İdris Güllüce, Beykoz Belediyesi’ni Çevre Beratı ile ödüllendirdi

İdris Güllüce, Beykoz Belediyesi’ni Çevre Beratı ile ödüllendirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Beykoz Belediyesi’ne çevrenin korunması, geliştirilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması için Çevre Beratı ödülü verdi

Beykoz Belediyesi, çevrenin korunması, geliştirilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması için göstermiş olduğu gayret ve çalışmalar dolayısıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce tarafından “Çevre Beratı”yla ödüllendirildi. 

Beykoz'u ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'ten belediyenin çevre, temizlik ve geri dönüşüm alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı.  Çevre alanındaki çalışmaları takdir ve beğeniyle karşılayan Bakan Güllüce Beykoz Belediyesi'ni “Çevre Beratı”yla ödüllendirdi. 

Beykoz Belediyesi'nin “Sıfır Atık” projesi kapsamında kurduğu ve 8 farklı atığın aynı merkezde toplanarak geri dönüşüme gönderildiği “Atık Getirme Merkezi”ni inceleyen Bakan Güllüce: “Bakanlık olarak 2023 yılına kadar “Sıfır Atık”ı hedefliyoruz. Görüyorum ki Beykoz bunu çoktan başarmış, belediye başkanımızı kutluyorum” dedi.  

Çevre konusunda başarı gösteren belediyelere bakanlık olarak Çevre Beratı verdiklerini söyleyen Bakan Güllüce: “Bunu çok önemsiyorum, çevre beratı almak dilerim bütün belediye başkanlarımıza nasip olur. Biz Türkiye'yi hem  kalkındıracağız hem karıncamıza kadar koruyacağız. Bu ikisini birlikte yapacağız. Tabiatı, doğayı, ağacı her şeyi çok iyi koruyacağız bir yandan da hızla kalkınacağız. İşte biz bu ikisini birlikte yapan kardeşlerimize çevre beratı veriyoruz. Bu kardeşimiz de bu beratı alıyor, tebrik ediyorum. Milyarlarca trilyonlarca kez tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu. Bakan Güllüce ardından Başkan Çelikbilek'e Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın “Çevre Beratı”nı verdi. 

AB standartlarında çevre çalışmaları 

Çevre ve temizlik alanındaki çalışmaları aktaran Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise geleceğe daha temiz ve güzel bir Beykoz bırakmak için ilçede AB standartlarında geri dönüşüm hizmetlerine öncülük ettiklerini söyledi.  

Başkan Çelikbilek: “5 yılda ilçe geneline modern ve çevreci 505 adet yeraltı çöp konteyneri kurduk,  45 bin 500 adet kapalı çöp bidonu dağıttık. AB standartlarında geri dönüşüm merkezleri oluşturduk. Buralarda 8 farklı atığı topluyor, bir kısmını yerinde dönüştürüyor bir kısmını ise lisanslı geri dönüşüm merkezlerine gönderiyoruz. “Yeşil Okul Projesiyle” okullarda öğrencilerimize atık yönetimi ve önemini anlattık, geri dönüşüm bilincini aşıladık. Arazi büyüklüğü bakımından İstanbul'un 5. ilçesi olan Beykoz'a yaraşır 7/24 kesintisiz temizlik hizmeti sunuyoruz. Beykoz'un ve gelecek nesillerin hak ettiği temiz ve güzel bir çevre için çalışmalarımıza aynı heyecanla devam ediyoruz.”  dedi. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Göcek Körfezi, 6 etaplı projeyle korunacak!
  • 17.03.2022 09:24

Göcek Körfezi, 6 etaplı projeyle korunacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Göcek Körfezi’ni koruyacak 6 e ...

Türkiye ve Angola şehircilik alanında iş birliği yapacak!
  • 11.03.2022 10:06

Türkiye ve Angola şehircilik alanında iş birliği yapacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Angola Bayındırlık ...

Yerli üretim, Hazine taşınmazları ile destekleniyor!
  • 15.02.2022 13:39

Yerli üretim, Hazine taşınmazları ile destekleniyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, ilaç ve kozmetik sektöründe yo ...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ismi resmen değişti!
  • 29.10.2021 09:22

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ismi resmen değişti!

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çevre ve Şehircilik ...

Bakanlıktan yapı denetimci başkana ceza!
  • 26.10.2021 08:54

Bakanlıktan yapı denetimci başkana ceza!

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Başkanı olan Nizam Genç’in şirketi Çevre ve Şeh ...

TOKİ indirim kampanyasıyla 15 bin kişi ev borcunu ödedi
  • 21.10.2021 09:29

TOKİ indirim kampanyasıyla 15 bin kişi ev borcunu ödedi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) borcunu ...