Bursa BURULAŞ'a yeni cami geliyor!

Bursa BURULAŞ'a yeni cami geliyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, BURULAŞ Otobüs Terminali'ne cami yaptıracak.

Bursa'nın kalite kenti olması yolunda tüm mekanları en güzel şekilde dizayn eden Büyükşehir Belediyesi, BURULAŞ Şehirlererası Otobüs Terminali'ne cami kazandırmak için düğmeye bastı. Terminale yapılacak caminin proje çalışmalarının tamamlandığını, temel atma işleminin önümüzdeki günlerde gerçekleşeceğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Cuma namazlarının da kılınabileceği camiden başta terminal esnafımız olmak üzere yolcular ve halkımız faydalanacak. Geleneksel mimarinin izlerini taşıyacak, modern bir cami olacak” dedi.

Başkan Altepe, terminalin güney cephesine yapılacak cami alanında incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa'nın kalite kenti olması yolundaki çalışmaları her alanda sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altepe, bu kapsamda tüm mekanları en güzel şekilde yeniden tasarladıklarını belirtti. Bursa'ya kazandırdıkları eserlerin gerçek anlamda kaliteli olduğunu, onlardan en önemlisinin de şehirlerarası otobüs terminali olduğunu kaydeden Başkan Altepe, terminalin eksikliklerinin giderilmesi ve gelişiminin devam etmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini bildirdi. Otobüs terminali için esnafın ve halkın cami talebi olduğunu belirten Başkan Altepe, “Otogar içerisinde bulunan mescidin yeterli olmadığı, Cuma namazlarının da kılınabileceği bir cami ihtiyacı bize iletildi. Başta otogar esnafı olmak üzere halkımızın talebiydi. Biz de bununla ilgili proje çalışmalarına başladık ve tamamladık. İnşallah birkaç gün içerisinde kazmayı vurup, en kısa zamanda caminin yapımını gerçekleştireceğiz” dedi.

Başkan Altepe, yapılacak caminin geleneksel izleri taşıyan modern bir mimariye sahip olacağını vurguladı. 600 metrekare taban alanına sahip caminin asma katı ve kullanılacak tüm malzemeleriyle birlikte özellikli bir yapı kimliğine bürüneceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Otobüs terminalinin en güzel mekanlarından biri olacak. Bölgeye ve Bursa'ya değer katacak” diye konuştu.

Terminal ziyaretinde Başkan Altepe'ye eşlik eden Bursa Otogar Esnaf ve Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Ataş ise, “Sayın başkanımız 30 Mart seçimlerinden önce bu yönde bir söz vermişti. Şimdi o sözün yerine getirileceğini görüyoruz. Çok teşekkür ediyoruz, çok mutlu olduk. Allah sebep olanlardan razı olsun” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne 4 minareli cami!
  • 17.10.2017 09:51

Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'ne 4 minareli cami!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son Bursa mitinginde yapılmasını istediği ...

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden trafiğe yeni çözüm!
  • 01.10.2017 13:45

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden trafiğe yeni çözüm!

Bursa’da trafiğin düğüm noktalarından biri olan Orhaneli kavşağı ile Acemler ara ...

Karacabey'e yapılan ulaşım yatırımı 32 milyon TL’yi aştı
  • 30.09.2017 16:29

Karacabey'e yapılan ulaşım yatırımı 32 milyon TL’yi aştı

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey’e yapılan ulaşım yatırımları ...

Bursa'nın yapı stoğu daha güçlü hale geliyor
  • 27.09.2017 09:55

Bursa'nın yapı stoğu daha güçlü hale geliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yıkımlarla kent nefes alırken, ay ...

Cilimboz'da ulaşım etabı tamamlanıyor
  • 24.09.2017 11:36

Cilimboz'da ulaşım etabı tamamlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Cilimboz Deresi etrafındaki dere ıslah ve çevre düz ...

Demirtaşpaşa İlkokulu’ndaki yenileme çalışmaları hızlandı
  • 22.09.2017 14:28

Demirtaşpaşa İlkokulu’ndaki yenileme çalışmaları hızlandı

Bursa’da kent merkezindeki ilk günkü orijinalliği ile yeniden yapılan Demirtaşpa ...