maritbet girişmaritbet
Kartal'daki fabrikalar okula dönüşüyor

Kartal'daki fabrikalar okula dönüşüyor

Kartal'da kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle fabrikalar şehir dışına taşınırken fabrikalardan kalan binalara özel okullardan talep gelmeye başladı.

Kartal'da 20'den fazla fabrika binasının okula dönüştüğü bölgede, diğer binaları kiralamak ve yeni sezon hazırlıklarına erken başlamak isteyen okullar yarışa girdi. Görevi üretim yapmak olan binalar ise artık eğitim için hizmet verecek

Gayrimenkulde 200 milyar dolarlık bir hacim oluşturulması hedeflenen Kartal bölgesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 300'den fazla projenin dönüşümden geçtiği bölgede şehir merkezinde bulunan fabrikalar, şehir dışına taşınırken fabrikalardan kalan binalara yoğun bir talep var. Başta özel okullar olmak üzere AVM ve özel hastanelerin son bir yılda Kartal'daki 2 bin metrekare ve üzeri binalara olan talebi %65 arttırdığını belirten Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, gelen bu talep yoğunluğunun boşalan fabrika binalarının ticari imar açısından okul, AVM veya hastanelere dönüştürülebilmesine imkan tanımasında önemli rol oynadığını söyledi.

Ticari imarlı bölgelerde konut yapılamadığını, bu nedenle boşalan fabrikaları özel okul, AVM veya özel hastanelere dönüştürülmesinin mümkün olduğunu ifade eden Gamze Özlü, şuana kadar bölgede 20'den fazla fabrika binasının okula dönüştüğü ve diğer binaları kiralamak için yeni sezon hazırlıklarına erken başlamak isteyen okulların adeta sıraya girdiğini belirtti.

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Heran İstanbul maket görüntüleri yayında!
  • 16.04.2018 16:15

Heran İstanbul maket görüntüleri yayında!

Destek Group tarafından Kartal'da kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen Heran İ ...

Altınok Öz, Kartal kentsel dönüşümünün detaylarını açıkladı!
  • 10.02.2015 11:40

Altınok Öz, Kartal kentsel dönüşümünün detaylarını açıkladı!

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kartal'daki kentsel dönüşümü mikrofonumuza a ...

İstanbul'un Yeni Yıldızı Kartal toplantısından kareler!
  • 01.10.2013 15:45

İstanbul'un Yeni Yıldızı Kartal toplantısından kareler!

"İstanbul'un Yeni Yıldızı Kartal" toplantısından özel görüntüler ve konuşmaları ...