Novada Tokat AVM 30 Nisan’da kapılarını coşkuyla açtı

Novada Tokat AVM 30 Nisan’da kapılarını coşkuyla açtı

Türkiye’de 21 alışveriş merkezi açan Turkmall, Yıltaş Grup ile gerçekleştirdiği Novada Tokat 30 Nisan’da kapılarını açtı

60 milyon Avroluk yatırım değerine sahip Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi 90 mağaza, 15 kafe restoran ve eğlence alanlarıyla Tokat'ın yeni yaşam alanı oldu. Novada Tokat'ın 30 Nisan saat 12.00'deki halk açılışı Yıltaş Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Yıltaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alihan Çiçek, Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel, Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Tokat ve çevre illerin yoğun ilgi gösterdiği açılış, kurdele kesimi ardından gün boyu Blues Kortej, Jonglör ve Kırmızı Bando gösterileri ile devam etti. 

Tokat ve Sivas basınının sorularını yanıtlayan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu "Novada Tokat, Anadolu'ya yapılacak yatırımlar için önemli bir başlangıç oldu. Novada Tokat şehre farklı bir soluk getirmesinin yanı sıra sağladığı istihdamla da bölge ekonomisine değer katacaktır." sözleriyle konuşmasını sonlandırdı. 

17.750 metrekare alan üzerine kurulan, 2.500 metrekarelik hipermarket, ulusal ve uluslararası markaların yer aldığı yaklaşık 20.000 metrekarelik perakende mağazaları, 1.600 metrekarelik sinema alanı, 1.400 metrekarelik eğlence ve 2.500 metrekarelik yeme içme alanıyla Tokatlılar Novada Tokat Alışveriş ve Yaşama Merkezine kavuşmuş oldu.  
Jonglör ve tahta bacak ekiplerinin gösterilerinin yanı sıra Pamuk Prenses, Kırmızı Başlıklı Kız gibi masal kahramanları ile Garfield, Beyaz Ördek gibi çizgi film karakterleri çocuklara keyifli saatler yaşattı. Mayıs ayı içinde de devam edecek etkinlikler Tokatlılara yeni bir yaşam alanı hazırladı. 

Yüz boyama etkinlikleri, dev dart oyunu, rodeo, karınca araba turnuvası, şişme çocuk oyun alanı ve şut becerisi oyunları kente hareket getirdi.

Sanatla içe içe bir AVM

Turkmall'un bütün projelerinde olduğu gibi Novada Tokat da bulunduğu bölgenin mimari ve yaşam kültürüne uygun bir formda gerçekleştirildi. Selçuklu motifleri ile bezenerek bölgenin doğal taşlarıyla süslenen Novada Tokat'ın girişinde, Deniz Biber ve Kerim Kürkçü'nün gerçekleştirdiği üç adet metal konstrüksiyon ağaç yer alıyor. Çalışmalar, Novada Tokat logosundan yola çıkarak Anadolu kültür mozaiğini simgeliyor. 

Zengin marka karmasının yanı sıra Türk ve dünya mutfağının seçkin örneklerini bir arada olacağı restoran ve kafeleri ile de dikkat çeken Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi; bir tarafında Yeşilırmak ve diğer tarafında Tokat Kalesi manzaralı terasları ile Tokat'ın yeni çekim merkezi oldu.

Türkiye'de 25 ilde bulunan Cinemaximum sinemaları, 1.600 metrekarelik sinema alanıyla Novada Tokat'ta da hizmet veriyor.

Ulusal ve uluslararası 90 marka

Novada Tokat; Migros'tan Turkcell'e, Teknosa'dan Linens'e, Bosch'dan D'S Damat'a, İpekyol'dan Greyder'e ulusal ve uluslararası 90 markaya ev sahipliği yapıyor. Ayakkabı sektörünün lider markaları Flo, Deichmann, Hotiç, Bambi, İnci ve yeni konseptleriyle Koton, LC Waikiki ile DeFacto Novada Tokat'ın mağazaları arasında yer alıyor. Kadın giyiminde öncü markalardan Adl, Love My Body, erkek giyiminde Kiğılı, Sarar, Suvari, Hatemoğlu 30 Nisan'dan itibaren Tokatlılara hizmet vermeye başladı.

Çocuk ve genç eğlence alanı Playland içerisinde 6 hatlı  ‘Play Bowling' salonu da Novada Tokat'ta yer alıyor. Ev tekstilinin güçlü markaları Madame Coco ve English Home'un yanı sıra U.S. Polo, Mavi, Dagi, Gold Bilgisayar, Arçelik, Samsung, Bimeks, Adidas, Flormar,  Yves Rocher, Vestel, Avea, Gratis, Vodafone, Penti, Atasay, Watsons, Toyzz Shop da Novada Tokat'ta yer alan markalardan bazıları.

2.500 metrekarelik yeme içme katında yer alan restoranlar arasında Köfteci Ramiz, McDonald's, Usta Dönerci, Mr. Kumpir, Pasaport Pizza, Ferman Cafe, Burger King, Popeyes, Sbarro, Nesh Waffle ve Çimen Kebap da bulunuyor. Giriş katında ise Soulmate Coffee ve Otantik Cafe de Tokatlıların hizmetine açıldı. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Levent Eyüboğlu, UNIQ İstanbul'u anlatıyor!
  • 16.12.2014 16:38

Levent Eyüboğlu, UNIQ İstanbul'u anlatıyor!

Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu, emlaktasondakika.com mikrofonlarına UNIQ İstanb ...

Cadde 54, 750 milyon yatırımla yükseliyor
  • 19.10.2017 15:10

Cadde 54, 750 milyon yatırımla yükseliyor

Sakarya’da hayata geçirilen Cadde 54, 52 bin dönümlük arazi üzerinde inşa ediliy ...

RE-PIE, Turkmall'un 4 projesini satın almak üzere fon kuracak
  • 13.07.2016 16:22

RE-PIE, Turkmall'un 4 projesini satın almak üzere fon kuracak

Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketi RE-PIE, Turkmall’a ait dört ...

RE-PIE - TURKMALL işbirliği yapıyor
  • 06.07.2016 13:23

RE-PIE - TURKMALL işbirliği yapıyor

Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketi RE-PIE, Turkmall ile işbirli ...

Novada Edremit'e yatırımcılardan yoğun ilgi!
  • 27.03.2016 13:17

Novada Edremit'e yatırımcılardan yoğun ilgi!

Edremit ile Akçay arasındaki Novada Edremit AVM her ihtiyaca cevap verecek. ...

UNIQ İstanbul Maslak açılıyor!
  • 12.12.2014 11:02

UNIQ İstanbul Maslak açılıyor!

Maslak'ta Turkmall'un yatırımı ile hayata geçen UNIQ İstanbul, şehrin yeni nesil ...