Karadeniz’in en büyük AVM’sini Samsun’a Rönesans yapacak

Karadeniz’in en büyük AVM’sini Samsun’a Rönesans yapacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 yılının Mart ayında düzenlenen ihalede Meinl Group tarafından kazanılan ve yapımına bir türlü başlanamayan AVM projesini, portföyünde 6 faal AVM projesi bulunan ve 8 Nisan 2011’de Optimum Adana’yı da hizmete açmaya hazırlanan Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ satın aldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007 yılının Mart ayında düzenlenen ihalede Meinl Group tarafından kazanılan ve yapımına bir türlü başlanamayan AVM projesini, portföyünde 6 faal AVM projesi bulunan ve 8 Nisan 2011'de Optimum Adana'yı da hizmete açmaya hazırlanan Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ satın aldı.

Projenin son sahibi olan Hollanda menşeli firma Atrium ile RGY arasındaki satış anlaşması imzalandı. RGY Genel Müdürü Cenk Arson, Samsun - Ordu Karayolu ve eski otobüs terminali arsası üzerinde ve Doğu Park'ın tam karşısında bulunan arazide, inşaat çalışmasının Nisan ayı içinde başlayacağını belirtti.

Arson, çeşitli nedenlerle sürekli geciken projenin RGY bünyesine geçtikten sonra hiç zaman kaybetmeden inşaatına başlanacağını ve AVM'nin bir an önce Samsun halkının hizmetine girmesini istediklerini belirtti.

Şehir merkezine sadece 2,5 km uzaklıkta bulunan ve 29 Ekim 2012 tarihine yetiştirilmesi hedeflenen projede, alışveriş merkezinin yanı sıra bir de 5 yıldızlı otel bulunacak. Alışveriş merkezinin 62 bin metrekarelik kiralanabilir alanında, deniz manzaralı restoran ve kafeler, bir hipermarketle ulusal ve uluslararası markaların satış mağazaları yer alacak. Karadeniz'in en büyük alışveriş merkezi olması beklenen AVM, 170 mağazaya ev sahipliği yapacak.

Rönesans Gayrimenkul'un AVM projesinde yer alan 156 odalı otel de, şehrin ilk 5 yıldızlı konaklama tesisi olacak ve son yıllarda dışa açılan Samsun'un uluslararası standartlarda konuk ağırlama ihtiyacını karşılayacak.

AVM ve 5 yıldızlı otel kompleksinin yatırım tutarı yaklaşık 250 milyon TL olarak bütçelendi. Tamamlandığında projenin otel ile birlikte yaklaşık 2 bin 500 kişiye iş imkanı yaratması bekleniyor.

  • Etiketler:

Yorum Yaz