Manisa'da toplu açılış ve temel atma töreni gerçekleştirildi

Manisa'da toplu açılış ve temel atma töreni gerçekleştirildi

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Türkiye’nin birlik, beraberlik, kardeşliğini muhafaza etmesi halinde, 21. asra mührünü vuracağını söyledi.

Bakan Veysel Eroğlu, Akhisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde düzenlenen ve 131 milyon lira bedelli 29 tesisin toplu açılışı ve temel atma törenine katıldı. 

Kendisinin Sağlık Bakanlığının sorumluluk alanına giren yatırımları da hizmete açtığını ifade eden Eroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Bursa programında olan Bakan Mehmet Müezzinoğlu'nu kürsüdeyken cep telefonundan aradı, konuşmasını mikrofondan törene katılan vatandaşlara dinletti.

Bakan Müezzinoğlu, "Sağlık alanında, her alanda hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. Onlar bize sahip çıktıkça biz koşarak hizmete devam edeceğiz" dedi.

9 müjdeyle kente geldi

Bugün aralarında Akhisar Gürdük Barajı'nın da bulunduğu bazı baraj ve sulama tesislerinin temelini atacağını, 18 tesisin de açılışını gerçekleştireceklerini ifade eden Eroğlu, 1982'den 2003 yılına kadar Manisa'ya hiçbir gölet, baraj, sulama yatırımının yapılmadığını, ilk defa AK Parti hükümetinin Manisa'ya birçok yatırım yaptığını ve büyük projelere imza atmaya devam ettiklerinin altını çizdi. 

08.08.2018 saat 08.08"de tamamlanacak

12 bin dekar arazinin Akhisar Gürdük Barajı'yla suya kavuşacağını, Manisa'ya 6 milyon metreküp içme suyu sağlanacağını belirten Bakan Veysel Eroğlu, barajın 08.08.2018'de saat 08.08'de tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

'Dünyaya hizmet edecek'

“AK Parti sözünün eri bir partidir” diyen Eroğlu, Spil Dağı'na yaptıkları çalışmalarla buranın artık dünyaya hizmet edeceğini, teleferik ihalesinin de yapıldığını belirtti.

Veysel Eroğlu, AK Parti'nin Manisa'ya büyük önem verdiğini, EGEGEP projesiyle 2019 yılına kadar Manisa'ya 53 baraj ve gölet, 68 sulama tesisi, 66 dere ıslahı, 5 köprü yapacaklarını dile getirdi.Ayrıca kentin 9 olan milletvekili sayısından dolayı köprü sayısını 9'a, ardından da kendisini de dahil ederek 10'a çıkardıklarını söyledi. 

Çiftçiye ilave gelir

EGEGEP projesiyle 572 bin 880 dekar toprağın sulanacağını, çiftçinin cebine yılda 368 milyon lira ilave gelir gireceğini vurgulayan Eroğlu, böylelikle Manisa'ya zenginliğin geleceğini belirterek, "Onlar konuşur AK Parti yapar" dedi.

'Gökten para yağmıyor'

"Eskiden faiz lobisi yılda 60 katrilyon, ilaç lobisi 20 katrilyon hortumluyordu, bu hortumları Manisa baltasıyla kestik" ifadesini kullanan ve bu sayede devletin parasının bol olduğunu anlatan Bakan Eroğlu, "Gökten para yağmıyor. Sadece milletten aldığımızı tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak millet hizmet olarak sunuyoruz, yaptığımız bu. Yoksa gökten döviz yağmıyor” diye konuştu.

'Uyusun da büyüsün demeyin'

Eskiden 30 metre yüksekliğindeki bir göletin sulaması hariç 22 yılda 44 milyon liraya yapıldığını, aynı özellikteki göleti sulaması dahil şu anda 18 ayda 4,5 milyon liraya yaptıklarının altını çizen Bakan, koalisyonun bu bakımdan kötü bir sistem olduğunu ifade etti.

Veysel Eroğlu, milletten aldıklarını millete hizmet olarak geri verdiklerini vurgulayarak, eskiden toplanan vergilerin yüzde 86'sının faiz lobisine gittiğini, faizlerin artık tek rakamlara indiğini, enflasyon canavarının yok edildiğini, IMF'ye olan borcun sıfırlandığını, Merkez Bankası'nın dövizle doldurulduğunu kaydetti.

'10 büyük ekonomi içine gireceğiz'

Türkiye'nin artık kendi uydusunu, tankını, helikopterini, insansız uçaklarını yaptığını söyeleyen Eroğlu, “Türkiye işte bu. İnşallah birlik, beraberlik, kardeşliğimizi muhafaza edersek Türkiye 21. asra mührünü vuracak ülkedir. Sadece birlik, beraberliğimizi muhafaza edelim. İnşallah 2023 yılında dünyada 10 büyük ekonomi içine gireceğiz. Analar, bacılar, kardeşler çocuklarınıza ninni okurken, ‘Uyusun da büyüsün' demeyin. 'Yavrum büyü, hedef 2071' diye söyleyin. ‘Oğlum uyusun da büyüsün değil, oğlum hedef 2071, uyu bir an önce büyü, Türkiye seni bekliyor' diyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Bakan Eroğlu'ndan sonra söz alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise hükümetin kente yaptığı yatırımları anlattı. Türkiye'nin bir yandan termik santraller, bir yandan barajlar yapacağını, diğer yandan da madenlerini işleyeceğini dile getiren Özdağ, "Türkiye daha çok zengin olacak, başkalarına muhtaç olmayacağız artık. Bunu yapacak sizin çocuklarınız” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, video konferansla Akhisar Gürdük Barajı şantiyesine bağlandı ve butona basarak barajın temelini attı.
Diğer tesislerin de butona basarak temelini atan ve açılışlarını gerçekleştiren Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri, daha sonra Akhisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne geçerek binanın açılış kurdelesini kesti.

Merkezin bahçesine fidan diken Eroğlu, kendisine hediye edilen ceviz ve üzümü vatandaşlara dağıttırdı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin ilk etabının açılış tarihini açıkladı
  • 28.05.2022 20:07

Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin ilk etabının açılış tarihini açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Mi ...

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki fidan dikim törenine davet
  • 28.05.2022 20:06

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki fidan dikim törenine davet

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 29 Mayıs Pazar günü İ ...

Bakan Kurum, Tozkoparan'daki temel atma ve anahtar teslim törenine katıldı
  • 07.03.2022 17:17

Bakan Kurum, Tozkoparan'daki temel atma ve anahtar teslim törenine katıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Tozkoparan Kentsel Dö ...

Bakan Kurum: "Hiçbir politik hesaba kentsel dönüşümü kurban etmedik"
  • 07.03.2022 11:21

Bakan Kurum: "Hiçbir politik hesaba kentsel dönüşümü kurban etmedik"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Güngören Belediyesi G ...

Borsa İstanbul'da gong Dap Gayrimenkul için çaldı
  • 25.02.2022 08:52

Borsa İstanbul'da gong Dap Gayrimenkul için çaldı

Dap Gayrimenkul Geliştirme hisseleri, Borsa İstanbul'da (BİST) işlem görmeye baş ...

Manisa Şehzadeler'de 2 bin 300 konutluk dönüşüm başladı!
  • 10.02.2022 08:31

Manisa Şehzadeler'de 2 bin 300 konutluk dönüşüm başladı!

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde 365 dönüm alandaki 2 bin 300 konutu içeren kents ...