maritbet girişmaritbet
Bursa'nın ulaşımında plan değişikliğine gidildi

Bursa'nın ulaşımında plan değişikliğine gidildi

Bursa'da yapılacak yatırımla Yıldırım’dan Osmangazi’ye kesintisiz ulaşım sağlanacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım yönünden gelen araçları Paşa Çiftliği kenarından viyadükle Yunuseli Kanalı'na bağlayarak trafikte çözüm oluşturacak. Yapılacak yatırımla birlikte Yıldırım'dan Osmangazi'ye kesintisiz ulaşımın mümkün olacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tüm aşamaları tamamlanan proje için ihaleye çıkıp imalatı gerçekleştirmeye hazırlandıklarını söyledi.

Bursa trafiğinin rahatlatılmasına yönelik çalışmaları birbiri ardına uygulamaya alan Büyükşehir Belediyesi, Ankara-İzmir karayolu ile Yakın Çevre Yolu kullanılmadan şehrin baştan sona geçilmesine imkan tanıyacak yeni bir projede daha son aşamaya geldi. Daha önce Hüdavendigar ve Çelebi Mehmet bulvarları takip edilerek Acemler mevkiinde Ankara Yolu'na bağlanan alternatif ulaşımda plan değişikliğine gidildi. Yeni planlamaya göre; Yıldırım'dan yola çıkıp Hüdavendigar ve Çelebi Mehmet bulvarlarını takip eden Bursalılar, Paşa Çiftliği kenarında inşa edilecek 650 metre uzunluğundaki viyadükle Yunuseli Kanalı'na bağlanacak. Böylelikle hem alternatif yolları sıkıntıya sokacak trafik yükü sıfırlanacak hem de şehrin doğusundan batısına kesintisiz ulaşım gerçekleşmiş olacak.

Yapılan plan değişikliğiyle birlikte trafiğe gerçek anlamda neşter vuracaklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Hizmete alacağımız yeni projeyle Yıldırım'dan yola çıkan vatandaşlarımız, Ankara-İzmir karayolu ile Yakın Çevre Yolu'nu kullanmadan direkt ulaşımla Paşa Çiftliği'ne gelecek ve buradan viyadükle Yunuseli Kanalı'na bağlanacak. Mudanya ve diğer yan yollarla birlikte Bursa'nın kalbinden geçen, tereyağından kıl çeker gibi bir yolculuk hayali gerçekleşecek” dedi. Projede sona gelindiğini ve ihaleye çıkma yönünde hazırlıkların yapıldığını kaydeden Başkan Altepe, “Daha önceki planlarda bulvarı takip eden yol Acemler üzerinden Ankara-İzmir Yolu'na bağlanıyordu. Yeni planlamayla bu da iptal edildi. Dolayısıyla vatandaşlarımız, ne Yakın Çevre Yolu ne de Ankara-İzmir Yolu'na bağlanmayacak. Trafiği sıkıntıya sokmayacak. Araçlar bulvarı takip ederek Paşa Çiftliği kenarından viyadükle Yunuseli Kanalı'na geçecek” diye konuştu. Viyadükle birlikte yatırım maliyeti 20 milyon TL'nin üzerine çıkan projede hemen ihaleye çıkıp imalatı gerçekleştirmek istediklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Her şey Bursalılar için. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Sazlıdere Barajı'nın su seviyesi yüzde 11,23'e indi
  • 24.09.2020 10:11

Sazlıdere Barajı'nın su seviyesi yüzde 11,23'e indi

İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı yüzde 40’ın altına indi. Bu durumdan en f ...

Bursa'da ulaşım için çifte müjde!
  • 20.07.2018 10:58

Bursa'da ulaşım için çifte müjde!

Bursa'da Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısında verilen ...

Bursa'da Ramazan Bayramı'nda ulaşım yüzde 50 indirimli olacak
  • 14.06.2018 09:15

Bursa'da Ramazan Bayramı'nda ulaşım yüzde 50 indirimli olacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, metro, tramvay ve otobüslerin Ra ...

Bursa'nın akıllı kavşak uygulamasına tam not!
  • 26.05.2018 12:35

Bursa'nın akıllı kavşak uygulamasına tam not!

Bursa'da trafik yoğunluğunu kısa sürede yüzde 40 oranında azaltan akıllı kavşak ...

Bursa'da 15 yıllık ulaşım master planı hazırlandı
  • 15.05.2018 15:38

Bursa'da 15 yıllık ulaşım master planı hazırlandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ulaşım sıkıntılarının çözümü içi ...

Bursa'da öncelikli hedef ulaşım!
  • 13.04.2018 15:01

Bursa'da öncelikli hedef ulaşım!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2018’i ‘ulaşım yılı’ ilan ettikl ...