Bi'Boya'dan yılın trend renkleri: Gri ve sarı!

Bi'Boya'dan yılın trend renkleri: Gri ve sarı!

Bi'Boya, bu sene grinin rahatlatıcı etkisi sarının coşkusunu bir araya getiriyor.

Renkler kadar renklerin birbirleri ile uyumu da hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Son dönemde duvarlarda iki renk kullanımının giderek artması, uyumlu renklerin kullanımını daha da önemli hale getirmiş durumda. Doğru renk tonlarıyla mükemmel bir dekorasyon ahengi yakalayabileceğiniz gibi zıt ve kontrast renk seçimleriyle de bunu sağlamanız mümkün.

Mekanlara renk katan uygulama çözümleri ve dekorasyon önerileriyle, yeni fikrilerin oluşturulmasına yardımcı olan Bi'Boya'nın uzmanları sarı ve gri renginin birlikte doğru kullanım tüyolarını sizler için hazırladı.

Modası hiç geçmeyen ve günümüzün önemli trendlerinden biri olan duvarlarda iki renk kullanımı, seçilen kombinasyonlara göre bir odanın dekoruna ince bir zarafet ve çarpıcı bir kontrast katıyor. İki renkli duvar boyama yaparken aynı rengin farklı tonlarını kullanarak renk geçişlerini yumuşatmak elinizde. Ya da duvarın bir kısmında daha sakin bir renk kullanırken; diğer kısmında canlı, enerji dolu bir renk kullanarak iki renkli duvar oluşturabilirsiniz. İki rengin birbirine olan uyumu evin havasını değiştirecek ve size kendinizi çok daha iyi hissettirecek. Gri ile sarının birlikte kullanıldığı dekorasyon çeşitleri de çok beğenilmekte ve modern bir çizgi oluşturmaktadır. Grinin rahatlatıcı etkisiyle sarının coşkusu birbirini dengelerken siz de büyüleyici bir dekorasyon sahibi olabilirsiniz.

Bolluğun ve bereketin rengi sarı tüm coşkusuyla geliyor

Özellikle güneşin rengi olan sarının ve alt tonlarının; enerji tazeleme, mutluluk verme ve rahatlatma gibi etkileri olduğu biliniyor. Bilinçaltına güneşin kudretini çağrıştıran sarı, dostluğun ve iyiliğin rengi olarak da nitelendiriliyor. Daha fazla mutluluk hormonu salgılamak ve yenilikçi yanınızı sınırlarını zorlayarak evden çalışma sürecini daha verimli hale getirmek istiyorsanız da, çalışma odanızda sarı rengini değerlendirebilirsiniz. Duvarlarınızı çift renkli kullanmak isterseniz de, sarıyı gri ile kombinleyerek sofistike bir görüntü elde edebilirsiniz.

Neşeli ve enerjik mutfaklar

Retro stilden hoşlananlar için artık mutfakları sarıya boyama zamanı. Ancak gözü yormamak ve daha aydınlık bir görünüm yakalamak için sarının en hafif tonunu tercih etmeniz yerinde olacaktır. Böylelikle mutfak dolaplarında ve mobilyalarda kullanacağınız gri tonlamalar eşliğinde uyumlu bir kombin elde edebileceksiniz. Ayrıca mutfağınızda köşe takımı veya geniş masa eklemesi bulunuyorsa siyah-gri renk kırlentler ve sehpalar kullanarak monokramik bir denge oluşturabilirsiniz. Günümüzde artık hazır mutfak dekorasyonlarında gri ve sarı renk sentezine sıklıkla rastlanıyor. Eğer mutfağınızı yeniden dekore etmeyi düşünüyorsanız bu çağdaş tasarımları araştırarak evinize yenilikçi bir görünüm kazandırabilirsiniz. Lake ve epoksi gibi parlak yüzeylere sahip dolap, raf ve mobilya dekorasyonları sayesinde son derece çağdaş bir ambiyans elde edebileceksiniz.

Bebek odasında gri ve sarının uyumu

Bebek odasında kullanılacak renkler, dekorasyona başlarken ilk karar verilecek konudur. Doğru renk seçimleri yaparak, çocuğunuzun huzur bulacağı ve severek kullanacağı bir oda tasarlayabilirsiniz.

Sarının güneşten gelen etkisiyle hissettirdiği yaşam enerjisininden bahsetmiştik. Sizin yaşam enerjiniz olan bebeğiniz ve odadaki hakim renk olan sarı ve grinin muhteşem uyumuyla, bebeğininiz odası çok eğlenceli bir yer olabilir. Ayrıca bu iki rengin uyumu, çocuğunuzun odasına modern bir görünüm kazandıracaktır.

İki renkli duvar modelleri uygulanırken dikkat edilmesi gerekenler

Renk blokları bulundukları ortamı modernleştirir. İyi kombinlenmiş iki renk estetik olarak denge oluşturur. Ancak duvar boyası profesyonelce belirlenmelidir.

Eğer samimi bir ortam oluşturmak istiyorsanız duvar renkleri arasında seçim yaparken sıcak tonlardan yardım alabilirsiniz. Sarı, turuncu gibi tonlar odada enerjik bir hava oluştururken, beyaz, gri, mor ve pembe gibi renkler ise daha ferah bir alan duygusu verir. Sıcak ve soğuk tonları renk bloklarında kullanabilirsiniz. Örneğin mutfak için gri ve turuncu, oturma alanın için ise gri ve sarıyı tercih ederseniz hem bütünlük hem de ayrışmış bir alan oluşturabilirsiniz. Beyazın uyumu da renk blokları yaparken işinize yarayacaktır. Duvar renkleri beyaz ve pembe olan bir oturma alanı romantik ve sakinleştirici bir etki oluşturur. Buna uyumlu mutfak rengi ise beyaz ve siyah olabilir.

Ücretsiz renk kartları ile görerek seçim yapın

Sunduğu hizmetlerle boya yapma sürecinin her aşamasında tüketicinin yanında yer alan Bi'Boya, ücretsiz renk kartı hizmetinden, ürünlerin adrese kargolanmasına kadar bütünleşik bir hizmet sunuyor. Birbirinden güzel renk ve dijital uygulamaları ile tüm bu süreci sizin için kolaylaştıran Bi'Boya'dan dilerseniz ücretsiz renk kartını sipariş edip, duvarlarınıza yakışacağını düşündüğünüz rengi yakından da görebilirsiniz.

Yorum Yaz