maritbet girişmaritbet
LG, tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak teknolojileri listeledi!

LG, tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak teknolojileri listeledi!

Gelişen teknoloji ile birlikte yaşam tarzımız gibi dilimiz de gelişiyor. 2022 yılında bazı terimlerini bilmeden günlük yaşam hakkında konuşmak bile imkansız hale geldi. 

Her geçen gün gelişen teknoloji, günlük hayatımıza yeni alışkanlıklar, yeni bakış açıları ve yeni terimler sokmaya başladı. LG Electronics (LG), gündemi takip etmek ve teknoloji alanında konuşulanları yakalayabilmek için tüketicilerin bilmesi gereken teknolojileri sıraladı: 


Sağlığın Üstünlüğü: Küresel salgın bize sağlık ve zindelikten daha önemli bir şey olmadığını gösterdi. McKinsey tarafından gerçekleştirilen bir ankette, katılımcıların yüzde 79'u sağlıklı yaşamın önemli olduğuna inandıklarını, yüzde 42'si ise bunu en önemli öncelik olarak gördüklerini söyledi. Tüketicilerin sağlığını ve konforunu her şeyin üzerinde tutan LG, hijyeni teşvik eden ve ev içindeki sağlığı iyileştiren teknolojiler ve cihazlar geliştirmeye devam ediyor. LG’nin bu bakış açısına örnek olarak CES 2022’de, daha temiz iç mekan havası için yeni LG PuriCare AeroTower ve bahçesiz bile taze, besleyici yeşillikler yetiştirmeyi sağlayan LG tiiun’un da aralarında bulunduğu sağlık ve beslenmeyi iyileştirmeyi amaçlayan ürünlerini tanıtması gösteriliyor.

Bağlantılı Yaşamın Yeni Şekli: Evde daha fazla zaman geçirilen bu dönemde, tüketiciler kişisel alanlarını kullanmada daha yenilikçi hale geliyorlar. Günümüzün ev merkezli yaşam tarzı için geliştirilen LG Objet TV ve LG StanbyME, günlük yaşamı daha keyifli hale getiren farklılaştırılmış tasarımlara sahip. LG'nin en yeni TV'leri her odada güzel görünüyor ve herhangi bir iç mekana sorunsuz bir şekilde uyum sağlıyor. Artık herkes bir sinema salonunu veya spor salonunu ziyaret etmek zorunda kalmadan bir filmle rahatlayabiliyor veya hızlı bir YouTube antrenmanına katılabiliyor.

Daha Gerçekçi Bir Metaverse: Meta (ötesi) ve evreni birleştiren bir kelime olan Metaverse, 2022 teknolojileri listesinin en popüler parçalarından biri. Birçok teknoloji yenilikçisinin teorileştirdiği Metaverse internetin geleceği olacak. Metaverse bir gün herkesin dijital avatarları aracılığıyla iş, seyahat veya eğlence için çevrimiçi bağlantı kurmasına izin verecek. Daha fazla tüketici bu yeni konsepti benimsedikçe, UltraGear Oyun Dizüstü Bilgisayarı, UltraFine Ekran ve UltraGear Oyun Hoparlörü gibi LG ürünleri, daldırma hissini artırarak kullanıcıların sanal evrende daha gerçekçi bir şekilde gezinmelerine yardımcı olacak.

Yeni Seyahat Deneyimleri: LG, CES 2022'de gelecekteki mobilite vizyonunu, ev ve araç arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran konsept kabini OMNIPOD ile paylaştı. Gelişmiş modüler araç içi cihazlara, hareketli Meta Ortam Ekranına sahip uyarlanabilir iç ortama ve AI konsiyerj hizmetine sahip olan OMNIPOD, LG'nin mobilitenin geleceği için neler öngördüğünü gösteriyor.

Sürdürülebilir Gelecek: Tüketiciler şirketleri işlerini daha sorumlu bir şekilde yürütmeye zorladıkça, işletmelerin dünyamıza öncelik veren ürün ve hizmet sunma çabası artıyor. LG, tam da bunu yapan teknolojiler geliştirmek için Ar-Ge bilgi birikiminden yararlanıyor. LG'nin WashTower, InstaView™ Door-in-Door buzdolabı ve Therma™ V havadan suya ısı pompası gibi en yeni beyaz eşya ve iklimlendirme çözümleri, çevresel etkiyi azaltmak için minimum enerji israfı sağlıyor. Ayrıca, çevre göz önünde bulundurularak tasarlanan 2022 LG Soundbar serisi, tüm ürün yaşam döngüsü boyunca daha düşük bir karbon ayak izine sahip, yüzde 100 kağıt ambalaj ve dış kasası için geri dönüştürülmüş plastik reçine kullanılıyor. Ayrıca nispeten mütevazı güç tüketimi ile kullanım sırasında enerji tasarrufu sağlıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

LG'nin yeni inovatif ürünleri CES'ten 220'den fazla ödülle döndü!
  • 18.01.2023 09:33

LG'nin yeni inovatif ürünleri CES'ten 220'den fazla ödülle döndü!

LG, dünyanın en prestijli teknoloji fuarındaki bol ödüllü geçmişine, aldığı 220' ...

LG, Signature Oled M modeli televizyonları satışa sunuyor
  • 06.01.2023 17:35

LG, Signature Oled M modeli televizyonları satışa sunuyor

Devrim niteliğindeki yeni M3 modeli, üstün görüntü ve ses kalitesinin yanı sıra ...

LG, "ThinQ UP" ürünlerinin global lansmanını yapıyor!
  • 28.12.2022 15:19

LG, "ThinQ UP" ürünlerinin global lansmanını yapıyor!

LG Electronics (LG), aralarında buzdolapları, çamaşır makineleri, kurutucular, f ...

LG, yeni mutfak çözümleriyle CES 2023'te!
  • 26.12.2022 10:52

LG, yeni mutfak çözümleriyle CES 2023'te!

LG Electronics (LG), müşteri deneyimi ve değeri sunmak için CES 2023'te, yeni yü ...

Yılın son LG Brandshop'u Gaziantep'te açıldı!
  • 22.12.2022 16:32

Yılın son LG Brandshop'u Gaziantep'te açıldı!

2019 yılından bu yana hız kesmeden mağaza açan LG, 2023 yılında da kendi mağazal ...

LG, CES 2023'te yeni InstaView Fransız kapılı buzdolabını tanıtacak
  • 15.12.2022 15:29

LG, CES 2023'te yeni InstaView Fransız kapılı buzdolabını tanıtacak

LG Electronics (LG), yeni LG InstaView Fransız kapılı buzdolabını CES 2023'te ta ...