maritbet girişmaritbet
Adana'da kalıcı konutlar afetzedelere yıl sonunda teslim edilecek!

Adana'da kalıcı konutlar afetzedelere yıl sonunda teslim edilecek!

6 Şubat'ta meydana gelen "Asrın Felaketi" olarak niteledendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adana'da inşası süren kalıcı konutların yıl sonuna kadar tamamlanıp afetzedelere teslim edilmesi hedefleniyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından merkez Sarıçam ilçesi Buruk, merkez Çukurova ilçesi Şambayadı ve Ceyhan ilçesi Mithatpaşa mahallelerinde yapımına başlanan konutların inşası devam ediyor.

Buurk Mahallesii'nde 590, Şambayadı Mahallesi'nde 581 ve Mithatpaş Mahallesi'nde 511 olmak üzere toplam 1682 ve ihale süreci devam eden 1318 konutun yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor.

"Diğer konutların ihaleleri yapıldı"

Vali Süleyman Elban, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen diğer şehirlerde olduğu gibi Adana'da da afet konutlarının yapımına başlandığını söyledi.

Çukurova, Sarıçam ve Ceyhan ilçelerinde konutların inşasının sürdüğünü aktaran Elban, şöyle konuştu:

"Şu an planlanan 3 bin 200 konuttan 1682'sinin inşaatı devam ediyor. Bunlar üç merkezde, Şambayadı Mahallesi, Buruk Mahallesi ve Ceyhan ilçesinde devam ediyor. 3 bin 200'e tamamlanacak olan diğer konutların ihaleleri yapıldı. Hazırlıkları devam ediyor. Muhtemelen birkaç hafta içerisinde onların da yapımına başlanacak. Bu yıl sonu itibarıyla 3 bin 200 konutun teslimi planlanıyor. İnşallah vatandaşımız kış tam başlamadan yeni evlerine girerler diye planlıyoruz."

Elban, konutların TOKİ aracılığıyla yapıldığını vurgulayarak, "TOKİ, bu 11 ildeki depremde hiç hasar görmeyen tünel kalıp binalarıyla aynı projede ve güvenlikte bunları yapıyor. İnşallah mağdur olan vatandaşlarımıza, hak sahiplerine de bu yıl sonu itibarıyla teslim edilmesi planlanıyor." ifadesini kullandı.

  • Etiketler:

Yorum Yaz