçici yapısı SO? Mimarlık ve Fikriyat tarafından tasarlanan "Göğe Bakma Durağı" başlıklı proje, İstanbul Modern'in bahçesinde sergilenmiş ve büyük bir beğeni kazanmıştı. Bu yaz ise Cem Kozar, Işıl Ünal tarafından tasarlanan “KATI OLAN HER ŞEY” isimli proje, ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor. İstanbul Modern'in içinde bulunduğu bölgedeki binaların ana hatları ve karakteristik unsurlarından esinlenerek oluşturulan “KATI OLAN HER ŞEY” adlı proje hem geçmişe dair bir hatırlatma hem de yakında yeniden değişecek olan bölgenin geleceğine dair bir bildiri olarak değerlendiriliyor.

Basın toplantısında teşekkür plaketini Polimeks Holding adına Yönetim Kurulu Üyesi SN. Birol Öngör teslim alırken, Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı'nı, “Toplumsal sorunlara duyarlı, iletişime açık ve hayal etmeye teşvik ediyor. Özellikle gençlerin ve yetişen nesillerin çağdaş sanata, tasarıma ve mimariye olan ilgisini önemsiyoruz. Polimeks olarak felsefemiz, dünyanın neresinde olursa olsun sadece anahtar teslim projeler üretmek değil. Bulunduğu şehirle ve yerel kültürle bütünleşen, ona katkıda bulunacak, sürdürülebilir ve bizden sonraki jenerasyonlara ilham kaynağı olacak izler bırakmak isteğindeyiz” cümleleriyle değerlendiriyor.

Mimar Prof. Dr. Suha Özkan'ın başkanlığını yaptığı seçici kurulda, mimar Emre Arolat; İstanbul Modern Küratörü Çelenk Bafra; MoMA küratörü Barry Bergdoll; XXI. Yüzyıl Sanatları Ulusal Müzesi, MAXXI Mimarlık Kıdemli Küratörü Pippo Ciorra; İstanbul Modern Direktörü Levent Çalıkoğlu; YAP İstanbul Modern Koordinatörü Pelin Derviş; İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı; MoMA Küratörü Pedro Gadanho; MMCA Küratörü Geuntae Park; CONSTRUCTO Direktörleri Jeannette Plaut ve Marcelo Sarovic; mimar Melkan Tabanlıoğlu ve mimar Han Tümertekin yer alıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İstanbul Modern'den Dünya Çevre Günü'ne özel çalışma!
  • 29.05.2021 12:08

İstanbul Modern'den Dünya Çevre Günü'ne özel çalışma!

İstanbul Modern, Dünya Çevre Günü'ne özel atölye çalışması düzenleyecek. ...

Hasdal-Başakşehir kesiminde geri sayım başladı
  • 09.11.2020 16:31

Hasdal-Başakşehir kesiminde geri sayım başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ni ...

Beyoğlu'na taşınan İstanbul Modern'e ilk haftada 10 bin ziyaret!
  • 02.06.2018 13:54

Beyoğlu'na taşınan İstanbul Modern'e ilk haftada 10 bin ziyaret!

Yeni binası tamamlanana kadar Pera'daki eski Union Française binasında tüm faali ...

İstanbul Modern'in geçici mekanı mayısta açılıyor
  • 16.05.2018 16:40

İstanbul Modern'in geçici mekanı mayısta açılıyor

Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern'in Beyoğlu'ndaki g ...

İstanbul Modern'in Karaköy'deki binası, Beyoğlu’na taşınıyor
  • 20.02.2018 17:14

İstanbul Modern'in Karaköy'deki binası, Beyoğlu’na taşınıyor

İstanbul Modern, yeni binası yapılana kadar tüm faaliyetlerine geçici olarak Be ...

Polimeks'in inşa ettiği tesisler Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı
  • 07.09.2017 16:03

Polimeks'in inşa ettiği tesisler Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı

Polimeks’in Türkmenistan’da AIMAG Oyunları için yaptığı tesisler Guinness Dünya ...