maritbet girişmaritbet
Bakan Özhaseki'den afet bölgesine ilişkin açıklamalar!

Bakan Özhaseki'den afet bölgesine ilişkin açıklamalar!

Görevi devraldıktan sonra, önceliğin deprem bölgesindeki çalışmalar olduğunu bildiren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, "Önceliğimiz elbette afet bölgesindeki çalışmalar. İnşallah bu bölgelerdeki konutları hızlıca vatandaşlarımıza teslim edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yeni dönemde önceliğin depreml bölgesindeki çalışmalar olduğunu belirterek, bu bölgelerdeki konutları hızlıca vatandaşlara teslim edeceklerini bildirdi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada Özhaseki, görevi devraldıktan sonra bakan yardımcıları ve genel müdürler ile bir araya gelerek, devam eden çalışmalarla hakkında bilgiler aldı.

Toplantıda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Emlak Konut Genel Müdürlüğü ile Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü tarafından derlenen sunumları dinleyen Özhaseki, istişarelerde bulundu.

Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, "Önceliğimiz elbette afet bölgesindeki çalışmalar. İnşallah bu bölgelerdeki konutları hızlıca vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Yeni dönemde bütün mesai arkadaşlarımızla birlikte sadece deprem bölgesindeki illerimize değil, tüm şehirlerimize değer katacak projeleri hayata geçireceğiz." ifadelerini kullandı.

Bakan Özhaseki, şehirleri depreme karşı daha dayanıklı hale getirmek için İstanbul öncelikli olacak şekilde Türkiye'de devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık vereceklerini bildirdi.

  • Etiketler:

Yorum Yaz