maritbet girişmaritbet
Instagram paylaşımları lüks konutlara ilgiyi artırıyor

Instagram paylaşımları lüks konutlara ilgiyi artırıyor

Günde 150 milyondan fazla paylaşımın yapıldığı Instagram'da konut paylaşımları gayrimenkul sektörünü de olumlu yönde etkiliyor.

Dünyada 800 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile 1 milyar doların üzerinde ekonomik değer oluşturan sosyal medya ağı Instagram, birden çok sektör için en etkili pazarlama araçlarından biri haline geldi.

PAZARLAMADA YENİ ALAN

Sosyal medya fenomenlerinin ve ünlü isimlerin satın almaya teşvik edici paylaşımları ile oluşan bu pazar, gayrimenkul sektörüne de yaramaya başladı. İnternetin ulaştığı boyut tüketicilerin satın alma davranışlarını değiştirmesine neden oluyor. Günümüzde artık milyonlarca insan satın almak istediği ürünlere sosyal medyadan bakarak karar veriyor. Sosyal medya fenomenlerinin ve tanınmış ünlü isimlerin yaptığı paylaşımlar takipçilerin dikkatini çekiyor ve satın almadaki tercihlerini etkiliyor. Birçok farklı sektörün kendine yer bulduğu bu pazar giyim, yemek, teknoloji, sağlık derken gayrimenkul sektörüne de yaramaya başladı.

Konut projeleri üreten siteler sektörün hareketlenmesine katkı sağlıyor

Konut projeleri alanında haber üreten birçok site bulunuyor. Alanında etkin faaliyet gösteren guncelprojebilgileri.com gibi gayrimenkul sektöründe tanınan, proje haberleri yapan siteler; sosyal medyada da yerini aldı. Bu sitelerin İnstagram hesaplarından aktif bir şekilde konut proje bilgilerini takipçileriyle paylaşmaları gayrimenkul sektörünün gelişmesine önemli katkı sağlıyor.

 

 

TERCİHLE ETKİLİYOR

Özellikle son bir yılda sosyal medyanın gayrimenkul alanında satışlara olumlu etki etiğini belirten Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, Instagram'da paylaşılan ünlü isimlerin ve sosyal medya fenomenlerinin lüks konutlardaki fotoğraflarının yurtdışında ilgi uyandırdığını ve bu yönde talepler oluşmaya başladığını söyledi.
Günde 150 milyondan fazla resim ve videonun paylaşıldığı Instagram'ın günümüzde her sektör için büyük bir pazar olduğunu belirten Gamze Özlü, sosyal medyanın insanların ev alma tercihlerini dahi etkileyecek güce ulaştığını ifade ederek bu durumun gayrimenkul sektörünü de hareketlendirdiğini vurguladı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Instagram paylaşımları lüks konutlara ilgiyi artırıyor
  • 15.01.2018 11:06

Instagram paylaşımları lüks konutlara ilgiyi artırıyor

Günde 150 milyondan fazla paylaşımın yapıldığı Instagram'da konut paylaşımları g ...

Yabancılar, Türk dizilerinde gördükleri evlerden istiyor
  • 30.10.2017 17:21

Yabancılar, Türk dizilerinde gördükleri evlerden istiyor

Yaklaşık 500 milyon izleyici tarafından izlenen Türk dizilerinin bu başarısından ...