Onduline Avrasya, EPD belgeli ürünleriyle doğaya saygı duyuyor

Onduline Avrasya, EPD belgeli ürünleriyle doğaya saygı duyuyor

Onduline Avrasya, EPD Belgesi’ne sahip ürünleri ONDULINE HR ve ONDUVILLA Hafif Kiremit ürünleriyle geleceğe katkı sunuyor.

Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle enerjiyi verimli kullanma çağrıları yapılırken, bu alana hizmet eden sektörler de geliştirdikleri ürün ve sistemleriyle enerji tasarrufuna destek oluyor. Sürdürülebilirliğe verdiği değerle çatı kaplama sektöründe bir ilke imza atan Onduline Avrasya, EPD Belgesi'ne sahip ürünleri ONDULINE HR ve ONDUVILLA Hafif Kiremit ürünleriyle geleceğe katkı sunuyor.

İklim değişikliği, beraberinde getirdiği birçok sorunla birlikte geleceğimizi tehdit ediyor. Bu nedenle enerji tasarrufu ve doğal kaynakların korunması gündemimizin ilk sıralarında yer alıyor. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için enerji kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmak hayati derecede önem taşıyor.  Dünyamızın geleceği açısından, enerjiyi kullanırken dikkat etmek, enerji tüketimini azaltmak, doğal hayatın dengesini korumak, insanlığın sorumluluklarının başında yer alıyor.

Dünya nüfusunun hızlı artışı, gelişen teknolojiler ve büyüyen sanayileşme ile enerjiye duyulan ihtiyaç artarken, dünyanın doğal kaynaklarını tüketme hızımız da artıyor. İnsanların enerjiyi kullanırken yaptığı seçimler ise hem çevreyi hem de insan yaşamını etkileyecek kadar önemli bir hal alıyor. Doğru uygulanan çatılar ısıtma soğutma giderlerini, bakım giderlerini azaltıyor. Enerjinin verimli kullanılmasıyla CO2 gazı salınımı azalıyor ve çevre korunuyor.

TÜRKİYE'DE EPD BELGELİ İLK ÜRÜN: ONDULINE HR

Onduline Avrasya, ONDULINE HR ürünü ile ilgili EPD belgesi alarak, Türkiye'de çatı sektöründe bu sertifikayı alan ilk firma oldu.  ONDULINE HR, Onduline Avrasya'nın oluklu çatı kaplama levha ailesinin en temel ürünü. Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ürün barındıran ONDULINE HR'da, renklendirme için de doğal pigmentler kullanılıyor. Düşük karbon ayak izi ve enerji tüketimine sahip olan ONDULINE HR, geleneksel çatı kaplama malzemelerine göre daha hafif ve oldukça çevreci bir ürün olmasıyla öne çıkıyor.

ZOR HAVA KOŞULLARINA DAYANIKLI ÇEVRE DOSTU: ONDUVILLA HAFİF  ÇATI SİSTEMİ

ONDUVILLA Hafif Kiremit Çatı Kaplama Sistemi, ısı kaybını önleyen çözümlerle enerjiyi verimli kullanıyor doğaya ve ekonomiye katkı sunuyor. Çatı ve su yalıtımı konusunda çözümleriyle tanınan Onduline Avrasya'nın, ONDUVILLA çatı kaplama malzemesi, uluslararası çevre ve sürdürülebilirlik standartlarına sahip.

ONDUVILLA hafif kiremitlerinin dalga profiline uyumlu Villapor ısı yalıtım levhasıyla, ısı yalıtımlı bir çatı elde etme imkânı sağlıyor. Zor hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı olan ONDUVILLA, ‘Karbon Ayak İzi' ve ‘EPD' belgelerine de sahip bir ürün. 

Ürünlerin çevresel performansı, içeriği ve teknik bilgileri hakkında bilgi veren ve dünyada kabul gören eko-etiket EDP'ler, yapı malzemelerinin kimlik bilgisini oluşturuyor. EPD‘ler yapı malzemelerinin ve elemanlarının çevresel performansı için bilgi sağlayıp, binaların sürdürülebilirlik değerlendirmelerinde güvenilir bir alt yapı oluşturuyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydos Kalesi ile Sultan Korusu'nun açılışına katıldı
  • 03.02.2023 17:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydos Kalesi ile Sultan Korusu'nun açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde restorasyo ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu 12 yıl süren Aydos Kalesi'ni açacak
  • 01.02.2023 09:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu 12 yıl süren Aydos Kalesi'ni açacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli'de 12 yıl süren restorasyon çalı ...

"Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Hızlı Tren Hattı'nı 2025'te bitiriyoruz"
  • 27.01.2023 17:21

"Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Hızlı Tren Hattı'nı 2025'te bitiriyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilecik Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış tö ...

"Karadeniz gazı mart sonu hanelere verilecek"
  • 27.01.2023 15:47

"Karadeniz gazı mart sonu hanelere verilecek"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mart ayı sonu itibarıyla Karadeniz gazını hanelere verme ...

"THY'nin 2023'ü rekorlarla tamamlayacağını ümit ediyorum"
  • 18.01.2023 11:03

"THY'nin 2023'ü rekorlarla tamamlayacağını ümit ediyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Hava Yolları (THY) yöneticilerine, "Rekorlarla girdi ...

"Otoyol ve köprü fiyatları yıl boyu artmayacak"
  • 10.01.2023 09:42

"Otoyol ve köprü fiyatları yıl boyu artmayacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Otoyol ve köprü hizmetlerinin fiyatlarında yıl boyu herh ...