İnegöl AVM, yüzde 30 su tasarrufu sağladı

İnegöl AVM, yüzde 30 su tasarrufu sağladı

Alışverişi sosyal yaşamın merkezine taşıyan İnegöl AVM, sorumlu marka anlayışı ile su kaynaklarının korunması için harekete geçti.

Yaşam kaynağı olan suyun korunması için çalışmalar gerçekleştiren İnegöl AVM, uygulamaya aldığı tedbirlerle yaklaşık bir yılda, yüzde 30 oranında su tasarrufu sağlamayı başardı. AVM ayrıca konu ile ilgili farkındalık oluşturmak için de su tasarrufu temalı fotoğraf ve resim yarışması düzenledi.

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile bulunduğu bölgeye ve doğaya yönelik katma değer sağlayan İnegöl AVM, hayata geçirdiği uygulamalarla sürdürülebilir bir gelecek için suyun önemine dikkat çekti. İnegöl AVM, su tasarrufu konusunda devam eden çalışmalarıyla yaklaşık bir yılda, yüzde 30 oranında su tasarrufu sağladı.

Yenilenen yüzü, açık hava AVM'si olmasının getirdiği ferah yapısı ve geniş sosyal alanlarıyla sağlıklı ve hijyenik bir alışverişin adresi İnegöl AVM, ‘Sorumlu marka' anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Bu anlamda değer oluşturan uygulamalar yapan AVM, su kaynaklarının korunması ve su kullanımında tasarruf için AVM içerisindeki lavabolarda, saksılarda ve asansörlerde afişler konumlandırarak ziyaretçilerinde konu ile ilgili farkındalık oluşturmayı başardı. 

Su tasarrufu ile ilgili birçok çalışmayı hayata geçiren İnegöl AVM, çocuklar ve yetişkinler için de resim ve fotoğraf yarışması düzenledi. 145 çocuğun katılım gösterdiği resim yarışmasında miniklere su tasarrufunun önemi anlatılırken, bütün resimler AVM içerisinde sergilendi. Toplamda 170 fotoğrafın katıldığı fotoğraf yarışmasının sonucunda da kazananlar ödüllerini aldı ve bütün fotoğraflar düzenlenen sergide ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.  

Çocuklara yönelik farklı etkinlikler gerçekleşti…

Pandemi döneminde doğal kaynakların korunmasına yönelik sosyal farkındalık çalışmaları yapan İnegöl AVM, su tasarrufu konusunda bilinci artırmak için çocuklara yönelik farklı etkinlikler hayata geçirdi. 22 Mart Dünya Su Günü için Deha Kids Anaokulu öğrencilerinin katılımı ile ‘Damacana Bandosu' kuran AVM, ayrıca su tasarrufu konulu pankart çalışması ile de hem çocuklara hem de ziyaretçilere su kaynaklarının önemini anlattı. 

Çalışmalar esnasında ziyaretçilerinin güvenlik ve sağlığını en yüksek seviyede gözeten İnegöl AVM, uyguladığı hijyen kuralları ile de güvenli ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunuyor. Alışveriş Merkezi, uygulamaya aldığı önlemlerle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi'ni almaya hak kazanmıştı.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İnegöl AVM'de açık havada okul alışverişi keyfi!
  • 02.09.2021 16:41

İnegöl AVM'de açık havada okul alışverişi keyfi!

İnegöl AVM, verilen uzun aranın ardından 6 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitim i ...

İnegöl AVM'den yaza renk katacak kampanya!
  • 09.08.2021 11:40

İnegöl AVM'den yaza renk katacak kampanya!

Açık hava AVM olmasının getirdiği ferah yapısıyla İnegöl AVM, yaza renk katacak ...

İnegöl AVM, herkesi açık havada bayram alışverişine bekliyor
  • 06.07.2021 16:57

İnegöl AVM, herkesi açık havada bayram alışverişine bekliyor

İnegöl AVM, ailelerin bir araya geldiği ve paylaşmanın değerinin tekrar anlaşıld ...

Babalar Günü'ne özel indirimler İnegöl AVM'de!
  • 16.06.2021 09:24

Babalar Günü'ne özel indirimler İnegöl AVM'de!

İnegöl AVM, birbirinden avantajlı kampanyaları ve alışverişi renklendirecek fest ...

Mi Store, İnegöl AVM’de açıldı
  • 06.06.2021 08:30

Mi Store, İnegöl AVM’de açıldı

Alışverişi sosyal yaşamın merkezine taşıyan İnegöl AVM, renovasyon çalışmaları s ...

İnegöl AVM, yüzde 30 su tasarrufu sağladı
  • 26.05.2021 07:45

İnegöl AVM, yüzde 30 su tasarrufu sağladı

Alışverişi sosyal yaşamın merkezine taşıyan İnegöl AVM, sorumlu marka anlayışı i ...