maritbet girişmaritbet
EHP'li petekler sadece 0,13 litre su harcayarak ısınıyor!

EHP'li petekler sadece 0,13 litre su harcayarak ısınıyor!

EHP teknolojili petekler sadece 0,13 litre su harcayarak bir odayı 18 dakikada ısıtabiliyor.

Soğukların iyice hissedilmeye başladığı ülkemizde, evlerdeki peteklerin de mesaisi yoğun geçiyor. Gerçek yaşam konforu olan 21 derecelik oda sıcaklığına 45 dakikada erişebilen standart teknolojiye sahip eski tip panel radyatörlerin her birinin ısınması için 6 litre suyun harcandığına dikkat çeken Enover Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, nano teknolojiyle buluşturdukları EHP teknolojili peteklerin sadece 0,13 litre su harcayarak bir odayı 18 dakikada ısıtabildiğinin altını çiziyor.

Ülkemizde soğukların kendini hissettirmesi ve ilk kar yağışlarının görülmesiyle birlikte evlerdeki peteklerin her biri ısınmaya başladı. Ancak bir asırdır aynı teknolojinin kullanıldığı hem enerji hem de su harcamalarının yüksek olduğu standart peteklerle ısınmak yine problem oluyor. Bir odanın 21 derecelik sıcaklığa ulaşması için standart peteklerin 6 litre su harcadığı sistemde enerji ve su tasarrufunun pek mümkün olmadığını aktaran Enover Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar'a göre, bu kış hem daha hızlı ve verimli hem de yüksek oranlarda tasarruf sağlayarak ısınmanın formülü EHP teknolojisinde bulunuyor.
 

100 litre su yerine 20 litre su harcıyor

İş yerlerinde ve evlerde kullanılan standart peteklerin ağırlığı 30 kilogramdan fazlayken, ısınması için harcadığı su miktarı da 6 litre oluyor. Standart peteklerde aynı teknolojinin yaklaşık birkaç asırdır kullanılması hem üretici hem de tüketici tarafından üretilmeye ve kullanılmaya mecburiyet oluştururken, duruma Enover Enerji'nin EHP teknolojisi son veriyor. Muadil panel radyatörlerin gerçekleştirdiği aynı ısıtma işlemini, EHP'li radyatörlerle 0,13 litre su harcayarak gerçekleştirdiklerini aktaran Dr. Malik Çağlar, 10 radyatör bulunan bir evde 10 radyatörü çıkarıp yerine 10 tane EHP panel radyatör koyulduğunda, kombilerin çevireceği su miktarının 100 litreden 20 litreye düştüğüne dikkat çekiyor. Altı litre su yerine 0,13 litre suyla ısıtmanın gerçekleştiği için korozyon riskinin de azaldığını belirten Çağlar, EHP teknolojisi sayesinde peteklerde yıllık bakım, onarım gerekmediğini, kullanılan su miktarının büyük oranda azaldığını, panel radyatörün tamamen ısınıp homojen hale gelme süresinin de iki dakikaya düştüğünün altını çiziyor.
 

45 dakikada değil 18 dakikada ısınmak mümkün

Isınmanın bir hayli önem arz ettiği konutlarda ve iş merkezlerinde yüksek faturalar ödenmesine rağmen verimli ve tasarruflu ısınmanın gerçekleşmediği görülüyor. Özellikle gerçek yaşam konforu için gerekli oda sıcaklığı olan 21 derece için zaman ve para sorununa çözüm getiren Enover Enerji, çeşitli geometrik şekillerde çalışabilen ve üç fazlı tek ısı transfer sistemi olan EHP teknolojisi ile daha hızlı, daha verimli ve ekonomik ısınmayı mümkün kılıyor. Standart peteklerin 45 dakika gibi uzun bir sürede eriştiği 21 derecelik oda sıcaklığına EHP'li peteklerle sadece 18 ile 22 dakika arasında ulaşıldığına dikkat çeken Dr. Malik Çağlar'a göre, yüksek mühendislik içeren ve 11 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirilen EHP teknolojisinin sağladığı tasarruf ve verimlilik ısıtma ve soğutma sektöründe oyunu değiştiriyor.

 

Yorum Yaz