Emlak Konut’tan Quasar İstanbul açıklaması!

Emlak Konut’tan Quasar İstanbul açıklaması!

Emlak Konut GYO, İstanbul Şişli ilçesinde hayata geçirilen Quasar projesi ile ilgili KAP’a açıklama yaptı.

Emlak Konut GYO, 257 konutluk Kuasar (Quasar İstanbul) projesiyle ilgili Uygulama İmar Planı'nın mahkeme tarafından iptal edildiğini, inşaat ruhsatları ile ilgili karar bulunmadığını ve inşaatın devam etiiğini KAP'a bildirdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama şöyle: “Şirketimiz mülkiyetindeki İstanbul İli, Şişli İlçesi, Dikilitaş Mahallesi, 58 Pafta 1199 ada, 230 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde gerçekleştirilmekte olan KUASAR projesi ile ilgili; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 19.06.2013 tarih, 6186 sayılı Olur'u ile kabul edilen 1/5000 ölçekli Nazım İmar planı tadilatı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı tadilatı işlemi hakkında açılan plan iptali davalarında, İstanbul 5. İdare Mahkemesi 2013/2103 ve 2014/260 esas sayılı dosyaları üzerinden söz konusu planların iptaline karar vermiştir.

Söz konusu mahkeme kararları aleyhine, tarafımızca yürütmenin durdurulması talepli olarak temyiz yoluna müracaat edilecektir. Bahse konu projenin inşaat ruhsatları hakkında açılmış bir dava veya mahkeme kararı bulunmadığından bitme aşamasında olan inşai faaliyetler bu çerçevede devam etmektedir.”

Yorum Yaz