Atlas Halı, Mozaik ile İstanbul Design Week 2013’de büyük ilgi görüyor

Atlas Halı, Mozaik ile İstanbul Design Week 2013’de büyük ilgi görüyor

Kunter Şekercioğlu’nun tasarımıyla Atlas Halı koleksiyonunda yer alan “Mozaik”, 27 Kasım-01 Aralık tarihleri arasında Küçük Çiftlik Park’ta düzenlenen “İstanbul Design Week 2013”de büyük ilgi görüyor

Kendi kendini temizleyen, sağlıklı, çevreye duyarlı nano özellikler taşıyan Mozaik, “İstanbul Design Spirit” sergisinde, İstanbul'un ruhuna tasarımla katkıda bulunan ustaların işlerinin arasında yer alıyor. Atlas Halı, 27 Kasım ila 1 Aralık tarihleri arasında,  Küçük Çiftlik Park'ta düzenlenen “İstanbul Design Week 2013” kapsamındaki “İstanbul Design Spirit” sergisine, Şems koleksiyonundan Mozaik ürünü ile katılmaya hak kazandı. Sergileri, konferansları ve atölye çalışmaları ile ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken; endüstriyel tasarım, teknoloji, mimari ve moda firmalarının 2013 tasarım show'larını ve 2014 trendlerini dünya ila paylaştığı İstanbul Design Week 2013, tasarım dünyasının İstanbul gündemini oluşturuyor.
İstanbul Design Week 2013'ün en iddialı halılarından biri olan “Mozaik” görülmeye değer
Atlas Halı'nın tasarımcı kadrosunda yer alan ve iyi tasarımın; ayırt edici, yenilikçi, eğlenceli, kullanışlı ve ekonomik olması gerektiğini savunan deneyimli, ödüllü tasarımcısı Kunter Şekercioğlu'nun imzasını taşıyan Şems Koleksiyonu'ndan Mozaik, 27 Kasım ile 01 Aralık tarihleri arasında, bütün dünyanın takip ettiği; “İstanbul Design Sprit” sergisinde görücüye çıktı. Atlas Halı'nın Mozaik adlı halısının tasarımını yapan Kunter Şekercioğlu, Mozaik'in hikayesini şöyle aktarıyor. “El dokuması halıların kullanım alanlarının ve alternatiflerinin yaşam stillerine paralel olarak her geçen gün azaldığı, teknolojinin gelişimi ile makine halılarının yaygınlaştığı söylenebilir. Bu yaygınlaşma, eskide kalan ve hala değerli olana özlem duymamıza neden olurken, yaşam alışkanlıklarımızda, ev dekorasyonlarımızdaki ürünlerde '‘yeni''yi ararken eskiden izler görmek istediğimizi ifade eder. Mozaik Kahve, İstanbul'un eskiyi ve yeniyi harmanlayışından referansla kullanıcıda yeniyi arama motivasyonu yaratır. '‘Ben bir makine halısıyım'' diyen anlatım dili ile makine halıları arasında gerçekçi bir duruş gösterirken el dokuması halılardan ipuçları taşır. Deseninde yaratılan piksel dokusu hem üretime hem de yeniyi bu kadar hızlı tüketen nesle bir gönderme yapar. Tarihsel referansların, günümüz anlatım dili ve yöntemleri ile bir araya geldiği Mozaik Kahve, sahip olduğumuz değerleri bizlere hatırlatmayı hedefler.”

Mozaik; kendi kendini temizleyen, sıvı iticilik özelliği sayesinde kolay kolay leke tutmayan, doğal iletkenlik özelliği ile vücudunuzdaki statik elektriği alarak stresinizin azalmasına da yardımcı olan nano özellikler taşıyor. Bakteri, mayt ve mantar barındırmayan, kimyasal maddeler içermeyen ve evin her alanında güvenle kullanılabilen Atlas Nano Halı ürünleri ile ilgili detaylı bilgi için www.atlashali.com.tr.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Restorasyonu tamamlanan tarihi Atlas Sineması kapılarını açıyor
  • 25.02.2021 13:12

Restorasyonu tamamlanan tarihi Atlas Sineması kapılarını açıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, restorasyonu tamamlanan tarihi Atlas ...

İstanbul Sinema Müzesi geçmişe ışık tutuyor
  • 01.03.2021 15:28

İstanbul Sinema Müzesi geçmişe ışık tutuyor

Yaklaşık iki yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından kapılarını açan Türki ...

Royal Halı ve Atlas Halı'nın satış ihalesi iptal!
  • 25.12.2020 09:40

Royal Halı ve Atlas Halı'nın satış ihalesi iptal!

TMSF, Royal Halı ve Atlas Halı ihalesinde tekliflerin, muhammeden bedelin altınd ...

TMSF, Royal ve Atlas Halı'yı satışa çıkardı
  • 26.10.2020 11:40

TMSF, Royal ve Atlas Halı'yı satışa çıkardı

Muhammen bedeli 353 milyon lira olarak belirlenen Royal ve Atlas Halı Ticari ve ...

Royal Halı ve Atlas Halı, 353 milyon TL'den satılıyor!
  • 22.09.2020 11:59

Royal Halı ve Atlas Halı, 353 milyon TL'den satılıyor!

TMSF, Royal Halı, Atlas Halı ve Naksan Plastik'in iktisadi ve ticari bütünlüğünü ...

Kazdağları’nda ormana giriş ve çıkışlar yasaklandı
  • 15.08.2020 11:46

Kazdağları’nda ormana giriş ve çıkışlar yasaklandı

Kazdağları'nda belirlenen bölge ve saatlerde mangal ve semaver yakılmasına izin ...