Ankara’ya yabancıların ilgisi artıyor

Ankara’ya yabancıların ilgisi artıyor

Medya takibi sistemi olan Ajans Press ve ITS Medya, yabancılara yapılan konut satış istatistiklerine dair bir rapor sundu.

Sunduğu raporda; 2017 yılında yabancıların Türkiye'den aldığı konut sayısı 22 bin 234 olurken, söz konusu dönem için 4,6 milyar dolar ödeme yapıldı. Yabancıların geçen yıl aldığı 22 bin 234 konutun 8 bin 182'si İstanbul'da gerçekleşirken, en çok konutun burada satıldığı görüldü. Diğer tercih edilen şehirlerin başında 4 bin 707 konutla Antalya, bin 474 konutla Bursa, bin 79 konutla Yalova,978 konutla Trabzon, 826 konutla Aydın, 817 konutla Ankara, 770 konutla Sakarya, 634 konutla Muğla, 600 konutla Mersin geldi. Türkiye geneli en çok konut alan yabancıların başında ise 3 bin 805 konut satın alımıyla Iraklılar geldi. Konuya dair görüşlerini paylaşan Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım “Her ne kadar listede ipi göğüsleyen İstanbul'da olsa; Ankara'nın şaha kalktığını görüyoruz” dedi.

Nitelikli konut ve kaliteli yaşam cezbediyor

Ankara'da yükselen konut projelerinin her türlü ihtiyaca cevap verdiğini anlatan Zafer Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: “Yapılan projeler dünya standartlarında yapılıyor. Özellikle Beytepe bölgesi bu anlamda ön plana çıkan semtlerden. Nitelikli konutların sunmuş olduğu rezidans hizmetleri yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcıların da ilgisini çekmeye başladı. Ankara bu anlamda ki gelişimini her geçen yıl katlayarak sürdürüyor. Ankara'nın başkent ve düzenli bir kent oluşu, seçkin üniversiteleri ile kaliteli eğitim sunması bu anlamda fark yaratıyor.”

Sağlığınız Beytepe'ye emanet

Hayata geçecek olan Bilkent Şehir Hastanesi'nin de Beytepe'nin değerine değer katacağını anlatan Zafer Yıldırım “Beytepe seçkin üniversiteleri ile olduğu kadar, sağlık kuruluşlarına olan yakınlığı ile de fark yaratıyor. LÖSEV Lösante Hastanesi, Atatürk Hastanesi ve yeni yapılan Bilkent Şehir Ha.tanesi gibi sağlık kuruluşları bu anlamda Beytepe'ye değer katıyor. Beytepe; Panora ve Gordion AVM'ye olan yakınlığı ile yaşamın içinde kalmanızı sağlarken; çevre yolu Eskişehir yolu ve Konya yoluna olan merkezi konumu ile de Ankara'dan kopmadan huzurlu yaşamın kapılarını aralıyor ”ifadelerini kullandı.

“Beytepe'de huzuru kucaklayacaksınız”

Beytepe'de hayata geçirmiş oldukları Beyterrace projesi ile büyük ilgi gördüklerini anlatan Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım “ Oradaki ilgi bizi Beytepe' ye daha çok bağladı. Arsa yatırımlarımız devam ediyordu ve şu anda da hız kesmeden arsa alımlarımıza devam ediyoruz. Yıldırım Kule'yi de inşa ederken dahi Beytepe'den hiçbir şekilde elimizi çekmedik. Bir sonraki projemizin Beytepe olduğunu planlamıştık. Yıldırım Kule'de satış pazarlama tanıtım kiralama da son aşamadayız. Tahminen Haziran -Temmuz ayı içerisinde Beytepe'ye geri dönüp projeyi geliştirdiğimiz bölgede konut inşaatına başlayacağız” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Ankara’da konut satışlarını yüzde 47 oranında düştü
  • 17.12.2022 10:18

Ankara’da konut satışlarını yüzde 47 oranında düştü

TÜİK’in açıkladığı Kasım ayı konut istatistiklerine göre Ankara’da konut satışla ...

Konut fiyatlarındaki artış medyanın gündeminde!
  • 18.09.2021 13:39

Konut fiyatlarındaki artış medyanın gündeminde!

2021 yılı itibarıyla hem kiralık hem satılık ev fiyatlarında yükselme meydana ge ...

"3 milyon kişinin suya erişimini kolaylaştıracağız"
  • 06.07.2021 17:35

"3 milyon kişinin suya erişimini kolaylaştıracağız"

Bakan Kurum, "İller Bankası ve Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması" imza tö ...

Baskent Emlak Konutlari 3+1
  • 27.11.2020 00:08

Baskent Emlak Konutlari 3+1

...

Ağaoğlu otelleri "Güvenli Turizm Sertifikası" aldı
  • 30.09.2020 09:35

Ağaoğlu otelleri "Güvenli Turizm Sertifikası" aldı

Ağaoğlu My Mountain Uludağ ve Ağaoğlu My City Hotel, Kültür ve Turizm Bakanlığı ...

Konutla ilgili 45 bin haber yapıldı
  • 16.09.2020 10:56

Konutla ilgili 45 bin haber yapıldı

Ajans Press’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl konutlar ...