maritbet girişmaritbet
Kış bahçesi için yeni dekorasyon önerileri!

Kış bahçesi için yeni dekorasyon önerileri!

2021 yılı için düzenlenecek kış bahçesi tasarımları için yeni dekorasyon önerileri yayınlandı

Hayatımızda pek çok değişikliğe neden olan bu günler, aynı zamanda yaşam alanımız olan evlere yönelik bakışımızı da değiştirdi. ‘Evden ise, işten eve' döngüsü içerisinde yıllarca ertelenen ya da ihmal edilen değişiklik, yenileme ve boya-badana işleri bu dönemde hatırlanmaya başlandı. Yaşanan pandemi süreci ile birlikte endişe duymadan açık havanın tadını çıkarabileceğimiz en önemli noktalar olan kış bahçelerinin dekorasyonu ise yapılacaklar listenin ilk sıralarında yer alıyor.

Kış bahçeli bir evde yaşıyorsanız veya kış bahçesine dönüştürülebilmeye uygun balkonunuz varsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Çünkü bu alanlar 2021'ın vazgeçilmez kaçış noktaları olacak. Dışarıda, açık havada vakit geçirmeye ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, kış bahçeleri sevdikleriniz ile birlikte nefes almayı sağlayacak mekanlar olarak dikkat çekiyor. Peki, 2021'de kış bahçelerinin dekorasyon trendleri neleri kapsıyor? Bi'Boya, izolasyon döneminde değeri çok daha iyi anlaşılan bu alanlar için yaratıcı renk ve dekorasyon önerilerini sizler için bir araya getirdi. 

Son yıllarda dekorasyonda öne çıkan gri, buzlu mavi, beyaz, siyah gibi renk eğilimlerinin aksine 2021'de kış bahçelerinin dekorasyon trendlerine kahverengi, altın sarısı, zeytin yeşili gibi doğal, rahatlatıcı ve sıcak renkler damgasını vuracak. Bu renkleri dış mekanlarda, mobilyalarda tercih edebilirsiniz ancak bunların yanında kış bahçenizin bir duvarını, kapısını veya bahçeye bakan bir penceresini bu açık renklerle boyayarak bahçenize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Sarı Hanımeli ile dar mekanlara hareket katın

Klasik bir dekorasyonda, Hanımeli tonlu sarı ile zengin bir duruş yakalayabilirsiniz. Ayrıca Hanımeli sarısıyla yumuşak bir renk geçişi sağlayarak dar mekanlara hareket kazandırabilirsiniz.

Mutfak ve antre için de ideal tonlar arasında olan Hanımeli, cesur seçeneklerden biri. Ancak bu denli parlak bir tonu tüm duvarlarda kullanmak yerine, vurgu rengi olarak kış bahçesinin bir duvarında tercih etmek daha doğru olacaktır. 

Kahverengi: hem içinizi ısıtacak hem de toz ve kiri göstermeyecek

Özellikle ev dekorasyonlarında en çok tercih edilen renklerden birisi, kahverengi. Mobilya seçimlerinde ahşabin öne çıkmasıyla mekândaki yoğunluğu artan bu rengin farklı tonlarını duvar rengi olarak kullanabilirsiniz. Kış bahçesi olarak kullanmak istediğinizde ise soğuk havayı bu renk ile kırabilirsiniz. Doğanın sıcaklığını taşıyan açık toprak tonları kış bahçesi gibi alanlarda içinizi ışıtırken, toz ve kır göstermeme açısından da oldukça başarılı. 

Bu nedenle kır göstermeyen renkler arasında sayılabilecek olan açık toprak tonlarını balkon, teras ve kış bahçesi gibi alanlarda tercih etmeniz faydalı olacaktır. Mesela Toprak Deren rengi, kış bahçeleriniz için oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Beyazın saflığını ve enerjisini kullanın

Koridor gibi dar alanlarda ferah bir görünüm etkisi yaratmak için tercih edilen Kristal Beyazı, bahçe veya kış bahçelerinde kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Canlı bir yenibahar rengi olan Kristal Beyaz ile bu alanlara enerji katabilir, beyazın sakinleştirici etkisiyle birlikte temiz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Doğaya en yakın alanlara doğanın rengi yakışır: Ihlamur Yeşili

Huzur ve güvenin rengi olan yeşilin tonları ile doğayı evinize taşıyabilir, ortama ferahlık ve dinginlik katabilirsiniz. Kendini huzur verici bir ormanda hissetmek isteyenlerin rengidir ıhlamur yeşili. Bulunduğunuz ortamda orman havası estirmek istiyorsanız, ıhlamur yeşili bunun için size harika bir fırsat yaratır. Ihlamur yeşili aynı zamanda kış bahçesi oluşturmak isteyenler için de ideal bir ortam yaratır. Siz de ıhlamur yeşili ile gerçek anlamda kendinizi dekorasyonla bütünleşmiş bulacaksınız.

İç mekan mobilyalarını bahçelerde de göreceğiz

2021 bahçe dekorasyon trendlerinin en dikkat çekici noktalarından biri geçtiğimiz yıl olduğu gibi iç mekan ve dış mekan kavramının iç içe geçmesi. İç tasarımda sıkça gördüğümüz ahşap, hasır gibi malzemelerden yapılmış sandalye, masa, sehpa gibi mobilyaları kış bahçelerinde çok daha fazla göreceğiz. Siz de kış bahçenizde ahşap, hasır gibi doğal malzemeli eşyaları ve yine bu eşyaları renklendirmek için doğal yün ve pamuktan yapılmış mınder ve yastıkları kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ergonomik bahçe mobilyalarına “merhaba”

Bahçe mobilyaları genellikle tasarım odaklı ve sert çizgilere sahiptir ve ergonomik mobilyalar kadar rahat hissettirmezler. Ergonomik mobilyalar ise uzun süreli konfor sağlamalarıyla öne çıkar. Siz de kış bahçenizi düzenlerken bu önemli noktaya dikkat ederseniz uzun süre keyifli oturulacak bir mekan yaratabilirsiniz. Bunun yanında kış bahçenize işlevsel birtakım özellikler ekleyebilirsiniz ki bu, 2021 bahçe dekorasyon trendlerinde göze çarpan en önemli trendlerden biri. Örneğin kış bahçenize bir ocak yaptırabilir, bir buzdolabı ve tezgah alanı ekleyerek işlevsel bir açık mutfak yaratabilirsiniz.

Kış bahçenizin duvarını süsleyin

2021 kış bahçesi dekorasyon trendlerindeki bir başka güzel fikir ise kış bahçenizdeki duvarlara saksılar yerleştirmek. En sevdiğiniz bitkileri duvarlardaki saksılara yerleştirerek harika bir kış bahçesi yaratabilirsiniz. Bu da 2021'in en popüler kış bahçesi trendlerinden biri olacak kesinlikle. Ayrıca tüm gününüzü geçireceğiniz kış bahçenizi daha kullanışlı ve çok yönlü bir hale getirmek istiyorsanız 2021 bahçe dekorasyon trendlerinin aydınlatma fikirlerinden ilham alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Yeni dekorasyon trendleri neler, mimarlar ne öneriyor?
  • 23.08.2022 13:20

Yeni dekorasyon trendleri neler, mimarlar ne öneriyor?

2022’de de etkileri devam eden pandeminin konut, ofis ve iç mekan tasarımlarında ...

Trendyol, bahçe ve balkon ürünleri alışveriş trendlerini açıkladı!
  • 23.07.2022 00:58

Trendyol, bahçe ve balkon ürünleri alışveriş trendlerini açıkladı!

Bahçe mobilyaları kategorisinde en çok satılan ürünler ahşap bahçe oturma grupla ...

2022 yazının trendi: Yazlıklara çalışma odası yaptırmak!
  • 08.04.2022 15:31

2022 yazının trendi: Yazlıklara çalışma odası yaptırmak!

Yaza kısa bir süre kala, yazlık evlerde yenilemelerin hızı arttı.  Bu yıl b ...

Ev dekorasyonunda mobilya ve duvar rengi uyumu öne çıkıyor!
  • 20.11.2021 16:00

Ev dekorasyonunda mobilya ve duvar rengi uyumu öne çıkıyor!

Geliştirdiği boya ürünleri ve hizmetlerini avantajlı fiyatlarla tüketi ...

Bahçe için ahşap oturma bankı nasıl yapılır?
  • 05.11.2020 11:08

Bahçe için ahşap oturma bankı nasıl yapılır?

Evler için farklı dekoratif öneriler, mekanların havasını değiştiriyor. Dekorati ...

Küçük ev dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli?
  • 23.06.2021 09:08

Küçük ev dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli?

Koçtaş, yer tasarrufu sağlayarak küçük evleri daha kullanışlı hale getirmek iste ...