maritbet girişmaritbet
Mobilya sektöründe KDV indirimi devam ediyor

Mobilya sektöründe KDV indirimi devam ediyor

Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında başlatılan indirim kampanyaları ve sonrasındaki KDV indirimleri mobilya sektöründe olumlu hava başlattı.

Sektörün önde gelen temsilcilerinden Konfor Mobilya'nın Genel Müdürü Ömer Çetmen, “Konfor Mobilya müşterileri nakitte net yüzde 30 indirim ve Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında tüm ürünlerde elde ettikleri KDV indirimi ile birlikte yüzde 20 indirime ulaşabilecekler” dedi.

Mobilya sektöründe sahip olduğu tecrübeyi modern mağazacılık konseptiyle buluşturan Konfor Mobilya, enflasyonla mücadele indirimi, yıl sonu indirimi ve bunlara ek yüzde 8'lik KDV indirimiyle sektörün canlanacağını belirtti. Ekonomiye canlılık getirecek KDV indirimi kampanyasına mobilya sektörünün dahil edilmesinde kilit rol oynadıklarını söyleyen Konfor Mobilya Genel Müdürü Ömer Çetmen, “Mobilya sektörü için talep edilen KDV indirimi kabul edildi ve 1 Kasım - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında geçerli olacak şekilde mobilya ürünlerinde KDV oranı yüzde 8'e düşürüldü.

Böylelikle Konfor Mobilya müşterileri nakitte net yüzde 30 indirim ve Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında tüm ürünlerde elde ettikleri KDV indirimi ile birlikte yüzde 20 indirime ulaşabilecekler. Konfor Yatak markalı ürünlerde ise lansmana özel nakitte net indirim oranı yüzde 40'a çıkarken, Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında net yüzde 10 indirim avantajı sürüyor” dedi.

Konfor'un hedefi tüketici dostu kalarak büyümek 

Devlet tarafından atılan vergi indirimi gibi kapsamlı adımların ekonomik koşulları iyileştirmede kritik rol oynadıklarını hatırlatan Çetmen, "Vatandaşların hayatına doğrudan olumlu etki eden KDV indirimi gibi destekler mobilya başta olmak üzere pek çok sektöre de canlılık getiriyor. Ekonomik koşullara karşın bu ülkenin geleceğine yatırım yaparak istihdam oluşturmaya devam eden Konfor Mobilya gibi kurumsallaşmış firmalar, bu sayede yatırım çalışmalarını aralıksız sürdürebiliyor" diye konuştu.

Konfor Mobilya ve Konfor Yatak markalarıyla güçlü büyümeyi sürdüreceklerini belirten Ömer Çetmen, "Konfor Mobilya olarak, 2018 yılında hammadde fiyatları ve faiz oranlarında yaşanan büyük artışa karşın, KDV indirimi gibi devlet güdümlü programlar sayesinde şirket karlılığını ikinci plana atıyor, iş ortaklarımıza ve müşterilerimize avantaj sağlayacak fiyat politikalarıyla tüketicinin yanında yer alıyoruz" diye ekledi.  

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Emlak Konut 4 alternatif kampanyasının reklam filmi yayında!
  • 30.05.2024 14:08

Emlak Konut 4 alternatif kampanyasının reklam filmi yayında!

Emlak Konut GYO, çoğunluğu İstanbul'da olmak üzere 16 projede 4 alternatifli kon ...

Altı ayda 2,4 milyar dolarlık mobilya ihracatı gerçekleştirildi
  • 16.07.2022 10:26

Altı ayda 2,4 milyar dolarlık mobilya ihracatı gerçekleştirildi

Mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatında yılın ilk altı aylık döneminde ve h ...

Tepe Home'dan Anneler Günü'ne özel indirim
  • 02.05.2022 00:00

Tepe Home'dan Anneler Günü'ne özel indirim

Tepe Home, anneler gününe özel ekstra %10 indirim kampanyasıyla müşterilerini mu ...

Ferm'den konforlu puf tasarımları!
  • 11.04.2022 11:32

Ferm'den konforlu puf tasarımları!

Tamamlayıcı bir mobilya olarak kullanılan puflar evlerimizde yerlerini alıyor. F ...

Boca Do Lobo yeni tasarımlarıyla evinize geliyor!
  • 17.02.2022 12:07

Boca Do Lobo yeni tasarımlarıyla evinize geliyor!

El işçiliği kullanarak tasarladığı mobilyalarla dikkati çeken Portekizli şirket ...