Banyonuzu nasıl daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz?

Banyonuzu nasıl daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz?

Banyo tasarımına Türk imzası atan ORKA Banyo, özel banyolar oluşturmanın püf noktalarını açıkladı,

Evlerin içinde banyonun olmadığı, yıkanmak için hamam gibi ortak kullanım alanlarına gidildiği günlerden bu yana banyo tasarımlarında çok şey değişti. Günümüzde farklı bir önem kazanan banyolar artık kullanıcıların zevkle vakit geçirdikleri özel spa'sı konumunda... Hal böyle olunca  kullanım kolaylığı, fonksiyonellik, tasarım ve tasarımcı imzaları ile yeniden şekillenen banyolardan bahsederken gelinen noktada seçim kriterleri de, alternatifler de çoğaldı. Sadece ihtiyaçların görüldüğü bir alan değil, kişinin kendiyle baş başa kalacağı özel banyolar oluşturmanın püf noktalarını banyo tasarımına Türk imzası atan ORKA Banyo'nun İş Geliştirme Müdürü Gani Ergül açıklıyor. 

‘Banyolar akılcı bir dizayn ile temel ihtiyaçlarınıza cevap vermekle kalmaz, şık bir bütünlükle dekorasyon stilinizi tamamlar.' diyen ORKA Banyo İş Geliştirme Müdürü Gani Ergül, iyi tasarlanmış bir banyonun sadece temizlik, kişisel bakım, çocuk bakımı gibi durumlar için var olmadığını, kişinin ruhunu beslemek ve vücudunu rahatlatmak için dizayn edilebildiğini belirtiyor.

Aydınlatma detaylarına dikkat edin

Ergül, ‘İşe doğru aydınlatmadan başlayabilirsiniz. Doğru aydınlatma, verimliliği ve kullanıcı deneyimini geliştirmekle ilgilidir. Makyaj masası, küvet ve/veya duşu ve tuvaleti aydınlatmak çoğu zaman banyo için yeterlidir. Banyodaki tüm ışıklar kısılabilir olmalıdır. Özellikle çocuk olan evlerde yavaşça açılan ve kapanan ışıklar kullanışlıdır.‘ diyor. 

Biraz müziğe ne dersiniz? 

Güne başlarken duşta en sevdiğiniz şarkıların size eşlik ettiğini hayal edin. Akıllı telefon uygulamaları aracılığıyla bağlanan ve kontrol edilen duvarların arkasına ve banyonun tavanlarına müzik hoparlör sistemleri kurmak artık yaygın olduğu için bu zevk artık hayal olmaktan çıkıyor. ORKA Banyo İş Geliştirme Müdürü Gani Ergül, banyoyu yaşanabilir kılmak için bir müzik sisteminin de yenilikler katabileceğini hatırlatıyor. 

Duş aksesuarları ile kişisel SPA'nızı oluşturun 

Günümüzde birçok özellikle donatılan duş başlıkları ve duş aksesuarları kullanıcıya gençleşme, kas gevşemesi gibi SPA benzeri bir deneyim sunacak şekilde tasarlanıyor. ORKA Banyo İş Geliştirme Müdürü Gani Ergül, evde SPA keyfi yaşatan ORKA Plus ürünlerinin banyoları uzun vakit geçirilecek keyif alanlarına dönüştürdüğünün altını çiziyor. Ergül ayrıca duşlara yerleştirilen oturma alanlarının kişileri rahatlamaya, yavaşlamaya ve duş deneyiminin keyfini çıkarmaya teşvik ettiğini belirtiyor.  

Banyonuzu sadece duşa kabin olarak düşünmeyin

Banyo tasarımı dolaplar, duşa kabin, duş başlığı, klozet, seramiklerle birlikte bir sistem olarak düşünmelidir. Kullanıcı ihtiyacı ve trendlere uygun olarak fonksiyonel banyo dolapları tasarlayan ve ORKA Plus adı altında aksesuarlarla zenginleştiren ORKA Banyo, yaşanabilir banyolar oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Sheraton Residence'ın tercihi Orka Banyo oldu!
  • 26.02.2022 14:13

Sheraton Residence'ın tercihi Orka Banyo oldu!

Orka Banyo, Güray Group’un gerçekleştirdiği ‘Sheraton Residence’ projesinde resi ...

Orka Banyo, dünyanın en büyük seramik fuarına katıldı
  • 02.10.2021 16:46

Orka Banyo, dünyanın en büyük seramik fuarına katıldı

Banyoları yaşanabilir mekanlara dönüştürmek için tutkuyla üreten Orka Banyo, dün ...

Orka Banyo, pandemide cirosunu yüzde 40 artırdı
  • 18.09.2021 14:40

Orka Banyo, pandemide cirosunu yüzde 40 artırdı

Banyo mobilyası sektöründe 30 yılı geride bırakan ORKA Banyo, pandemi döneminde ...

ORKA ile endüstriyel tarz şimdi banyolarda!
  • 08.08.2021 20:13

ORKA ile endüstriyel tarz şimdi banyolarda!

Modena ürünüyle ORKA Banyo, rahatlık ve doğallıktan ilham alarak modern endüstri ...

İşte 2016'nın en moda banyo tasarımları!
  • 24.08.2016 15:58

İşte 2016'nın en moda banyo tasarımları!

Bir çok marka ve tasarımcıların hazırladığı banyo tasarımları şık ve estetik çiz ...

Orka Banyo, Rusya'nın en büyük yapı fuarı Mosbuild'te!
  • 29.03.2021 11:37

Orka Banyo, Rusya'nın en büyük yapı fuarı Mosbuild'te!

ORKA Banyo, 30 Mart–2 Nisan tarihleri arasında Moskova’da düzenlenecek olan Mosb ...