Tepe Home'dan bahçe ve balkonlara özel dekorasyon önerileri!

Tepe Home'dan bahçe ve balkonlara özel dekorasyon önerileri!

Tepe Home, bahçe ve balkonların dekorasyonunda mobilya seçmenin püf noktalarını 5 başlıkta müşterileri ile buluşturuyor…

Ev dekorasyonunun sevilen markası Tepe Home, şık ve kullanışlı bahçe mobilyaları ile yazın enerjisini evlerinize taşıyor. Oluşturduğu mekânlarla, hayattaki mutlu anların sayısını çoğaltan Tepe Home, doğanın huzurlu enerjisini evlerinize taşıyor. Yaz ve bahar aylarında, günün yorgunluğunu atmak ya da açık havanın tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunan Tepe Home bahçe koleksiyonu, sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz keyifli anlara kalite, konfor ve estetik ile eşlik ediyor. Bahçe mobilyası tercihinde dikkat edilmesi gereken unsurları beş başlıkta özetleyen Tepe Home, kullanıcılarına sunduğu pratik çözümler ve tavsiyelerle de kolaylık sağlıyor.

1-Kullanılan malzeme çok önemli

Bahçe mobilyalarının fonksiyonelliği, konforu ve estetiği kadar güneşe, neme, dış ortam şartlarına karşı dayanıklı olması da çok önemlidir. Doğru materyal seçimi, kaliteli malzeme kullanımı, mekanizmaların işlevselliği, iyi işçilik gibi konular alışveriş kararında etkin rol oynamalıdır. Bununla birlikte bahçeniz güneşe uzun süre boyunca maruz kalıyorsa minderlerinizin kumaşlarında solma sorunu yaşamamak için açık renkleri tercih edebilirsiniz.

2-Keyfi konforunda…

Bahçe mobilyalarının konforu, onları kullanırken geçireceğiniz kalite zamanın da belirleyicisidir. Kendinizle, ailenizle, konuklarınızla uzun ve keyifli anlarınıza tanık olacak bahçe ya da balkonunuzun size konfor sunacak nitelikte tasarlanmış olmasını zamanınıza değer katacaktır. Aynı zamanda sırt ve oturma minderlerinin içeriği, ergonomisi de göz önünde bulundurulması gereken detaylar arasında yer alıyor.

3-Bahçenizin/balkonunuzun ölçüsünü aldınız mı?

Bahçenizde ya da balkonunuzda şık ve konforlu bir yaşam alanına sahip olmak için öncelikli olarak yerleşim planını kurgulamalısınız. Bahçenizdeki alanları en verimli şekilde nasıl kullanabileceğinizi planlayabilmek için ölçüsünü alarak başlayabilirsiniz. Bahçeniz küçükse daha fonksiyonel, taşınması kolay hafif ürünleri tercih etmelisiniz. Bahçeniz büyük ise daha geniş hacimli ürünler kullanabileceğiniz gibi salıncak, puf, şemsiye vb tamamlayıcı ürünler için de yer ayırabilirsiniz. Bahçenizin ve balkonunuzun dekorasyonunu yaparken büyüklüğüne ve verimli alan kullanımına göre farklı ürünler tercih ederek sıkışıklığın ve karışıklığın önüne geçmiş olursunuz. 

4- Aydınlatma, dekorasyonunuzun olmazsa olmazı…

Bahçe dekorasyonunda önemli noktalardan birisi de aydınlatmadır. Aydınlatmayı yerleştirirken bahçenin her yerinin homojen bir şekilde aydınlatacak şekilde konumlandırılması temel prensibiniz olmalı. Bu durum sağlanamıyorsa yoğunluk ile kullanacağız bölgeleri aydınlatmaya özen göstermelisiniz. Dilediğiniz zaman dinlendirici loş bir atmosfere, dilediğinizde ise ışıl ışıl bir alana dönüşebilmesi için farklı aydınlatmaları bir arada değerlendirebilirsiniz. Lambader, masa üstü, duvar, sarkıt aydınlatma alternatifleri, fenerler ve şömineler ile sıcak ve samimi köşeler oluşturabilirsiniz. 

5- Bitkilerin estetik ve huzur veren etkisi

Bitkilerin bahçenizde daha huzurlu, estetik ve doğal bir ortam oluşturmanıza katkı sağlarken dekorasyonunuzun da tamamlayıcısı olacağını unutmayın. Toprağa ekebileceğiniz ya da dekoratif saksı ve vazolarda yer verebileceğiniz bitkiler, bahçede/balkonda geçirilen zamanı çok daha keyifli hale getirecektir.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Tepe Home, 2022 sezonu bahçe koleksiyonuyla dikkat çekiyor
  • 23.05.2022 16:45

Tepe Home, 2022 sezonu bahçe koleksiyonuyla dikkat çekiyor

Havaların ısınması ve yaz aylarının gelişi ile bahçe mobilyalarına olan ilgi her ...

Tepe Home'dan yüzde 25 indirimle evinizi ve bahçenizi yenileme fırsatı!
  • 13.05.2022 17:21

Tepe Home'dan yüzde 25 indirimle evinizi ve bahçenizi yenileme fırsatı!

Tepe Home mobilyalara ek olarak, evlerin konforunu açık alanlara taşıyan bahçe m ...

Tepe Home'dan Anneler Günü'ne özel indirim
  • 02.05.2022 00:00

Tepe Home'dan Anneler Günü'ne özel indirim

Tepe Home, anneler gününe özel ekstra %10 indirim kampanyasıyla müşterilerini mu ...

Tepe Home'dan bahçe ve balkonlara özel dekorasyon önerileri!
  • 23.04.2022 10:42

Tepe Home'dan bahçe ve balkonlara özel dekorasyon önerileri!

Tepe Home, bahçe ve balkonların dekorasyonunda mobilya seçmenin püf noktalarını ...

Tepe Home'da estetik ve konfor bahçelere taşındı
  • 29.03.2022 10:18

Tepe Home'da estetik ve konfor bahçelere taşındı

Yaza doğru yaklaşırken bahçe mobilyalarına olan ilginin arttığını söyleyen Tepe ...

Estetik ve kalitenin buluşma noktası; Tepe Home!
  • 05.03.2022 09:14

Estetik ve kalitenin buluşma noktası; Tepe Home!

Tepe Home Genel Müdürü Levent Çapan, Tepe Home’un 2022 hedefleri başta olmak üze ...