maritbet girişmaritbet
Contemporary İstanbul Vakfı, artık Fişekhane'de!

Contemporary İstanbul Vakfı, artık Fişekhane'de!

Contemporary İstanbul Vakfı, İstanbul’un yeni kültür sanat merkezi tarihi Fişekhane içinde kendisine ayrılmış mekanda hizmet verecek.

Contemporary İstanbul Vakfı, İstanbul'un yeni kültür sanat merkezi tarihi Fişekhane içinde kendisine ayrılmış bir sergi ve üretim mekanı olan Cocoon'da; sanat, iş dünyası ve koleksiyonerlerden oluşan seçkin davetli grubu için düzenlenen gecede bir araya geldi.

Tarihi Fişekhane'de gerçekleştirilen geceye; iş dünyası, sanatçı, gazeteci ve koleksiyonerler katıldı. Geceye katılan isimler arasında; Leyla Alaton, İnci Aksoy, Elif Dürüst, Jülide Ateş, Harika Güral, Emin Hitay, Oğuz Satıcı, Gökhan Avcıoğlu, Aslıgül Atasagun, Serdar Gülgun, Banu Yentur, Levent Erden gibi isimler bulundu. Gecede açılış konuşmasını yapan Ahmet Akbalık; bir şehrin kültür ve sanatı, medeniyetin izleri ile bütünleştiğinde, o şehri daha da zenginleştirir diyerek gecenin anlam ve önemine dair konuşmasını şöyle sürdürdü: “Birçok medeniyet katmanının olduğu bu topraklarda kültür sanatın daha etkin ve daha etkili olması gerekir. Bu nedenle İstanbul'un, nitelikli kültür ve sanat mekânları ile birlikte dünya standartlarındaki etkinlik programlarıyla ön plana çıkması gereken bir şehir olduğuna inanıyorum."

Kültür ve sanatın geleceği ile ilgili bir vizyon yolculuğu

Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, yaptığı vizyon sunumunda şunları söyledi: “Bu akşam bir araya gelme sebebimiz sadece vakfımızın yeni mekanını tanıtmak, sadece birlikte akşam yemeği yemek ya da sadece bir sergi açmak değil. Bunlardan çok daha fazlası. Evrensel sanat du¨nyasında Tu¨rkiye'nin yenilikçi, geleceği kuşatan ve kavrayan sanatsal üretimini desteklemek, yeni boyutlara taşımak, gençlere fırsat vermek, eğitmek, teşvik etmek için el ele vereceğimiz, ortak projeler üreteceğimiz bir sürecin başlangıcı. Biz, bu gece içinden geçtiğimiz dar ve zor zamanlarda, geleceğe, sanatçılarımıza ve başaracağımız işlere duyduğumuz büyük güvenin bir kanıtı olarak buradayız. Bu gece burada bulunan herkes, kültür ve sanatın şehrimiz için, ülkemiz için, insanımız için ne kadar önemli olduğunun farkında. Sanat iyileştirir, iyi hissettirir, yeniden üretmeyi sağlar. Vakıf olarak daha büyük sorumluluk almak tutkusu içindeyiz. Toplumla daha yakın ilişkiler kurmalıyız. Hayatın daha fazla içinde olmalıyız. Sayın Ahmet Akbalık'ın bu vizyonumuza olan desteği, bizi gururlandırıyor, heyecanlandırıyor. Kendisine şükranlarımızı sunarız. Şüphesiz, belirsizlik dönemindeyiz. Ama biliyoruz ki, belirsizliğin ardından neyin geleceğini en iyi sanat açıklayabilir. Ve belirsizlik... unutmayalım... belki de en büyük umuttur."

HT Kulüp

Yorum Yaz

Benzer Haberler

LG OLED, sanatla teknolojiyi buluşturuyor!
  • 16.12.2021 09:31

LG OLED, sanatla teknolojiyi buluşturuyor!

Küratörlüğünü Nazlı Pektaş’ın yaptığı Videodaki Manzara sergisi, LG OLED’in dest ...

Hayata açılan renkli kapı: Büyükyalı
  • 27.10.2021 16:29

Hayata açılan renkli kapı: Büyükyalı

Deniz semti Büyükyalı’da, İstanbul’u huzurla ve eğlenerek yaşamak mümkün. Şehrin ...

Hayata açılan renkli kapı: Büyükyalı
  • 27.10.2021 16:15

Hayata açılan renkli kapı: Büyükyalı

Şehrin bir ucundan diğer ucuna gitmek yerine; yaşamın tadını tarihi atmosferde ç ...

Büyükyalı, 5 dakikada yaşamın her alanına dokunuyor
  • 21.10.2021 16:28

Büyükyalı, 5 dakikada yaşamın her alanına dokunuyor

İstanbul’un eski semt ruhu Büyükyalı’da yeniden canlandı. ‘İyi Yaşam’ mottosunu ...

Büyükyalı'da "tatil gibi yaşam" fırsatları sürüyor
  • 23.06.2021 11:46

Büyükyalı'da "tatil gibi yaşam" fırsatları sürüyor

Büyükyalı, her ihtiyaç ve beklentiye cevap verecek özellikleriyle sakinlerine ta ...

Şehrin yeni buluşma noktası: Fişekhane
  • 12.11.2020 11:06

Şehrin yeni buluşma noktası: Fişekhane

İstanbul’un yeni kültür, sanat, eğlence ve yaşam merkezi Fişekhane, 170 yıllık t ...