Fonksiyonel mutfak dekorasyon stilleri!

Fonksiyonel mutfak dekorasyon stilleri!

Mutfaklarınızı daha fonksiyonel hale getirecek uygulaması kolay dekorasyon stilleri…

Ev dekorasyonu sırasında en çok emek harcadığınız oda şüphesiz mutfaklardır. Yalnızca stil bütünlüğü ve renk dengesi değil ekipmanları, mutfak eşyaları, su ve elektrik tesisatı, ışıklandırması da mutfak dekorasyonunun üzerinde düşünülmesi gereken detaylarıdır. Bu kadar iyi planlanması gereken bir dekorasyonu kullanırken herhangi bir eksiklikle ya da zorlukla karşılaşmak ise insanı iki kat yorabilir. Bu nedenle dekorasyon sırasında mutfağınızı daha pratik hale getirecek fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Birbirinden güzel tasarımlar eşliğinde vereceğimiz önerileri çok beğeneceksiniz.

Doğrama tahtası için entegre çözümler

Doğrama tahtası için entegre çözümler

Ekmek sepeti ve doğrama tahtası gibi iki önemli malzemenin bir arada ve bir çekmeceye entegre halde bulunması sizce de büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaz mıydı? Kolay açılır kapanır, raylı bir çekmeceye yerleştirilen ahşap kesme tahtası ile hem ekmek ufaklarının dağılmasını engellemek, toparlamak daha kolay olur hem de ekmekleri muhafaza etmek. Boşalttığınız bir çekmeceyi bu şekilde dekore etmek hiç de zor değil. 

Tezgah üstü çözümler

tezgah üstü çözümler

Yemek yaparken genelde tezgah üzerinde çalıştığımız için ihtiyaç duyduğumuz her malzemenin de elimizin altında olmasını isteriz. Buna çözüm olarak üretilen tezgah üstü çözümler oldukça pratik bir kullanım sunabiliyor. Tezgah üstü doğrama tahtası veya çöp öğütücü gibi entegre mutfak eşyaları kullanım sırasında büyük bir kolaylık sağladığı gibi mutfağınıza modern bir görünüm de kazandırabilir.

Geniş masif ağaç ile hem masa hem tezgah

Geniş masif ağaç ile hem masa hem tezgah

Hem masa hem de tezgah olarak kullanılabilen bu geniş masif ağaçlar dekorasyonlara muhteşem bir güzellik de katıyorlar. Pratik bir mutfak dekorasyonuna sahip olmak için siz de masif ağaç masalar kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda tezgah gibi de kullanabileceğiniz bu masalar geniş ve sağlam yapıları ile çok kullanışlı.

Bol sayıda raf ve dolap

dolap

Pratik bir mutfak dekorasyonunun sırrı bol sayıda ve bölmeli depolama alanlarıdır. Mutfağınızda bol sayıda raf, çekmece, dolap ve vitrin varsa kullanım konusunda asla zorluk çekmezsiniz. Ayrıca büyük kiler dolaplarının içlerini tel ve raflarla bölmelere ayırarak daha kullanışlı hale getirmeniz de mümkün. 

Elektronik cihazlar için muhteşem bir düzenleme çözümü

elektronik cihazlar

Mutfak tezgahının üzerinde bulunan küçük ev aletlerinin kablo ve fişleri mutfak için can sıkıcı bir durum oluşturabilir. Hem tezgah üzerinde kalabalık yapar hem de eşyaların daha çabuk eskimesine neden olur. Bununla baş etmek için kablo ve prizlerin gizlenmesini sağlayan tezgah bölmeleri yaptırabilirsiniz. Mesela bu örnekteki gizli priz oldukça iyi bir çözüm.

Çelik eşyalarınız için çözüm

tencere

Mutfakta çalışırken ihtiyaç duyduğunuz eşyaların elinizin altında olmasını tercih ederseniz mıknatıslı duvar panellerini değerlendirebilirsiniz. Bıçak ve benzeri metal gereçler ya da tencere ve tavalar için kullanabileceğiniz mıknatıslı paneller işinizi kolaylaştırdığı gibi alan tasarrufu da sağlar.

Entegre mutfak aleti çözümlerine bir yenisi

entegre mutfak aleti çözümleri

Tezgaha entegre edilen mutfak çözümlerine bir yenisi de bu hazneli rendeler olabilir. Rendeleme işlemini son derece kolaylaştıran bu hazneli ve entegre modelleri çok seveceksiniz. Tezgahın bir köşesine yaptırarak daha pratik bir mutfağa kavuşabilirsiniz. 

Jaluzi perdeler

jaluzi

Kullanışlı bir mutfak dekorasyonunun önemli özelliklerinden biri de ışıklandırmadır. Doğru bir ışıklandırma gibi gölgelendirme de önemli olacağından sıradan perdelere göre daha kolay bir kullanım sunan jaluzi perdelkkeri tercih edebilirsiniz. Mutfakta çalışırken ışığı ihtiyacınıza göre ayarlayabilmek işinizi oldukça kolaylaştırır.  

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Mutfakların çehresi dekoratif cam ve askı tasarımlarıyla değişiyor!
  • 22.02.2022 10:55

Mutfakların çehresi dekoratif cam ve askı tasarımlarıyla değişiyor!

Mutfak duvarlarınızda esnek raf ve askı sistemleri kullanarak esneklik kazanın. ...

Mutfak tezgahlarını kullanırken dikkat edilmesi gerekenler neler?
  • 23.10.2021 16:49

Mutfak tezgahlarını kullanırken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Mutfaklar, günümüzde yemek yenen alanların çok ötesine geçerek, sosyalleşmenin h ...

Yeni evlenecek çiftlere mutfak dekorasyon tüyoları!
  • 26.08.2021 10:33

Yeni evlenecek çiftlere mutfak dekorasyon tüyoları!

Düğün sezonunun açılması ve pandemi yasaklarının kalkmasıyla yeni evlenenleri, y ...

Z kuşağının mutfak dekorasyonundaki tercihleri belli oldu!
  • 25.08.2021 15:53

Z kuşağının mutfak dekorasyonundaki tercihleri belli oldu!

Her sektörün alışveriş kataloglarını belirleyen X, Y ve Z kuşağı, mutfak dekoras ...

Z kuşağı mutfak dekorasyonunda görsellik odaklı!
  • 09.08.2021 11:21

Z kuşağı mutfak dekorasyonunda görsellik odaklı!

Bodrum Mutfak Mobilya Kurucusu Mustafa Güneri, “Y kuşağı sade ve kullanışlı terc ...

Mutfak dekorasyonunda yeni trendler!
  • 28.09.2020 14:06

Mutfak dekorasyonunda yeni trendler!

Birçok boyutta alana uygulanabilen modüler mutfak tasarımlarından kareler yayınd ...