Kimlikleri emniyete bildirmeyen emlakçıya ceza geldi!

Kimlikleri emniyete bildirmeyen emlakçıya ceza geldi!

İzmir Çiğli'de günlük kiraladığı evde amca ve yeğeninin cansız bedenleri bulunan emlakçıya, kimliklerini emniyete bildirmediği sebebiyle ceza kesildi.

İzmir'deki olay, geçtiğimiz çarşamba Çiğli'de günlük kiralanan bir dairede yaşandı. Cezaevinden 5 ay önce tahliye olan Turan Sert (35), kasiyerlik yapan 23 yaşındaki yeğeni Şeyma Soyuipek ile söz konusu evde buluştu. İddiaya göre genç kız, bir internetten gördüğü evi emlakçıdan günlük 100 liraya kiraladı. Akşam saatlerinde daireye gelen emlakçı, kapı açılmayınca polisi aradı. Çilingir yardımıyla eve giren polis, Şeyma Soyuipek ile amcası Turan Sert'in cansız bedenlerini buldu. Turan Sert'in, genç kızı tabancayla vurup, intihar ettiği belirlendi. Şeyma Soyuipek'in babasının 25 yıl önce Hollanda'ya kaçak gitmek isterken iki kez yakalandığı, üçüncü kez kaçak gitmek için hazırlık yaparken daha önceki kayıtları çıkmasın diye soyadını değiştirdiği öğrenildi. Polisler evde yaptığı incelemede, uyuşturucunun etkisini arttırmak amacıyla kullanılan ve bong diye tabir edilen düzenek ele geçirdi. Şeyma Soyuipek'in bir süre önce erkek arkadaşı ile aralarında söz yüzüğü taktıkları ve evlilik hazırlığı yaptığı öğrenildi. Polis ekipleri evde bulunan ve amca ile yeğenin müzik dinlediği dizüstü bilgisayara da incelemek üzere el koydu.

MESLEĞİ BIRAKTI, İLANLARI KALDIRDI

Olayın yaşandığı evi günlük eşyalı olarak kiraya veren emlakçıya ağır ceza geldi. Kanun hükmünde kararname ile 1174 sayılı kimlik bildirim kanunda yapılan yeni düzenlemeyle emlakçı M.H.'ye evde kalanların kimliklerini emniyete bildirmediği için Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından 10 bin lira ceza kesildi. Emlakçı M.H. cezanın ardından ev kiralama işini bıraktı, internetteki ilanlarını kaldırdı. Turan Sert'in Facebook hesabından 3.5 ay önce, "Belki de bizim kaderimiz mutsuz olmaktı, sırf başkaları mutlu olsun diye" yazılı bir paylaşım yaptığı görüldü.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Emlakçıların 100 saatlik eğitimi başladı!
  • 28.12.2020 09:50

Emlakçıların 100 saatlik eğitimi başladı!

Emlakçılık yapacaklar ve taşınmaz ticaretiyle uğraşacaklar için başlatılan 100 s ...

Yetki belgesi olmayan emlakçı ilan sitelerine üye olamayacak
  • 14.10.2020 10:48

Yetki belgesi olmayan emlakçı ilan sitelerine üye olamayacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik değişikliği ...

Yetki belgesi olmayan emlakçılık yapamayacak
  • 13.10.2020 12:39

Yetki belgesi olmayan emlakçılık yapamayacak

Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik kapsamında emlak aracılık faaliyetleri sad ...