Dekorasyonda sezon trendi; sade ve düz hatlar!

Dekorasyonda sezon trendi; sade ve düz hatlar!

Art Design markasının Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Terzi, dekorasyon trendleri ile ilgili bilgiler verdi.

Dekorasyonda son yılların en iddialı trendi olarak karşımıza çıkan art deco mobilyalarda da ağırlığını hissettirmekte. Art Design markasının Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Terzi, düşünülenin aksine özellikle gençlerin önemli bir bölümünün bu trendi sıkı bir şekilde sahiplendiklerinin altını çiziyor. Terzi, gençlerin de etkisiyle son dönemde bu tarz modellerin satışlarda da öne çıktığını vurguluyor.

Fransa'da 1920'li yıllarda başlayan art deco akımı son dönemde dekorasyon ve mobilya dünyasını ele geçirmiş durumda diyebiliriz. Avangard'tan daha sade ama modern bir trendde olmayan bu tarz artık vazgeçilmez bir akım haline geldi diyebiliriz. Art deco tarzında geometrik desenlerin başrolde yer aldığını söyleyen Turgay Terzi, mobilya anlamında daireler, üçgenler, oval köşeler, keskin detayların yanı sıra koyu rengin, parlak lakenin, kadife ve saten kumaşların bu akımda öne çıktığını belirtiyor.

Sezon Trendi Sade ve Düz Hatlar

Yeni sezonda art deco tarzı mobilyalarda sade ve düz hatlı modellerin trend olduğunu vurgulayan Terzi, desenlerde tarzın ana teması olan geometrik şekillerin yanında maskülen detayların da yer aldığını kaydediyor. Terzi, “Ahşap detayların ince işçilikle birleştiği modellerde kumaş olarak mavi, turkuaz, mint renklerinin yanı sıra siyah ve beyazın tercih edildiği eklektik ürünlerin de bu sezon trend olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada yine art deco tarzının vazgeçilmezi olan parlaklığın yine gri, antrasit, siyah gibi koyu renklerden oluştuğunu görmekteyiz.” açıklamasını yapıyor.

Gençler de "Art Deco" Diyor

Art deco'nun aslında bilinenin aksine orta yaş ve üstü tüketicilerin tercih ettiği bir tarz olmadığını söyleyebiliriz. Yıllardır sektörün içinde olan, modelleri ile yerli ve yabancı tüketiciyle çalışan Art Design Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Terzi, “Her ne kadar gençlerin modern bir tarzı benimsediklerini düşünsek de, art deco tarzını takip eden ve özellikle bu tür parçaları arayan bir genç kesim olduğunu vurgulamak isterim. Bu tarz onlar için aslında yaşam biçimlerinin de bir yansıması. Hatta bu yaş aralığının 19-30 olduğunu da söyleyebilirim".

Evlenecek Çiftlere Özel Dekorasyon Tüyoları

Terzi bu arada evlenecek genç çiftlere can alıcı önerilerde bulunuyor: “Öncelikli olarak kullanacakları mekana uygun mobilya ve dekorasyon ürünleri seçimlerine dikkat etmeliler. Sadece ürün görseline odaklanarak seçim yapmaktansa ürün kalitesi ve ergonomisi de göz önünde bulundurulmalıdır. Seçecekleri ürünlerin showroom'daki duruşu ile kendi evlerindeki duruşu çok farklılık gösterebilir o yüzden profesyonel kişilerden yardım almalarında fayda var. Sadece ürün odaklı alım yapmamaları, evin genel dekorasyonunu kurgulayıp onun doğrultusunda mobilya ve diğer dekorasyon ürünlerinin, perde, halı, avize gibi aksesuarları da göz önünde bulundurarak alımlarını yapmalılar”

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Küresel ev dekorasyon pazarı 900 milyar doları zorlayacak!
  • 28.05.2022 17:37

Küresel ev dekorasyon pazarı 900 milyar doları zorlayacak!

Evde geçirilen sürenin artmasıyla yükselişe geçen dekorasyon sektörü, yapı ürünl ...

Dekorunuzu farklı konsollar kullanarak tamamlayın!
  • 03.03.2022 17:02

Dekorunuzu farklı konsollar kullanarak tamamlayın!

Salonunuzun dekorasyonunu konsol ile tamamlamak istiyorsanız işte sizler için de ...

Şık bir ev için halı modeli büyük önem taşıyor
  • 18.02.2022 15:32

Şık bir ev için halı modeli büyük önem taşıyor

Ev dekorasyonlarının vazgeçilmez olan halılar, mutfaktan salona, holden çocuk od ...

Evde dekorunuzu güzelleştiren en kolay öneriler!
  • 18.02.2022 11:53

Evde dekorunuzu güzelleştiren en kolay öneriler!

Basit değişiklikler ve eklemeler ile evinizin dekorunu ufak dokunuşlar yapabilir ...

Sıradışı kırlent tasarımları!
  • 12.02.2022 14:03

Sıradışı kırlent tasarımları!

Kırlent kullanımı ile evinizin dekorunda çok farklı bir algı geliştirebilirsiniz ...

Selenium Park örnek daire görselleri yayında!
  • 06.12.2021 15:27

Selenium Park örnek daire görselleri yayında!

Aşçıoğlu imzası taşıyan Selenium Park Zeytinburnu projesinin örnek dairesi yayın ...