Anthony Mehran Khoi'e Hoby -  55. Albert Schweitzer Üstün Başarı Ödülü!

Anthony Mehran Khoi'e Hoby - 55. Albert Schweitzer Üstün Başarı Ödülü!

Türkiye’de 1994 yılından bu yana AVM ve ticari gayrimenkul, yatırım, kiralama ve yönetiminde lider kuruluş olan CEFIC CEO’su ve AERIUM TÜRKİYE Başkanı ve AYD (Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği) Kurucu Üyesi olan Anthony Mehran Khoi, bir süre önce New York’ta yapılan görkemli bir törenle HOBY 55. Albert Schweitzer Liderlik Ödülleri Töreni’nde US Airlines Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su W. Douglas Parker ile birlikte ödül aldı

Bu çok özel ödülü daha önce alan kişiler arasında Madeleine Albright, George H. Bush, Hillary Rodham Clinton, Walter Cronkite, Gerald R. Ford, Mikhail Gorbachev, Al Gore, Henry A. Kissinger, Barack Obama, General Colin Powell ve Ted Turner da yer almaktadır. 

Bilgi: 
20 yıla yakındır Türkiye'de çok başarılı yatırımlara imza atan ve yöneten Cefic CEO'su ve Aerium Türkiye Başkanı Anthony Mehran Khoi, aynı zamanda AVM yatırımlarını renove eden bir işadamıdır. Kiralama ve yönetimi Cefic, renovasyonu Aerium Türkiye tarafından yapılan “Palm City Mersin” AVM, 8. Küresel RLI Ödülleri (2013) töreninde “En İyi AVM Renovasyonu” kategorisinde “Jüri Özel Ödülü” kazandı. 
 
Anthony Mehran Khoi;Ülkemizde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinde liderliğiyle de biliniyor. Kızılhaç ve Kızılay gönüllüsü olan Khoi, yakın zamanda Bursa ve Mersin'de Kızılay'a ve Alzheimer Derneği'ne verdiği destekler ve eğitime yaptığı katkılar ile gündeme gelmişti.

Albert Schweitzer Liderlik Ödülü, Hugh O'Brian Genç Liderler tarafından verilen en büyük onur ödülüdür. Bu ödül, kendilerini insanlık için yaptığı farklı çalışmalarla ve gençliğin eğitimi ile motivasyonu konularında liderlik vasıfları öne çıkan başarılı kişilere verilmektedir. Her yıl sunulan bu prestijli ödülün kime verileceği, Schweitzer Gala Komitesi ile HOBY Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir.

Dr. Albert Schweitzer Kimdir? 

1952 Nobel Barış Ödülü'nü alan Dr. Albert Schweitzer, 1958 yılında Hugh O'Brian'ı değişimin aciliyeti ve eğitimin gençlere kendileriyle ilgili düşünmeyi öğrenmesi konusunda etkilemiştir. Bu etkiyle Hugh O'Brian HOBY (Youth Leadership – Hugh O'Brian Genç Liderler) Organizasyonu'nu kurma girişimi başlatmıştır.

Kısaca HOBY Hakkında: 

HOBY öğrencilere neyi öğreneceklerini değil; sevgiden uzaklaşmayarak yaratıcı, kritik şekilde nasıl düşüneceklerini öğretir. Her yıl, ABD'den ve farklı ülkelerden 10.000'den fazla lise ikinci sınıf öğrencisi HOBY Liderlik Programlarına katılmaktadır. Programların %100'e yakını gönüllüler tarafından düzenlenmektedir ve gönüllülerin %65'i HOBY mezunudur. HOBY programlarına katılan 400.000'den fazla sayıda genç; yoksulluk, açlık, evsizlik, şiddet ve hastalık gibi önemli konularda farklılık yaratarak çözüm üretilmesi için katkıda bulunmaktadır.

Cefic Türkiye… Sektörün Lideri!

Cefic; yüze yakın profesyonel ekibiyle; kiralama, gayrimenkul ve alışveriş merkezi yönetim çatısı altında AVM ve ticari gayrimenkul yatırımcıları için tesis yönetimi, mülk yönetim hizmetleri yanında pazarlama, tasarım ve konsept danışmanlığı hizmetlerini de vermektedir.

Cefic 700 bin m2 üzerinde AVM alanı yönetmekte ve yılda 90 milyona yakın ziyaretçi ağırlamaktadır.

www.ceficturkey.com

Yorum Yaz

Benzer Haberler

AVM borçlarına çözüm arayışı başladı!
  • 01.11.2022 10:37

AVM borçlarına çözüm arayışı başladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçtiğimiz hafta Alışveriş Merkezleri v ...

AVM'lerdeki ziyaretçi trafiği salgın öncesine döndü!
  • 02.07.2022 13:28

AVM'lerdeki ziyaretçi trafiği salgın öncesine döndü!

AYD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, "İnsanların yeniden sosyalle ...

Rönesans Holding Başkanı Ilıcak'a "Japonya'nın en yüksek devlet nişanı" takdim edildi
  • 18.05.2022 17:35

Rönesans Holding Başkanı Ilıcak'a "Japonya'nın en yüksek devlet nişanı" takdim edildi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin salgının en yoğun olduğu dönemde hı ...

Gemici feneri tasarımı binanın cephesine taşındı!
  • 05.04.2022 12:02

Gemici feneri tasarımı binanın cephesine taşındı!

Sıradışı dış mekan tasarımlarıyla dikkati çeken Heatherwick Studio'nun New York' ...

Türkiye, Avrupa’nın yeni enerji tedarik merkezi olabilir!
  • 26.03.2022 11:42

Türkiye, Avrupa’nın yeni enerji tedarik merkezi olabilir!

Alman Konrad Adenauer Vakfı, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın Türkiye'nin st ...

İşte Türkiye’nin en uzun asma köprüleri!
  • 17.03.2022 11:40

İşte Türkiye’nin en uzun asma köprüleri!

Türkiye'nin en uzun asma köprüleri ihtişamlarıyla dikkati çekiyor. Özellikleri i ...