Karaca, İstanbul’un ikonik simgelerini sofranıza taşıyor!

Karaca, İstanbul’un ikonik simgelerini sofranıza taşıyor!

Tarihi değerleri yenilikçi tasarımlarla buluşturan Karaca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi- Kültür AŞ ile çok değerli bir projeye imza attı. 

Kız Kulesi, Galata Kulesi,  Ada Vapuru, Medusa Heykeli gibi İstanbul’un ikonik simgelerini;yemek takımı, kahvaltı seti, pasta seti ve kahve fincanına dönüştüren Karaca;İstanbul Büyükşehir Belediyesi- Kültür AŞ ile hayata geçirdiği koleksiyon ile İstanbul’un ruhunu taşıyan ürünleri ile en özel hediye alternatifine dönüştürüyor.

Ev-sofra ve mutfak ürünleri kategorisinde yenilikçi ürünleri ile adından söz ettiren Karaca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Kültür AŞ ile uzun çalışmalar sonrasında hazırladığı Karaca X İstCollection’u özel bir davet ile tanıttı. Galata Kulesi, Kız Kulesi,Boğaz Köprüsü,Ada Vapuru,Medusa Heykeli ve Harem’in çini desenlerini, uzun tasarım süreci sonrasında; yemek takımı, kahvaltı seti, pasta seti ve kahve takımı ürünlerine dönüştüren Karaca, bu özel koleksiyon ile özellikle turizm açısından büyük önem taşıyan İstanbul’un bilinirliğini sınır ötesine taşımayı hedefliyor. Kültür AŞ Genel Müdürü Murat Abbas’ın katılımı ile gerçekleştirilen özel davette konuşan Karaca Grup CEO’su Fatih Karaca, konumu, kültürel ve tarihi zenginliği ile dikkat çeken İstanbul’u ürünlerine taşımanın gururunu yaşadıklarını belirtti. 

Karaca olarak Türkiye’nin kültürel ve tarihi birikimine sahip çıkmak ve bu değerleri evlere taşımak için koleksiyonlar hazırlamaya devam edeceğini belirten Fatih Karaca, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi- Kültür AŞ ile gelecek nesillere iz bırakacak, böylesine kıymetli bir projede bir arada olmaktan dolayı çok gururluyuz. Kurulduğumuz günden bu yana imzamızı taşıyan tasarımlarla sektöre yeni bir soluk getirmek için çalışıyoruz. Bunu yaparken de ülkemizin bize sunduğu zenginlikleri tasarımlarımıza taşımayı misyon edindik. Kültür AŞ ile çıktığımız bu yolculuk da bizi çok heyecanlandırıyor. Üç büyük imparatorluğa başkentlik ve çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan, dünyanın en önemli şehirleri arasında yer alan İstanbul’un simgelerini koleksiyonumuza taşıma fırsatı yakaladığımız için çok mutluyuz. Bizlere bu yolda destek olan ve bizi yalnız bırakmayanKültür AŞ Genel Müdürü Sayın Murat Abbas’a ve ekibine katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da ülkemizin en kıymetli değerlerini farklı noktalarına taşımak ve gelecek nesillere aktarmak için yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

Uzun tasarım süreci sonrasında hayata geçen Karaca X İst Collection ürünleri İstanbul kitapçısı şubeleri, Karaca mağazaları, karaca.com ve Karaca uygulamasından satın alınabiliyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Karaca, iF Desing Student Award sponsorlarından oldu
  • 20.01.2023 10:04

Karaca, iF Desing Student Award sponsorlarından oldu

Birçok kez iF Design Award ödülüne sahip olan Karaca, uluslararası tasarımcıları ...

Karaca ev tekstili kategorisinde "1 Numaralı Marka" ödülünün sahibi oldu
  • 17.12.2022 12:57

Karaca ev tekstili kategorisinde "1 Numaralı Marka" ödülünün sahibi oldu

Karaca Müşteriden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkut Baloğlu, "Karacaseverleri ...

Karaca'dan yeni 316+ çatal-kaşık-bıçak koleksiyonu
  • 17.12.2022 12:54

Karaca'dan yeni 316+ çatal-kaşık-bıçak koleksiyonu

Karaca, Premium ve Elegance olarak iki kategoriye ayırdığı, dünyanın en değerli ...

Karaca, İngiltere'deki ilk mağazasını Londra'da açtı!
  • 26.11.2022 10:57

Karaca, İngiltere'deki ilk mağazasını Londra'da açtı!

Karaca CEO'su Fatih Karaca, "Karaca olarak ürünlerimizle global pazarda gücümüzü ...

İstanbul'da pazar günü bazı yollar trafiğe kapatılacak
  • 26.10.2022 14:26

İstanbul'da pazar günü bazı yollar trafiğe kapatılacak

Beşiktaş ile Zeytinburnu'nda 30 Ekim Pazar günü yapılacak koşu etkinlikleri nede ...