İstanbul en yoğun haftasonunu geçirecek

İstanbul en yoğun haftasonunu geçirecek

İstanbul'un en yoğun haftasonunu geçirecek, Mitingler, Nevruz kutlamaları ve Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılırken geniş güvenlik önlemleri alındı

İstanbul bu hafta belki de en yoğun hafta sonunu yaşayacak. İstanbul'da, bugün ve yarın yapılacak miting, nevruz ve YGS sınavı dolayısıyla pek çok yol araç trafiğine kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bugün 15.00-19.30 saatleri arasında Kadıköy İskele Meydanı'nda yapılacak İşçi Partisi mitingi dolayısıyla Rıhtım Caddesi, Boğa Meydanı'ndan Rıhtım Caddesi'ne kadar olan yollar ve Söğütlüçeşme Caddesi'nden Rıhtım'a inen ara sokaklar trafiğe kapalı olacak. 

Kadıköy Belediyesi önünden Söğütlüçeşme Caddesi istikameti ve Rıhtım Caddesi'ne inen bütün ara sokaklara da trafik akımı verilmeyecek.   

İhtiyaç duyulması halinde Taşköprü, Kışla, Orgeneral Şahap Gürler ve Albay F. Sözdener caddeleri de trafiğe kapatılacak. 

Trafiğe kapanan yollar nedeniyle sürücüler için alternatif güzergahlar belirlendi. Buna göre, Tıbbiye Caddesi'nden gelen trafik akımı, Burhanfelek Caddesi'nden E-5 ile Behiçbey Sokak'tan İbrahimağa ışıklar istikametine yönlendirilecek. Söğütlüçeşme Caddesi'nden gelen trafik akımı da Altıyol Boğa Meydanı'ndan Rıhtım'a iniş engellenerek, Kuşdili Caddesi Salı Pazarı istikametine aktarılacak.  

Moda'dan gelen trafik akımı, Mühürdar Kavşak'tan geri çevrilirken, Kadıköy Belediyesi önünden gelen akım da minibüs yolu istikametine yönlendirilecek. 

Yarın kapatılacak yollar 

Açıklamaya göre, yarın Kazlıçeşme Miting Alanı'nda 12.00-17.00 saatleri arasında yapılacak nevruz kutlamaları dolayısıyla kapatılacak güzergahlar şöyle: 

Onuncuyıl Caddesi (Sahil Kuzey Güney Girişler ve Yedikule Topkapı arası), Zeytinburnu varyanttan Zeytinburnu'na giriş, Zeytinburnu Önleyici Hizmetler Ekipler Amirliği önünden geçen Abay Caddesi ve Zakir Başı Sokağı, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi önü, Balıklı Rum Hastanesi önü, Anıt Mezar'dan gelip 10. Yıl Caddesi'ne girişler, Samatya Hastanesi yanından Sahil Kuzey ve Güney yola çıkışlar, Namık Kemal kavşaktan kuzey yola dönüşler, Kazlıçeşme Pazar önü (Muammer Aksoy Caddesi).  

Pertevniyal Lisesi yanından akım Aksaray Millet ve Vatan caddelerine yönlendirilecek, Mudurnu varyanttan Aksaray içerisinden - İSKİ yanından gelen akım Mudurnu varyant üzerinden geri çevrilecek, Ekremkurt Bulvarı'ndan Sahil Güneye dönüşler, Zeytinburnu Belediyesi yanından Güney yola akım verilmeyecek, Kuzey Yola yönlendirilecek. Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Yenikapı - Bakırköy Taşhanlar Köprü arası Sahil Yolu Kuzey ve Güney kapatılacak. 

Alternatif güzergahlar 

Kazlıçeşme'deki miting nedeniyle kapatılan yollara alternatif olarak D-100 Kuzey Güney yol, Hal Yolu Kuzey - Güney yol, Havuzlu Kavşak - Atatürk Havalimanı Caddesi - Basın Ekspresyolu, Ataköy Sahil - Adnan Kahveci Bulvarı, Ataköy Sahil Strazburg Caddesi - Ataköy Bulvarı, Bakırköy Taşhanlar Köprü - Ekrem Kurt Bulvarı - Emine Erkul Caddesi, Vatan Caddesi ve Millet Caddesi kullanılabilecek.  

Yenikapı'daki AK Parti mitingi  

AK Parti'nin Yenikapı'da pazar günü saat 15.00'te başlayacak mitingi nedeniyle trafiğe kapatılacak cadde, sokak ve noktalar da şunlar: 

Demirhane Caddesi'nden gelip Zeytinburnu Kennedy Bağlantı Yolu Sahil Güney Yola katılım, Onuncuyıl Caddesi (Sahil Güney Girişler), Samatya Hastane yanından Sahil Kuzey ve Güney Yola çıkışlar, Namık Kemal Kavşak'tan Kuzey - Güney Yola dönüşler. 

Pertevniyal Lisesi yanından akım, Aksaray Millet ve Vatan caddelerine yönlendirilecek, Mudurnu varyanttan Aksaray içerisinden - İSKİ yanından gelen akım Mudurnu Varyant üzerinden geri çevrilecek, Ekrem Kurt Bulvarı'ndan Sahil Güneye dönüşler, Zeytinburnu Belediye yanından Güney yola akım verilmeyecek, Kuzey Yola yönlendirilecek. Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Yenikapı - Bakırköy Taşhanlar köprü arası Sahil Yolu Kuzey ve Güney kapatılacak.

Alternatif güzargahlar 

Kapatılacak güzergahlara alternatif olarak D-100 Kuzey Güney Yol, Hal Yolu Kuzey - Güney Yol, Havuzlu Kavşak - Atatürk Havalimanı Caddesi - Basın Ekspresyolu, Ataköy Sahil - Adnan Kahveci Bulvarı, Ataköy Sahil Strazburg Caddesi - Ataköy Bulvarı, Bakırköy Taşhanlar Köprü - Ekrem Kurt Bulvarı - Emine Erkul Caddesi, Vatan Caddesi, Millet Caddesi. 

Öte yandan, yarın 10.00-13.00 saatleri arasında YGS yapılacağından, katılacak öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için sınavın başlama saatinden sonra makul bir süreye kadar bu bölgelerde yollar trafiğe kapatılmayacak ve görevlilerce gerekli kolaylık sağlanacak.  

Yaklaşık 20 bin polis görev yapacak 

İstanbul genelinde bugün ve yarın Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Kazlıçeşme ve Yenikapı'da yapılacak mitingler, 34 ilçedeki toplam 775 okulda gerçekleştirilecek YGS, başta Spor Toto Süper Lig olmak üzere PTT 1. Lig ve alt liglerdeki futbol ile basketbol ve voleybol müsabakalarında alınacak trafik ve güvenlik tedbirlerinde yaklaşık 20 bin polis görev yapacak. 

AA

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İstanbul, 2023 yılı Türk Dünyası Gençlik Başkenti unvanını aldı!
  • 01.10.2022 08:57

İstanbul, 2023 yılı Türk Dünyası Gençlik Başkenti unvanını aldı!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2023 yılı Türk Dünyası Gençlik ...

Bakan Karaismailoğlu: "İstanbul'da her ay bir metro açmaya başlayacağız"
  • 09.09.2022 16:36

Bakan Karaismailoğlu: "İstanbul'da her ay bir metro açmaya başlayacağız"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Önümüzdeki günlerde İstanbul'd ...

İstanbul, Time dergisinin 'Dünyanın En Harika Yerleri' listesine girdi
  • 29.07.2022 17:01

İstanbul, Time dergisinin 'Dünyanın En Harika Yerleri' listesine girdi

İstanbul, Time dergisinin "2022 yılının 50 en harika yeri" listesinde yerini ald ...

"İstanbul'da Deprem ve Tsunami Tehlikesi" sempozyumu düzenlendi
  • 23.06.2022 14:28

"İstanbul'da Deprem ve Tsunami Tehlikesi" sempozyumu düzenlendi

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Fakültesi Dekanı ve Doğa Bilimleri Araşt ...

Bakan Kurum Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni'nde konuştu
  • 30.05.2022 11:08

Bakan Kurum Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni'nde konuştu

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Havalimanına ...

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki fidan dikim törenine davet
  • 28.05.2022 20:06

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki fidan dikim törenine davet

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 29 Mayıs Pazar günü İ ...