Antalya'da lüks apartman yaptılar ama adres veremiyorlar

Antalya'da lüks apartman yaptılar ama adres veremiyorlar

Antalya’da iki bloklu, 60 haneli bir apartmanın giriş yolunun adres sisteminde verilen sokak numarası ile uyuşmaması yaklaşık 200 kişiyi mağdur etti.

Ünsal Mahallesi'nde iki bloklu, 6 katlı Zübeyde Doğan Konakları'nın yapımı 3 yıl önce tamamlandı. Kiracılar ve mülk sahipleri bir süre sonra evlerine taşındı. Binalarda yaşayan 60 aileye elektrik ve su aboneliği adresi 5134. Sokak olarak verildi. Fakat söz konusu sokak üzerinden binaların bulunduğu yere ulaşılamazken, yaklaşık 200 kişi evlerine alternatif bir yol bulmaya çalıştı. Bina sakinleri evlerine haritalarda ya da adreslerde bile olmayan stabilize yoldan ulaşabiliyor. Vatandaşlar konum bilgisi olmayan evlerine ne kurye, ne yakınlarının ne de acil durumlarda gelecek olan itfaiye, ambulansın zamanında ulaşamadığından yakındı. Bebek ve pazar arabalarıyla stabilize yolda güçlükle ilerleyen kadınlar, olumsuz bir durum yaşanmadan yetkililerden eksikliğin giderilmesini istiyor.

Bina sakinleri çözüm arayışı içerisinde

Ev hanımı Ezgi Yaman, 1 yıl önce dairesine taşındığını belirterek, “Normalde bizim yolumuz çıkışa göre soldan gelmesi gerekiyor. Ama biz şu an hiç haritada bile olmayan bir bozuk yoldan zar zor ulaşımımızı sağlıyoruz. Araçlarımızla, bebek arabalarımızla çok zorlanıyoruz. Bu geldiğimiz yolun ortasında da bir direk var, bu sıkıntıların giderilmesini istiyoruz” dedi.

Yağmurlarla birlikte yolun ortasından su geçtiğini iddia eden Yaman, “Araçlarımızla bile zor geçiyoruz. Yaya yürüyüşüne kapalı oluyor. Kargo, PTT ya da başka bir kurye hiçbir şekilde adresi bulamıyor. Yemek siparişini geçtik, akrabalarımıza konum atsak o konum görünmüyor bile. Attığımız konum bizim bir alt ya da üst sokağı veriyor. Kesinlikle adresimiz bulunamıyor” diye konuştu.

Siteye yeni taşınan Yusuf Kama ise, adreslerinin ve yollarının daha belirgin şekilde yapılması için gerekli yerlere başvurduklarını ama bir sonuç alamadıklarını bildirdi. Evin olduğunu ama yolunun olmadığını söyleyen Kaman, “Haritada bu yol yok, alt ve üst yol var, bu geldiğimiz yol yok. Doğalgaz karşımızdaki binalara geldi, bize gelmedi. Çünkü buranın yol olduğu görünmüyor. Belediyelerle irtibata geçtik, bize planlama dahilinde yapılacağını söylediler" dedi.

Kuryeleri geçtiklerini ambulans, itfaiye, polisin dahi siteye ulaşamadığını dile getiren Kaman, “Konum ya alt ya üst sokağı gösteriyor. Ama burada iki bloklu bir site var. Biz burada varız. Bu kadar insanın mağduriyetinin giderilmesi lazım. Eşimiz, akrabamız, kurye, ambulans, itfaiye gelemiyor. Evimize girebileceğimiz bir sokak yok. Bizim tek giriş kapımız var. 60 hane var. Yarın hasta olsa, yangın çıksa yolu bulamayacaklar. Biz varız ama yok gibiyiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Bakan Kurum: "Elazığ ve Malatya'da en büyük deprem dönüşümünü yaptık"
  • 27.04.2022 13:15

Bakan Kurum: "Elazığ ve Malatya'da en büyük deprem dönüşümünü yaptık"

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Elazığ ve Malatya'da ...

Turistler, yine Antalya'dan vazgeçemedi!
  • 25.04.2022 10:35

Turistler, yine Antalya'dan vazgeçemedi!

Antalya'ya hava yolu ile gelen turist sayısı 1 milyonu aştı, geçen yılın aynı dö ...

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü 2026'da devlete teslim edilecek"
  • 15.04.2022 12:17

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü 2026'da devlete teslim edilecek"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ...

Elazığ'da depremzedeler modern konutlarına yerleşiyor
  • 14.04.2022 17:00

Elazığ'da depremzedeler modern konutlarına yerleşiyor

Sivrice Kaymakamı Yunus Emre Vural, depremden sonra Gölbaşı Mahallesi'nin kentse ...

Togg, zorlu hava koşullarına hazırlanıyor
  • 21.03.2022 09:42

Togg, zorlu hava koşullarına hazırlanıyor

Togg, Twitter hesabından, zorlu hava koşullarına hazırlanması ile ilgili bir vid ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kıtaları birleştirerek gönülleri yakınlaştırdık"
  • 19.03.2022 10:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kıtaları birleştirerek gönülleri yakınlaştırdık"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale ...