maritbet girişmaritbet
Ford Otosan, "Yeşil Ofis" diplomasına layık görüldü

Ford Otosan, "Yeşil Ofis" diplomasına layık görüldü

Ford Otosan, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye Yeşil Ofis Programı kapsamında "Yeşil Ofis" diplomasına layık görülen "ilk" otomotiv şirketi oldu

Ford Otosan'dan yapılan açıklamaya göre, "Yeşil Ofis" diploması, ekolojik ayak izini azaltma hedeflerine ulaşan ofislere WWF-Türkiye tarafından veriliyor.

Ford Otosan, doğal kaynaklar üzerindeki çevresel etkilerini azaltma hedefiyle İstanbul Sancaktepe lokasyonunda yer alan Ar-Ge Merkezi ve Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Ofisleri ile WWF-Türkiye'nin "Yeşil Ofis Programı"na katılarak, enerji tasarrufu, doğal kaynakların bilinçli kullanımı, çalışanların yaşam tarzının değişmesi konularında farkındalık oluşturmayı amaçlayan çalışmaları ile "Yeşil Ofis" diplomasının sahibi oldu.

Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge Merkezi'nde gerçekleştirilen Yeşil Ofis Diploma Töreni'nde Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün'e, Yeşil Ofis Diploması'nı WWF-Türkiye Genel Müdürü Aslı Durukan Pasinli takdim etti.

"Her bireyin atacağı küçük adımlar var"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, tüm paydaşlar için değer üretme hedefine ulaşma yolunda en önemli güçlerinden bir tanesinin de çevresel sürdürülebilirliğe verdikleri önem ve bu alanda attıkları öncü adımlar olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Ürünlerimiz ve üretim süreçlerimizde en yüksek verimliliğe ulaşarak doğal kaynaklar üzerindeki çevresel etkimizi azaltırken, diğer yandan hem toplumun hem de şirketimizin sürdürülebilir kalkınma vizyonu ile geleceğe taşınmasını temel sorumluluklarımızdan biri olarak kabul ediyoruz. Çünkü merkezinde sürdürülebilirliğin bulunduğu iş modeli, tüm dünyada yaşam kalitesinin artırılması için temel bir rol oynuyor. Bu doğrultuda WWF-Türkiye'nin 'Yeşil Ofis' programına katılma kararı aldık. Çalışanlarımızın duyarlılığı ve destekleri sayesinde Yeşil Ofis Programı'na tek lokasyonda en fazla ofis çalışanıyla katılan şirket olduk. Türkiye otomotiv sektöründe bu diplomayı almaya hak kazanan ilk şirket olmaktan dolayı gurur duyuyoruz."

WWF-Türkiye Genel Müdürü Aslı Durukan Pasinli ise doğanın karşılaştığı devasa tehditler karşısında herkesin "Ben tek başıma ne yapabilirim ki?" diye düşündüğünü belirterek, "Oysa dünyamız için ihtiyacımız olan değişimin temelinde her bireyin atacağı küçük adımlar var. WWF-Türkiye olarak alışkanlıklarımızı değiştirerek büyük farklar oluşturabileceğimize inanıyoruz. Yeşil Ofis Programımız somut çıktılarıyla bu yönde güçlü bir örnek. Kurumların Yeşil Ofis takımlarına ve çalışanlarına bu programda önemli ve anlamlı bir görev düşüyor." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Trafiğe kayıtlı araç sayısında rekor artış!
  • 08.03.2021 09:06

Trafiğe kayıtlı araç sayısında rekor artış!

TÜİK verilerine göre son 19 yılda trafiğe kayıtlı araç sayısı 8,5 milyon arttı. ...

Ford Otosan'dan Kocaeli'ne yeni üretim tesisi!
  • 03.12.2020 09:06

Ford Otosan'dan Kocaeli'ne yeni üretim tesisi!

Ford Otosan, Kocaeli'ne elektrikli araçlar için batarya montaj fabrikası kuracak ...

İzmir “en sevilen kent” olma yolunda
  • 26.09.2020 10:33

İzmir “en sevilen kent” olma yolunda

İzmir 58 şehrin yarıştığı “We Love Cities” yarışmasında finale yükseldi. ...

15 Temmuz Şehitler Köprüsü karanlığa büründü!
  • 25.03.2018 10:47

15 Temmuz Şehitler Köprüsü karanlığa büründü!

Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın iklik değişikliğine dikkat çekmek için başlattığı ...

Duru Beytepe'nin ışıkları 1 saatliğine kapanacak
  • 23.03.2018 13:10

Duru Beytepe'nin ışıkları 1 saatliğine kapanacak

Duru Beytepe’de iklim değişikliğine dikkat çekmek için 1 saatliğine ışıklar kapa ...

Selimiye Camisi'nin ışıkları "Dünya Saati" için kapanacak
  • 22.03.2018 16:43

Selimiye Camisi'nin ışıkları "Dünya Saati" için kapanacak

Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından yürütülen "Dünya Saati" etkinliği, Ed ...