maritbet girişmaritbet
ECE Türkiye, Acity’i 60 milyon dolarlık yatırımla büyütüyor

ECE Türkiye, Acity’i 60 milyon dolarlık yatırımla büyütüyor

ECE Türkiye ve A1 Grup, başkent Ankara’nın outlet’i ACity’i 60 milyon dolarlık yatırımla büyütüyor.

A1 Grup ve ECE Türkiye, Ankara'daki ACity Premium Outlet Alışveriş Merkezi'nin, büyüyen perakende pazarındaki mevcut güçlü konumunu pekiştirmek ve “premium outlet” konseptini öne çıkararak ziyaretçilerinin alışveriş deneyimini en üst seviyeye taşımak amacıyla hazırlıklara başladı. Ofis ve otel bloklarının da dahil olduğu yaklaşık 60 milyon dolar yatırım hacmine sahip karma proje ile ACity'nin kiralanabilir alanı 39.000 m2'den 60.000 m2'ye çıkartılırken, alışveriş merkezinin mevcut kısmı da kapsamlı olarak yenilenecek. 2018 yılında başlaması planlanan projenin tamamlanması ile mağaza sayısı 230'a, food-court kapasitesi, 1.500 kişiye; otopark kapasitesi de iki katına çıkarak 3.000 araca ulaşacak. Çekim gücüne sahip büyük metrekareli mağazaların, eğlence alanlarının, teraslı kafe ve restoranların arttırılmasının yanı sıra, yeni ve modern görünümü ile ACity Premium Outlet,  çok daha fazla ulusal ve uluslararası markaya ev sahipliği yaparak Anadolu'nun merkezinde “bölgeler üstü” bir alışveriş destinasyonu haline gelecek. 

Nuri Şapkacı: “ACity ikinci kez büyüyor”

Genişleme ve yenileme projesi ile ilgili olarak Perakende Günleri'ndeki proje tanıtım toplantısında konuşan ECE Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO'su Nuri Şapkacı, “2008 yılında 140 mağaza ile açılan ACity Outlet Center, 2014 yılında ilk büyüme projesini tamamlayarak 180 mağazaya ulaştı. Ankara'da “premium outlet” denilince akla ilk gelen isim olan ACity, gerek sadık müşterilerinin gelişen talep ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek, gerek potansiyel müşterilerine ulaşmak, gerekse perakende markalarının talep ettikleri nitelikli perakende arzını bünyesinde oluşturabilmek için şimdi ikinci kez büyüyor ve yenileniyor. Yatırımcımız A1 Grup ile 2013 yılından bu yana süregelen verimli işbirliğimizi bir adım daha öteye taşıyabilmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Semet Yolaç Canlıel: “Yeni markalara ev sahipliği yapacağız”

Toplantıda proje ile ilgili detayları paylaşan ECE Türkiye Alışveriş Merkez Yönetim Direktörü Semet Yolaç Canlıel de “ACity, halihazırda 180 mağazada Boyner Outlet, Calvin Klein, CarrefourSA, DeFacto, IGS, In4Out, Koton, LC Waikiki, Levi's, Marks&Spencer, Nike, Network, Occasion, Playpark Bowlingo, Starbucks, Superstep, TeknoSA, Tekzen ve Tommy Hilfiger'ın da aralarında yer aldığı birçok seçkin markaya ev sahipliği yapıyor. Genişleme ve yenileme projesi tamamlandığında, yine dünyaca bilinen birçok yeni marka daha ACity müşterilerine ulaşabilecek” dedi.

Yeni yatırımla çevre illere de hitap edecek

ACity Premium Outlet, Ankara'nın tam ortasında, kentin ana ulaşım arterlerinden biri olan İstanbul Yolu üzerinde konumlanmış durumda. Bu stratejik konumu sayesinde ACity, neredeyse tüm şehri kapsayan, 4 milyon kişilik bir çekim alanının kalbinde yer alıyor. Yenileme ve genişleme projesi sonucunda daha güçlü bir marka karmasına, daha fazla sayıda eğlence ve gastronomi alanlarına sahip olacak ACity'nin, şehrin tek “Premium Outlet”i haline gelerek sadece yakın çevresine değil, tüm Ankara'ya ve çevre illere de hitap edecek bir alışveriş ve sosyal yaşam merkezi olması planlanıyor. Günde yaklaşık 1,5 milyon kişinin geçtiği İstanbul Yolu üzerindeki konumu sayesinde, kentin hem hızlı ve yeni gelişen toplu konut bölgelerinden hem de yerleşik nüfusun yer aldığı merkezi bölgelerden ACity'ye kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İsra Holding'den 'V' serisi
  • 24.03.2022 14:37

İsra Holding'den 'V' serisi

İsra Holding, 2022 Vizyonunu ve Yeni Projelerini düzenlediği basın toplantısıyla ...

Ankara, LG mağazasına doymuyor
  • 16.11.2021 16:33

Ankara, LG mağazasına doymuyor

LG Electronics, Ankara’nın 13. LG Brandshop’unu Acity AVM’de açtı. 95 m2 büyüklü ...

V Mall İstanbul'un yönetimi Ece Türkiye'de!
  • 10.07.2021 14:12

V Mall İstanbul'un yönetimi Ece Türkiye'de!

İsra Holding, Başakşehir’de hayata geçireceği V Mall İstanbul projesinin uzun dö ...

V Mall İstanbul'un yönetimi Ece Türkiye'ye emanet!
  • 08.07.2021 11:49

V Mall İstanbul'un yönetimi Ece Türkiye'ye emanet!

İsra Holding, Başakşehir’de hayata geçireceği V Mall İstanbul projesinin uzun dö ...

Ankamall'a en çevreci alışveriş merkezi ödülü!
  • 05.07.2021 17:18

Ankamall'a en çevreci alışveriş merkezi ödülü!

ANKAmall, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘’En Çevreci Alışveriş Merkez ...