maritbet girişmaritbet
Kentpark'ta markalar geçidi

Kentpark'ta markalar geçidi

"Decathlon ve Bebe gibi birçok marka Türkiye'deki ilk mağazalarını Kentpark'ta açacak" dedi

Kentpark Genel Müdürü Mehmet Akalın, 12 Şubat'ta açılan alışveriş merkezinin ziyaretçi akınına uğradığını belirterek, Kentpark Genel Müdürü Mehmet Akalın, Harvey Nichols, Bebe, Decathlon ve Paris Hilton markalarının Türkiye'de ilk mağazalarını Kentpark'ta açacaklarını söyledi.
Akalın, 80 bin metrekaresi kiralanabilir, toplam 235 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan Kentpark alışveriş merkezinde 236 mağaza ve 12 bin metrekalik ofis alanının  yeraldığını söyledi. Akalın, proje kapsamında ayrıca 2, 3, 4, ve 5 odalı toplam 465 konutluk bir site inşa edileceğini kaydetti.

Kentpark içinde 4 bin metrekarelik fitness salonu, 1500 metrekarelik çocuk oyun alanı, 900 metrekarelik gölet, 550 metrekarelik buz pisti olacağını belirten Akalın, 9 sinema salonunun ikisinde üç boyutlu film oynatılacağını vurguladı. Akalın, sinema salonlarının özel koltuklarının tekli ve iki kişilik şeklinde olacağını söyledi.
Kentpark alışveriş merkezinin Eskişehir-Ankara Yolu'nda yel aldığını belirten Akalın, projenin yatırım alanının 7.4 hektardan oluşacağını ifade etti. Kentpark'ın bilinen içe dönük alışveriş merkezi konseptinden farklı olarak geliştirildiğini kaydeden Akalın, alışveriş merkezinin bir mekanlar grubu şeklinde planlandığını söyledi. Akalın, şunları söyledi:

"Proje kompozisyonunda ofis, eğlence, alışveriş merkezi, fitness, yeme içme birimleri ve sinema fonksiyonları ayrı kütleler içerisinde yer alıyor. Bu kurgunun en önemli elemanı tüm bu kütleleri birbirine bağlayan, Eskişehir Yolu'nu arsanın merkezinde konumlanan göletle birleştiren sokak. Bu iç sokak üzerinde, kaliteli cadde mağazacılığı hem fiziksel olarak hem de markalarla öne çıkarılıyor. İç sokak çıkmaz sokak olmak yerine, Eskişehir Yolu'ndan insanları karşılayan, arkadaki gölet ve rekreasyon alanına bağlayan bir omurga şeklinde tasarlandı. Teras, konutlarla alışveriş merkezi arasındaki alanda sanatsal öğelerin bulunduğu ve insanların hoş vakit geçireceği buz pateni pisti, su oyunları göleti ile çevresinde bistro ve kafelerin bulunduğu terasları içeren bir rekreasyon alanından oluşan tampon bölge tasarlandı."
 
Hipermarket yerine 'gurme katı'

Yapı kompleksinin 40-50 metre cephe ebatlarında farklı fonksiyon ve biçimlerle bir bütünün parçalarını oluşturan kütleler şeklinde tasarlandığını belirten Akalın, şu bilgileri verdi:
"İklimsel koşullar sebebiyle kütleler arasında kalan açık sirkülasyon alanları ışıklıklarla örtüldü. Eskişehir Yolu cephesindeki orta ölçekli ofis kütlesi bu parçalardan birini oluşturuyor. Yapı temelde dört kattan ve dört ana bloktan oluşuyor. Birinci bodrum kat hipermarket yerine, yeni bir konsept ile gençlik ve gurme market katı olarak tasarlandı. Diğer iki katta çeşitli mağazalar yer alırken, en üst kat hazır yemek, sinema ve eğlence işlevleri ağırlıklı olarak planlandı.
 
Kentpark alışveriş merkezinin künyesi
Proje yeri: Eskişehir Yolu, Ankara - Türkiye
Proje yatırımcı ve geliştiricisi: Megatürk İnşaat
Proje maliyeti: 110 milyon euro
Projelendirme başlangıç tarihi: 2006
Projelendirme bitiş tarihi: 2009
Arsa alanı: 42 bin 303 metrekare
İnşaat alanı: 224 bin 399 metrekare
Kiralanabilir alan: 79 bin 478 metrekare
Otopark alanı: 94 bin 400 metrekare (3 bin 500 araç)
Asansör: 22
Yürüyen merdiven: 40
Yürüyen yol: 6
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz